שתף קטע נבחר

קבוצת דלק מסדרת יום הולדת שמח לתשובה: תחלק דיבידנד של 120 מיליון שקל

חלקו היחסי של תשובה יסתכם ב-72.6 מיליון שקל; את הרבעון הראשון של 2018 סיימה קבוצת דלק עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות בהיקף של 243 מיליון שקל, עלייה של כ-10% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד

קבוצת דלק סידרה לבעל השליטה יצחק תשובה, סוף שבוע מוצלח לאחר שהודיעה בסוף השבוע על חלוקת דיבידנד בהיקף של 120 מיליון שקל. ההחלטה מגיעה בהמשך לפרסום תוצאות הרבעון הראשון כאשר ברקע השלימה הקבוצה את מכירת דלק תמלוגים, כחלק מהנפקתה בבורסה של תל אביב.

 

חלקו היחסי של תשובה, שחגג בשבוע שעבר את יום הולדתו ה-70, יסתכם ב-72.6 מיליון שקל. החלוקה עצמה תבוצע ב-24 ביולי.

 

כמה שעות קודם לחלוקת הרווחים דיווחה קבוצת דלק על תוכנית רכישה עצמית של מניות בהיקף של 50 מיליון שקל. הרכישה תתבצע באמצעות שותפות ייעודית בשם דלק השקעות פיננסיות שמוחזקת על ידי קבוצת דלק בשיעור של 100%. התוכנית נכנסה לתוקפה רטרואקטיבית מ-25 ביוני ותסתיים בסוף 2018.

 

דירקטוריון החברה נימק את הצעד בכך שרכישת המניות מהווה לדעתו עסקה כלכלית ראויה וכי יתרת הרווחים הראוים לחלוקה (קודם להחלטה על הדיבידנד) נאמדת ב-2.87 מיליארד שקל. 

 

שבוע שלילי למניית קבוצת דלק

ההכרזה על תוכנית רכישת המניות מגיעה בסיכומו של שבוע שלילי למניית קבוצת דלק: המניה איבדה כ-9.8%, לאחר דיווחים בתקשורת המצרית שלפיהם שר האנרגיה המצרי העריך שחברת חיפושי האנרגיה האיטלקית ENI תכריז בקרוב על תגלית ענקית, גדולה פי 4 מתגלית לוויתן הישראלית. בשנה החולפת איבדה מניית דלק כ-3.36 מיליארד שקל משוויה והיא חתמה את יום המסחר האחרון של השבוע שעבר בשווי שוק של כ-5.95 מיליארד שקל.

 

את הרבעון הראשון של 2018 סיימה קבוצת דלק עם רווח נקי המיוחס לבעלי המניות בהיקף של 243 מיליון שקל, עלייה של כ-10% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. בין הגורמים שתרמו לגידול ברווחים היתה פעילות החיפוש והפקת הנפט בים הצפוני באמצעות חברת אית'קה.

 

בתחילת חודש יוני השלימה קבוצת דלק את הנפקת דלק תמלוגים, הנפקה שזכתה לביקושים ערים באיגרות החוב, אך לביצועים חלשים יותר בשלב הנפקת המניות. בסיכומו של דבר גייסה דלק תמלוגים, שתשמש חברה מיוחדת להעברת תמלוגי העל משדה הגז תמר בהיקף של 530 מיליון שקל. דלק תמלוגים משלמת לדלק אנרגיה 620 מיליון שקל עבור התמלוגים וההפרש בין הסכום שגויס להיקף התשלום יתבצע באמצעות הקצאת מניות של דלק תמלוגים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים