שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אומן בתחתונים מציע פרס לעוקבים
  ביונסה וג'יי זי ממשיכים לעורר דיונים בעולם המוזיאונים, דמיאן הירסט מנצל את מעמדו כדי להעלות תמונה בתחתונים והציור שרק כוכבי אינסטגרם יכולים לראות - טור שכולו אומנים משפיעים

  הקרטרים ממשיכים לעורר הדים

  בשבוע שעבר כתבתי על ביונסה ובן זוגה ג׳יי זי (הלא הוא שון קרטר), ששברו את הרשת עם קליפ חדש שצבר כבר 48 מיליון צפיות מאז שיצא ב-6 ביוני. הם המשפיעים המייצגים את המקופחים. בכתבה שהתפרסמה השבוע מתברר שאף שכמעט 50 אחוזים מאוכלוסיית ארצות הברית אינם לבנים, הם מהווים רק 9 אחוזים מהגרעין הקשה של מבקרי מוזיאונים. הנוכחות של הזוג השחור המשפיע ביותר בעולם והאופן שבו הם השתלטו על מעוז האומנות האירופאית ה"לבנה" עשויים לעורר בקרנות בקרב השחורים באמריקה, אבל לדברי הכותבת, שהיא עצמה שחורה, מוזיאונים רבים עדיין אינם מאירי פנים למי שצבעו אינו לבן.

   

  טורים נוספים:

  ביונסה וג'יי זי קוראים תיגר על האומנות הקלאסית

  מאוכל ועד בגדים - מה הופך אותנו לישראלים? התשובה באומנות

   מלונדון ועד צפון קוריאה: חדשות האומנות

   

  APES**T של ביונסה וג'יי זי

   

  כניסה למשפיעים בלבד

  בעידן הרשת נוצרה קטגוריה חדשה: "המשפיעים". אלה צמודים לעיתונאים ביכולת שלהם להפיץ אירועים, מוצרים ומקומות ומקבלים יחס VIP שנשען בעיקר על מספרי עוקבים. זה רק היה עניין של זמן עד שהתופעה התרבותית הזאת תזכה גם לסדרה וכך קרה עם Like and subscribe - שתעלה לרשת ב-7 ביולי. מפיקי הסידרה ביצעו השבוע תרגיל מעניין בלוס אנג׳לס בהשראת פרוייקט חוצות מתמשך של האמנית קולט מילר, שמפזרת בעולם ציורים של כנפי מלאכים כדי להזכיר לנו שכולנו מלאכים בעולם הזה. הציורים של מילר מהוים את הרקע האולטימטיבי לצילומי סלפי פופולריים ברשת.

   

  מפיקי הסידרה הזמינו צייר (אנונימי) שממש מעבר לפינה של אחד מציורי הקיר של מילר, יצר ציור דומה בכמה הבדלים והמרכזי בהם - הציור הוסתר בתוך אוהל ובשלט בחוץ נכתב שזהו ציור קיר פרטי והכניסה היא למשפיעים בלבד - בעלי מעל 20 אלף עוקבים. שומר ניצב בפתח האוהל וסינן את המבקשים להיכנס. המהלך הזה יצר את הבאז הצפוי ברשת ומעניין לראות כיצד סאטירה הופכת לאומנות שמתחברת לחיים עצמם וחושפת את המנגנון הפסיכולוגי מאחורי תרבות המשפיעים. זה הבליט מיד את המקופחים שיצאו חוצץ נגד המהלך, אבל זה לא משנה - כי עכשיו כולם יודעים על הסדרה הזאת.

   

  הכנפיים של קולט מילר (מתוך אינסטגרם)
  הכנפיים של קולט מילר באינסטגרם(מתוך אינסטגרם)
   

  אומן משפיע בתחתונים

  מי שמצוי במעמד של דמיאן הירסט יכול אפילו להצטלם בתחתונים כדי למשוך כותרות, ואם יש משהו שדמיאן הירסט אוהב זה להיות במרכז הבמה. הפעם הוא העלה לאינסטגרם תמונה שלו בסטודיו כשהוא לבוש תחתונים בלבד. הוא מציע לעוקביו לתת כותרת לצילום ובשבוע הבא יבחר את הכותרת המוצלחת ביותר ויעניק כפרס הדפס של אחד הציורים החדשים מסדרת ההינומה שלו. מעל 5,000 איש כבר נתנו את הטייק שלהם. הכול עוד פתוח.

   

   

  ההמלצה השבועית

  השבוע הדרמתי לבאר שבע לכבוד פתיחת אשכול תערוכות חדש במוזיאון הנגב לאומנות באוצרותה של מנהלת המוזיאון ד"ר דליה מנור. מספר המבקרים הדל הדגיש את הקושי של מוסד פריפריאלי למרות התערוכות האיכותיות המוצגות בו.

   

  חנה סהר, אחת המציגות, היא צלמת שאני אוהבת במיוחד. התערוכה הנוכחית היא מעין מיני רטרוספקטיבה, שבה נמשכתי ביותר לצילומי הלילה שלה מתוך הסדרה "אשמורות" - שבאמצעות חשיפות ארוכות ממלאים את הלילה באור רך, היוצר תחושה של ציור נוף נשגב.

   

  תערוכת צילום נוספת, של דליה אמוץ, מציגה צילומים בשחור לבן, משנות ה-80 בעיקר, של "הדברים-הבקושי-קיימים, שהעין לא טורחת עליהם יותר מכהרף עין" - צילומים מרשימים למרות המינימליזם שלהם. תערוכה שלישית היא מחווה לכבוד יום הולדתו של אוסוולדו רומברג, האומן הישראלי-הבינלאומי יליד ארגנטינה, שהיה כוכב בשמי האומנות הישראלית בשנות ה-80. עבודותיו תמיד ייצגו את המחקר המתמשך שלו על צבעים, גוונים והיחסים בין הצבעים.

   

   

  הכותבת היא הבעלים של גלריה שטרן, חוקרת תרבות, וכותבת על אמנות מדי שבוע .

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים