שתף קטע נבחר

שרה נתניהו בחקירה: "למה מגיע לי לאכול פתיתים?"

נחשפת חקירת רעיית רה"מ ב"פרשת המלצרים". "אני אוכלת מעט, פשוט ומאוד צנוע. אין אוכל מפונפן בבית רה"מ", אמרה לחוקרת וטענה: "מי ששינה את נוהל המלצרים עשה זאת מרשע וכדי לדפוק במכוון את רה"מ נתניהו"

 

 

שבוע לאחר כתב האישום שהוגש נגדה, נחשפים חלקים מחקירתה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו ב"פרשת המלצרים". בחקירה, שפרטיה פורסמו אמש (יום ו') בחדשות 10, היא נשאלה בין היתר מדוע הזמינה כל כך הרבה אוכל, וענתה: "אני אוכלת מעט ומאוד צנוע. אין אוכל מפונפן בבית ראש הממשלה. זו נשמעת לך סיטואציה הגיונית שמכינים לי פתיתים למרות שביקשתי דג? למה מגיע לי לאכול פתיתים?".

 

חוקרת: "אני מצטטת בפנייך חלק מדבריו של אחד מאנשי המעון - 'בשלב מסוים הגב' נתניהו דרשה שתמיד יהיו עובדים, כולל בשעות הבוקר, בשבת, ולכן הייתה מודיעה לאפי (אזולאי, אב הבית) מראש, באיזו שעה היא רוצה שיגיעו העובדים". מדובר במלצרים ובגרסאות של עשרות עובדים שאת רצית, את ביקשת ואת בחרת".

 

שרה נתניהו: "היה ברור שיהיה מישהו בשבת, כפי שהיה לכל ראשי הממשלה בעבר, הן בבלפור (המעון הרשמי) והן בביתם הפרטי, בין אם זה בכוכב יאיר, בחווה או בתל אביב. לא אני זו שביקשתי ודיברתי. המקסימום שאמרתי זה באיזה שעה צריך".

שרה נתניהו (צילום: AP)
שרה נתניהו(צילום: AP)

חוקרת: "מהחקירה עולה כי בתקופתו של ראש הממשלה אולמרט גויסו מלצרים פעמיים או שלוש בחודש. בתקופת נתניהו, לא רק שלא ניתן אישור להעסיק מלצרים, אלא לעיתים זומנו שני מלצרים ביום, גם כשלא היו אורחים. עוד אני אומרת לך שבתקופת אולמרט נעשו שעות עבודה רבות בבית ועדיין לא הוזמנו שני מלצרים ביום אחד".

 

שרה נתניהו: "לא ידעתי שחלו שינויים בתנאים. אני קובעת שיש אפליה לרעה אם כך אכן היה. אתם מפלים אותנו לרעה. מי שרצה לעשות שוני, כלומר, שבתקופת נתניהו לא יהיו מלצרים, זה נבע מרשע ורצה לדפוק במכוון את ראש הממשלה נתניהו על ידי עובדי המשרד, או מי שקבע את שינויי הנוהל. אני מערערת על זה שאולמרט עשה פגישות עבודה רבות בביתו.

 

"אולמרט אירח חברים רבים בביתו על חשבון המדינה בערבי שישי, ראש הממשלה נתניהו כמעט ולא אירח חברים בערבי שישי. בארוחות ערב נמצאים הוא, בניו ורעייתו. מי שעושה פגישות עבודה ועובד לטובת המדינה הוא ראש הממשלה נתניהו שעובד עד לשעות הקטנות של הלילה. 

פרשת המעונות ()
 

"הוא לא מזמין חברים לבילויים וציורים, שמקבלת עליהם רעיית ראש הממשלה כספים עצומים, בשל היותה אשת שר התמ"ת ואשת ראש הממשלה, ואנשי המשרד מסיעים את הציורים לתערוכות. כנראה שאנשי המשטרה מעדיפים להתעלם מהחומרים האלה. אני ראיתי חומרים של הסעות וצימרים של הגברת אולמרט על חשבון המדינה.

 

חוקרת: "מה בקשר לארוחות שהוזמנו, מה יש לך להגיד על זה?"

 

שרה נתניהו: "אני רואה את עצמי כאדם שעושה מה שצריך ומה שמותר על פי מה שאומרים לי, על פי חוק ונהלים. כל מה שאמרו לי שהיה לקודמים אמרו לי שיהיה גם לנו. טוב שלא אמרת לי שאני 'אירופאית עדינה'. צמד המילים הזה לא יצא לי מהפה".

 

"מאז מני (נפתלי), אני אומרת לצמצם הוצאות. היום יש בבית שלנו משטר של צנע ממש. לא אהבתי את הבזבזנות של מני. אני בן אדם מאוד צנוע ולא אוהבת לבזבז. לא זורקים אוכל ושמים שאריות בפח. לא זורקים אוכל אצלנו בבית ולכן גם ביקשתי שיזמינו פחות.

 

חוקרת: "אז למה הזמנת כל כך הרבה אוכל?"

 

שרה נתניהו: "אני לא הזמנתי. בנו עליי תדמית שאני דוכסית, אבל זה ממש שקר. מה שאני אוכלת בבית זה השניצלים, כמו שאני אוכלת היום. אוכלת פשוט וביתי וצנוע. אני לא רואה הרבה אוכל. אני אוכלת מעט ומאוד מאוד צנוע.

 

"אין דברים מיוחדים בבית ראש הממשלה. אין אוכל מפונפן. אין דרישה של ראש הממשלה ורעייתו לאוכל של דוכס ודוכסית. זה שקר וכזב. כולם מסרבים לי. זו נשמעת לך סיטואציה הגיונית שמכינים לי פתיתים למרות שביקשתי דג? למה מגיע לי לאכול פתיתים?". 

 

 

 


פורסם לראשונה 29/06/2018 21:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים