שתף קטע נבחר

היהודי שיהודי אמריקה לא אוהבים

סטיבן מילר נחשב ליועצו הקרוב של טראמפ שהוביל כמה מהמהלכים שהסעירו את ארה"ב, ביניהם הפרדת ילדי המהגרים מהוריהם. השבוע, רבים בקהילה היהודית טענו כי "קשה להאמין שהבחור הזה עבר בר מצווה"

בשבוע שעבר, בזמן שהכותרות בארה”ב רעדו וצילומי ילדים קטנים מופרדים מהוריהם מילאו את המסכים, הלך סטיבן מילר, היועץ היהודי של דונלד טראמפ, לאכול במסעדה מכסיקנית, לא פחות, בוושינגטון.

 

סועדים אחרים קיללו אותו, קראו לו ‘פאשיסט’ ו’גזען’, אבל מילר המשיך לאכול בשקט ובוודאי גם הוסיף חיוך קטן שאף אחד לא ראה. הוא חי עכשיו את החלום שחלם מאז היה נער מוקצה בתיכון בקליפורניה, כשבנים העליבו אותו ובנות צחקו עליו: לשמר את העליונות של האוכלוסיה הלבנה בארה”ב, ולא רק לעצור ולגרש כמה שיותר מהגרים לא-לבנים, אלא גם להוריד למינימום את ההגירה החוקית לארה”ב. “סטיבן ממש נהנה לראות את התמונות האלה בגבול", אמר בשבוע שעבר אדם שמכיר את מילר ל’ואניטי פייר’, “הוא וואפן-SS”.

 

מילר הוא היחיד מבין יועציו הבכירים של טראמפ - להוציא את איוונקה וג’ארד קושנר - שעדיין נמצא שם מהיום הראשון בבית הלבן. הוא לוחש באוזנו של טראמפ וכמעט תמיד משיג את מה שהוא רוצה. מדיניות הפרדת המשפחות בגבול היתה הבייבי שלו והיא העניקה לו תואר נוסף: “היהודי שיהודי אמריקה שונאים הכי הרבה”.

 

- (AP)
מילר. "אנחנו צריכים לומר: אתה לא אחד מאיתנו". (AP)

 

הרוב המכריע של יהודי ארה”ב הם ליברלים. הם לא מתרשמים מהג’סטות כלפי ישראל או מהביקורים של איוונקה בכותל, כשטראמפ משתמש בביטויים עם אסוציאציות נאציות - “infest” (להשריץ) היא מלה שמתייחסת לתיאור עכברים ומקקים והיתה חביבה מאוד על היטלר - ומנהיג מדיניות עם אסוציאציות אפלות לא פחות. אז עכשיו הזעם היהודי מופנה אל מילר, האיש מאחורי כל זה.

 

ג’יין אייזנר, עורכת המגאזין היהודי-ליברלי ‘פורווארד’, כתבה כי “השקפת עולמו של מילר היא אכזרית וחסרת רחמים, חסרת תקווה, אופטימיות ונדיבות, ולכן מנוגד לערכים היהודיים. קשה להאמין שהבחור הזה באמת עבר בר מצווה. הקהילה היהודית צריכה להרחיק אותו מאיתנו עד כמה שאפשר. אנחנו צריכים לומר: אתה לא אחד מאיתנו”.

 

ספק אם גם זה זה יעציב את מילר בן ה-32, שמקור בבית הלבן אמר עליו השבוע: “סטיבן כל כך מאושר עכשיו, אפשר לחשוב שבחורה סוף סוף הסכימה לצאת איתו”.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים