שתף קטע נבחר

ווטסאפ מציגה: שמור למנהלים בלבד

אפליקציית המסרים הולכת בעקבות טלגרם, ומאפשרת ליצור קבוצות שבהן רק המנהלים יוכלו לשלוח הודעות, ללא אפשרות להגיב

ווטסאפ בעקבות טלגרם: אפליקציית המסרים הפופולרית תכלול מעתה גם קבוצות שבהן רק למנהלים יש זכות דיבור, ורק הם יכולים לשלוח הודעות בקבוצה. שאר המשתתפים לא יוכלו להשיב ולכתוב הודעות משלהם

 

אייקונים רשתות חברתיות (צילום: shutterstock)
ווטסאפ למנהלים בלבד(צילום: shutterstock)

 

בווטסאפ מסבירים שזו יכולה להיות דרך טובה למנהלים להפיץ הודעות ומידע באופן פומבי לקהל גדול של אנשים, ללא דיונים מיותרים. על פי ווטסאפ, זה יכול להתאים בין השאר לקבוצות של בתי ספר וגנים, שבהן הגננת או המורה תוכל להפיץ הודעות ועדכונים חד־צדדיים להורים. כמובן, לא רק בתי ספר אלא גם ארגונים, פוליטיקאים, חברות מסחריות, כלי תקשורת, ובעצם כל מי שרוצה להפיץ מידע. קבוצה כזאת תהיה יותר כמו לוח מודעות, מקום לקבל בו הודעות שוטפות, ופחות כמו קבוצה פתוחה לדיונים רבי־משתתפים.

 

מנהלים יזכו לסמכויות מיוחדות (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
מנהלים יזכו לסמכויות מיוחדות(צילום: shutterstock)

 

בכך ווטסאפ, שנמצאת בבעלות פייסבוק, "שואלת" את אחת הפונקציות המרכזיות של אפליקציית המסרים המתחרה, טלגרם. שם קיימים "ערוצים" המאפשרים רק למנהלי ערוץ להפיץ הודעות.

 

לאחרונה הפכה אפשרות הערוצים לפופולרית מאוד גם בישראל, ויש אינספור ערוצי טלגרם שמפיצים מידע, לינקים ותכנים באינספור תחומים. בין השאר, זה נעשה פופולרי בקרב גופי חדשות ועיתונאים שמשתמשים בה כדי להפיץ עדכונים שוטפים לעוקבים שלהם. בווטסאפ, כך נראה, ראו את ההצלחה של הקונספט הזה ורוצים שגם אצלם תהיה אפשרות דומה.

 

הולכת בעקבות טלגרם (צילום: גיא לוי) (צילום: גיא לוי)
הולכת בעקבות טלגרם(צילום: גיא לוי)

 

עם זאת, קבוצות בווטסאפ עדיין יהיו מוגבלות כרגע ל־256 משתמשים בלבד, בעוד בטלגרם אין הגבלה על מספר המשתתפים בערוץ.

 

כדי לעשות זאת המנהל צריך להיכנס לקבוצה, לבחור באפשרות "פרטי הקבוצה", ואז ב"שליחת הודעות", ולבחור באפשרות "מנהל/ת בלבד". על פי ווטסאפ, האפשרות הזאת תיפתח בהדרגה לכל המשתמשים בעולם שעידכנו לגרסה האחרונה והחדשה ביותר של ווטסאפ.

 

ווטסאפ, שהבינה כבר מזמן את הפופולריות האדירה של הקבוצות, פועלת לאחרונה כדי לתת כלים וסמכויות חדשות ונרחבות יותר למנהלי הקבוצות. כך, למשל, מנהל יכול למנוע ממשתתפים אחרים לשנות את פרטי הקבוצה (שם, תמונה ותיאור), או להסיר את הרשאות המנהל מהמשתתפים האחרים. כמו כן, חברי קבוצה אחרים לא יכולים עוד להסיר מהקבוצה את היוצר המקורי שלה.

 

לווטסאפ יש כיום 1.5 מיליארד משתמשים פעילים ברחבי העולם. טלגרם, לעומת זאת, מסתפקת "רק" ב־200 מיליון משתמשים פעילים בעולם.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
ווטסאפ בעקבות טלגרם
צילום: shutterstock
מומלצים