שתף קטע נבחר

"בואו בלבוש אלגנטי": שגריר ארה"ב הפתיע את קהילת הלהט"ב

התחממות ביחסי דייוויד פרידמן והקהילה הגאה: השגריר הדתי ובעל העמדות השמרניות יארח טקס לציון אירועי הגאווה בישראל. בכיר בקהילה: "אירוע כזה לפני המצעד בירושלים זאת אמירה חשובה, מודים לו על הפתיחוּת"

 

השגריר פרידמן (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
השגריר פרידמן(צילום: אלכס קולומויסקי)

שגריר ארצות הברית בישראל, דייוויד פרידמן, יערוך בשבוע הבא במעונו בהרצליה-פיתוח טקס קבלת פנים לציון אירועי הגאווה של קהילת הלהט"ב בישראל. בהזמנה לאירוע נאמר כי באי הטקס יציינו את מצעדי הגאווה בתל אביב ובירושלים. בקהילה הגאה הופתעו מעצם קיום האירוע שכן השגריר פרידמן הוא אדם דתי, שנחשב לבעל עמדות שמרניות.

 

הטקס ייערך קצת יותר מחודש אחרי קיום מצעד הגאווה בתל אביב וכשלושה שבועות לפני מצעד הגאווה בירושלים שיהיה בשניים באוגוסט. שגרירי ארצות הברית בעבר קיימו אירועים דומים בהשתתפות נציגי הקהילה הגאה, אולם לדברי גורמים בקהילה - עם כניסת פרידמן לתפקיד היחסים בין הצדדים התקררו.

 

 

 

 

 

הזמנה של שגריר ארה
ההזמנה לאירוע הגאווה בבית השגריר

 

בשנה שעברה התקיים מפגש לציון אירועי הגאווה מחוץ לשגרירות, ובו השתתפו נציגי הקהילה הגאה וסגנית השגריר. לכן, ההזמנה של פרידמן לנציגים בולטים בקהילה התקבלה בשמחה.

 

"בזמן ממשלו של ברק אובמה כבר היו אירועי גאווה, אבל אירוע שמהותו מצעדי הגאווה של תל אביב וירושלים, בדגש על ירושלים, זו בשורה משמחת עבורנו", אמר אחד מבכירי הקהילה הגאה. "לקיים אירוע כזה לפני קיום המצעד בירושלים זאת אמירה מאוד חשובה. הופתענו מאוד שהשגריר פרידמן החליט לקיים את האירוע הזה וכולנו שמחים מאוד על כך ומודים לו על הנכונות והפתיחות".

 

בהזמנה לאירוע צוין כי המשתתפים מתבקשים להגיע בלבוש אלגנטי. "שגריר ארצות הברית בישראל דייוויד פרידמן וגברת תמי פרידמן מתכבדים להזמינך לקבלת פנים לציון הגאווה של קהילת הלהט"ב", נכתב בהזמנה לאירוע שיתקיים ביום רביעי הבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
השגריר פרידמן
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים