שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מצלמות המהירות - כולם טומנים הראש בחול

  פרטי שערוריית מצלמות המהירות הלא אמינות שהציב לפני שנים המשרד לביטחון פנים, נחשפים בזה אחר זה. במשטרה ומכון התקנים שוב מקווים לגלות בהולנד מוצא מכובד. אלא שלהתמודד ציבורית עם הנושא, הם לא מוכנים

   

   

  חשיפה: המשלחת החשאית שטסה להולנד

  המשטרה השעתה חלוקת דו"חות מחשש שהמצלמות לא אמינות

  שערוריית המצלמות: נתפסתי ושילמתי. מגיע לי כסף בחזרה?

   

  לפני כשלושה שבועות הורה המשנה לפרקליט המדינה, מומי למברגר, לערוך בדיקה לכל מצלמות המהירות הנייחות של אגף התנועה. מיד לאחר מכן הודיעה המשטרה כי היא משעה את חלוקת הדו"חות ממצלמות המהירות הנייחות עד לבדיקת מהימנותן. החלטה זו עוררה סערה ובתגובה הודיעה המשטרה לאחר יומיים כי מי שמחזיק בידיו דו"ח מהירות ונדרש לשלם עליו קנס כספי, יכול להמתין עם התשלום עד ה-2 בספטמבר השנה. עד תאריך זה, כך מאמינים במשטרה, יצליחו להיחלץ מהתסבוכת.

   

  יש להזכיר כי צעד חסר תקדים זה של המשטרה, המפעילה את אחד ממכשירי האכיפה הריווחיים ביותר של המדינה, מגיע בעקבות תסבוכת משפטית בה מצאה עצמה הפרקליטות בהקשר למצלמות המהירות המוצבות בכבישים. בין היתר מתנהל במשך כשנתיים תיק עקרוני בבית משפט השלום בעכו, העוסק באמינות מערך המצלמות "א3". התיק מנוהל על-ידי עו"ד תומר גונן, בשם כ-20 נהגים שקיבלו דו"חות מהירות.

   

  לדברי גונן, מערך המצלמות של משטרת התנועה הפך מבצעי מבלי שאמינות המצלמות נבדקה כלל, טענה קריטית המטילה ספק בשנים של פעילות ומספר עצום של דו"חות שהניבו סכום עתק בקנסות, שלילות רישיון ועוד. המשטרה אמנם טענה כי המערכת נבדקה בידי מכון התקנים, שקבע כי היא עומדת בתקן הישראלי למערכות אכיפה. אלא שהאחראי על התחום במכון, אילן כרמית, הודה כי ניסויי האמינות התבצעו על-ידי מכון תקנים בהולנד, מבלי שיצליח להציג לכך הוכחות. המשטרה ביקשה דחייה במשפט וצוות משטרתי יצא להולנד לחפש תיעוד, אך ללא הועיל.

   

  כעת, כך נחשף ב-ynet ביום חמישי בשעות הערב, יצא להולנד צוות נוסף כדי לחפש הוכחות. לקראת הדיון באולפן בחשיפה האחרונה, ביקשנו מנציגי המעורבים בנושא, לרבות משרדי התחבורה וביטחון הפנים, משטרת התנועה ומכון התקנים, להגיע כדי להשתתף ולהסביר. כולם סירבו.

   

  תגובות הנוגעים בדבר:

  • המשרד לביטחון פנים הציע ל-ynet לפנות למשטרה
  • במשטרת התנועה הגיבו שאין ברצונם להתראיין
  • במשרד התחבורה ענו כי אין להם קשר למצלמות
  • במכון התקנים אמרו כי אינם מעוניינים להתראיין

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  כן אמין, לא אמין?
  צילום: עידו ארז
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים