שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  10 טיפים לדיאלוג חם בעולם טכנולוגי קר

  מחקרים מראים שנפש האדם לא עומדת בקצב השינויים המהיר. בסופו של דבר, אנחנו עדיין אותו יצור קדמוני הצמא לתקשורת אישית וישירה. לשם כך ביקשנו מהמגשר שלנו טיפים שיעזרו לכם לייצר דיאלוג מקרב ושובר מחסומים באפליקציות ההיכרויות למיניהן

  העולם המודרני מאפשר לנו יצירת ערוצי קשר חדשניים בין אנשים. ריבוי ערוצי הקשר נותן מצד אחד תחושה של שפע, אך מצד שני גם מעורר שאלות בנוגע ליכולת התקשורת הבין-אישית בין אנשים, בהיבט של יצירת מערכות יחסים זוגיות חדשות. היום, לייצר קשר ראשוני עם אדם אחר זה דבר קל ופשוט. מגיעים לפרופיל האישי שלו ברשת החברתית או באתר ההיכרויות, שולחים "היי" קטן, והופ - יצרנו קשר. אך האם התהליך הזה בכלל אפקטיבי?

   

  מחקרים רבים שנעשו בנושא מראים שעל אף ההתפתחות הטכנולוגית המהירה, נפש האדם לא עומדת בקצב השינויים המהיר. בסופו של דבר, אנחנו עדיין אותו יצור קדמוני הצמא לתקשורת אישית וישירה. תובנה זו מסבירה את הפער הרגשי והניכור שחשים רבים מאלו שמחפשים מערכות יחסים באפליקציות ההיכרויות. נראה שעלינו למצוא את הדרך לשלב בין האמצעים הטכנולוגיים ושפע האפשרויות שהם מביאים עימם, ובין הכלים הבסיסיים העומדים לרשותנו ליצירת שיחה (מבטים, הקשבה, מגע עדין וכדומה). אז אם אתם מחפשים את דרככם בעולם "הדייטינג", קבלו מספר טיפים מעולם הגישור והתקשורת המשתפת שיעזרו לכם לייצר דיאלוג חם ומספק, בעולם קר ומנוכר.

   

  תנו להכיר אתכם

  נכון שאין טוב משיחה פנים אל פנים, אבל עד שתגיעו לשם, ספרו על עצמכם ותנו לקורא לראות ואולי גם להרגיש דרך הכתב אילו אנשים מופלאים אתם. ככל שתיטיבו לשתף בפרטים הטכניים היבשים ובפרטים הצבעוניים בחייכם, כך יוכל הקורא להתחבר אליכם יותר, וגם לייצר משפטי פתיחה מוצלחים יותר.

  גבר מנהל שיחת וידאו בטאבלט (צילום: Shutterstock)
  אל תהססו לשתף שאתם כמהים לאהבה(צילום: Shutterstock)
   

  דבר אליי ברגש

  המכנה המשותף האיכותי ביותר הוא לא שאתם עושים ספורט, אוהבים טלוויזיה או משוגעים על בעלי חיים. המכנה המשותף לכל בני האדם, זה שגורם לנו לרצות להיות אחד בחברת השני, הוא הרגשות שלנו. רגשות הם הדבק שמחבר בינינו הכי חזק והכי נכון. שיח על רגשות מייצר הזדהות אצל הצד השני ונכונות להושיט יד. אל תהססו לכתוב שאתם כמהים לאהבה. אל תתביישו לכתוב שאתם מלאי תשוקה, ואל תחששו לכתוב שאתם רוצים להניח את הראש על כתפיו של אחר.

   

  קחו את הקורא למסע

  נסו להשלים את הפער בין איך שאתם נראים לבין מי שאתם באמת. בעבר, כששני אנשים נפגשו לראשונה, הכילה הפגישה אלמנטים רחבים יותר מ"רק" מראה חיצוני. את הפגישה הזו ליוו בנוסף להיבטים הפיזיים גם אלמנטים רגשיים כמו הרגשות המנהלים אותי רגע לפני, במהלך ואחרי הפגישה. במקום לוותר על האלמנטים החשובים האלה מראש, ניתן לכתוב את הפרופיל בצורה שתעזור לקוראים להיכנס לראשכם, לראות ולהרגיש אתכם בדרך הנכונה עבורכם. כתיבה שכזו יכולה לכלול תיאור של סביבת המגורים האידיאלית שלכם, תיאור ההעדפות שלכם לפעילות פנאי ולמערכות יחסים, וכל דבר אחר שיכול לסחוף את הקורא לתוך עולמכם.

