שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

    רב המאחד על המפריד

    יום מיוחד בכנסת לכבוד הרבי מלובביץ' ותנועת חב"ד מצליח לאחד קואליציה ואופוזיציה, ומזכיר את הפיוס שאותו קידם הרב

    מחר (יום ב') בבוקר יתקיים במשכן הכנסת יום שיוקדש לכבוד תנועת חב"ד והרבי מלובביץ'. יהיו שם דיונים בוועדות השונות על נושאים רלוונטיים העוסקים בפועלם של שליחי חב"ד ברחבי ישראל והעולם, תהיה שם העמקה במשנתו של הרבי - למשל לגבי העצמה נשית בפרספקטיבה חסידית - ובעיקר יהיה שם מעמד חגיגי שבו מיטב יושבי הבית יגיעו כדי לספר על הרגע שלהם עם הרבי. על הזיכרון הפרטי שלהם.

     

    מראש הממשלה בנימין נתניהו שפגש ברבי כמה פעמים ועד ליו"ר האופוזיציה אבי גבאי. מישראל כ"ץ ועד ליאיר לפיד, משולי מועלם-רפאלי ועד לשלי יחימוביץ'. נפתלי בנט ויואל חסון. כי כשמדובר ברבי, לפתע אין ימין ושמאל, קואליציה ואופוזיציה. יש פשוט משהו חמים ונעים שנוגע בכולם.

     

    24 שנים חלפו מאז הפעם האחרונה שבה זכינו לראות בעינינו ברבי מלובביץ', רבי מנחם-מנדל שניאורסון, אבל דומה כי הזמן הרב מידי שחלף מאז רק מחדד נקודה שכמעט ואין לה תקדים או אח ורע בציבוריות הישראלית: כולם, אבל כולם, זוכרים מהרבי רק דברים טובים.

    הרבי מלובביץ' (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
    הרבי מלובביץ'(צילום: זיו ריינשטיין)
     

    יש מי שנזכר בערגה בעיניו החודרות והמאירות. יש מי שלא שוכח את עצותיו המחכימות. יש את מי שלנצח יזכור את חיוכו הממיס של הרבי, ויש את מי שברכותיו לפתרון סיטואציות רגישות ואישיות, מעוררות אצלו גם היום תחושת מחנק של התרגשות המציפה את הגרון והעיניים. אפילו מי שלא זכה לפגוש בו אישית אלא רק ב"ילדיו" – אותם 4,500 זוגות שליחים מכל רחבי העולם שנכונים תמיד למטרות עזרה, סיוע, הדרכה ואירוח – מצליח לשוות לנגד עיניו התפעמות מגדלותו של הרבי - כי אם אלו הילדים, אפשר להבין איזה חינוך הם קיבלו מה"הורים".

     

    ומה שמדהים יותר מכל אצל הרבי, זה שהוא הצליח להיות לקונצנזוס שהכול תמימי דעים לגביו מבלי שוויתר או הסתיר ולו במעט את השקפתו המוצקה בשלל נושאים. כי זו הייתה אולי גדולתו של הרבי בתחום יחסי האנוש; לא משנה אם באופן אישי סברת שלא כמוהו, לא חשוב אם אורח חייך לא היה תואם לשלו – הרבי הצליח למצוא מסילות לליבך וליצור שפה משותפת שתאפיל על מה שמצטייר כחילוקי דעות. כך שבסופו של דבר מה שנחקק בליבך ובזיכרונך הוא אדם משכמו ומעלה שמעורר בך תחושות חיוביות ומפייס אותך בראש ובראשונה עם עצמך.

     

    בחודשים האחרונים שורבב שמה של חסידות חב"ד לכמה כותרות שריח של מחלוקת ופלגנות עלה מהם. דיווחים תיארו קבוצות קטנות של אנשים שמתנגדים, בקולניות יתר חובה לציין, לפעולותיה. זה פחות או יותר כמו לכתוב שראית חתול פורס את כנפיו וממריא לאוויר. פשוט בלתי אפשרי. דומה כי אין דבר מקומם יותר מאשר לנסות ולצבוע את חב"ד, התנועה שעוצבה וסותתה בידי האומן של הרבי לאהוב כל יהודי ולהתרחק ממחלוקת ופלגנות כמו מאש, בצבעים עזים של מריבה.

     

    חב"ד, בדיוק כמו הרבי, אוהבת, מכילה, מעצימה ומרוממת. ללא חשיבות לדעותיך הפרטיות או למה וכמה אתה עושה דברים.

     

    ומחר במשכן הכנסת, באירוע שייערך באירוחה המסור של ח"כ שולי מועלם בתיאום עם אגודת חסידי חב"ד, נוכל להיווכח שאפשר שהתנהל גם אחרת. שרב המאחד בינינו על המפריד. שכלל חברי הבית מימין ומשמאל יודעים ויכולים לשים לרגע בצד את הפוליטיקה ולהתאחד סביב מטרות ראויות.

     

    הרבי הוא אחד כזה.

     

    הרב יוסף אהרונוב, ראש אגודת חב"ד

     

    לפנייה לכתב/ת
     תגובה חדשה
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
    מומלצים