   

   

  תנשמו עמוק בין הזפזופים

  צפו בכל יום רק בעשר עד עשרים פרופילים שונים. בדרך זו תוכלו להיות בטוחים שאתם מקדישים את הזמן הדרוש לכל אדם ולא מפספסים הזדמנות לאהבה. אותו חוק תקף גם לגבי תגובה לאנשים שפנו אליכם. אל תענו ליותר מחמישה אנשים בכל יום. נסו להתעמק בפרופיל שלהם, תנו להם הזדמנות להיכנס לכם ללב.

   

  תתחילו מדויק

  משפט הפתיחה באפליקציות הוא שלב קריטי. לפני שאתם כותבים אותו נסו לדמיין איך הצד השני יקרא אותו. האם הוא יהיה פנוי להתעמק בפרופיל שלכם? האם הוא בדיוק בסיטואציה לחוצה? לעיתים האנשים המתאימים ביותר עבורכם לא רואים אתכם, רק בגלל שהתחלתם במשפט בנאלי או לא רלוונטי. התחלה נכונה יכולה להיות התייחסות למשהו שקראתם בפרופיל של האדם שמעניין אתכם. אם האדם סיפר על רגשות שהוא מרגיש או על חוויה מספקת שעבר, תוכלו לכתוב לו על כך.

   

  אל תחפיצו

  גברים, קחו בחשבון שנשים שמחפשות זוגיות באתרי ההיכרויות קיבלו לא מעט הצעות זימה מלאות בזלזול וחוסר כבוד, וגם נתקלו בחוויות מאוד לא נעימות מצד גברים בזמן שהותן באתר. מעבר לכך שהודעות אלו עושות יחסי ציבור רעים לכל המין הגברי, הן גורמות לנשים להיות יותר חשדניות ובררניות, דבר שפוגע בסופו של דבר גם בגברים הנחמדים.

   

  לכן, כאשר גבר כותב לאישה שאינו מכיר באתר הכרויות, כדאי שידע לנסח את דבריו בצורה מכבדת שתבהיר שהוא אינו מחפש להחפיץ את האישה. כאשר המסר יועבר ויישמר, תיווצר סביבה בטוחה לתקשורת. מתוך הסביבה הבטוחה הזאת תוכלו לגלות שאפשר להגשים את כל החלומות.

  התחלה יכולה להיות משהו נחמד שקראתם בפרופיל שלו או שלה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  התחלה יכולה להיות משהו נחמד שקראתם בפרופיל שלו או שלה(צילום: Shutterstock)
   

  שאלת מחץ

  אנשים אוהבים ששואלים אותם שאלות שמראות שמתעניינים בהם. רוצים לייצר שיחה? שאלו שאלה ותגבירו את הסיכוי למענה ולהמשכיות. השאלות הטובות ביותר הן שאלות פתוחות שתשובה עליהן אינה כן או לא, והן מחייבות מהמשיב לכתוב משפט ארוך ומקיף, שיעזור לשאול שאלה פתוחה נוספת. ככל שהשאלות הראשונות יהיו קשורות למה שנכתב בפרופיל, יהיה קל יותר לייצר שיח אפקטיבי.

   

  אל תנסו לחנך

  אתם לא מכירים באמת את הצד השני. כל פרשנות שלכם לדברים שכתב או אמר היא שלכם בלבד. "פתחו את הראש" לכך שייתכן והבנתם לא נכון, ובקשו שיסביר שוב אם יש לכם תחושה של פספוס. במידה והתשובה לא מתאימה לכם, כבדו אותו ופשוט המשיכו הלאה. הסיטואציה של אדם שמנסה לחנך גבר או אישה שאינו מכיר יכולה להיות מביכה ומוזרה לכולם, וקצת רגישות רק תשפר את ההרגשה של כל מי ששוחה בביצת ההיכרויות.

  האפליקציות משדרות תחושה של שפע בלתי נגמר (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  האפליקציות משדרות תחושה של שפע בלתי נגמר(צילום: Shutterstock)
   

  תהיו כנים במטרות

  מותר לרצות רק סקס ואין בכך שום בעיה. הקושי מתחיל כשאדם מציג את עצמו בצורה מסוימת ובפועל מבקש דבר אחר. האפליקציות מלאות באנשים משני המינים שמחפשים רק סקס. נסו להתחבר עם אנשים שהמטרות שלכם משותפות לשלהם. הימנעו מלהשלות את אלו המחפשים זוגיות. תקשורת שמתחילה בחוסר כנות תוביל בהכרח לתסכול ואכזבה. ואם יש ספק כי הפרופיל לא היה ברור, מותר פשוט לשאול מה המטרה.

   

  פגישה ראשונה היא לא תוכנית "אלה הם חייך"

  הצלחתם לקבוע דייט ראשון? מזל טוב! עכשיו זכרו, הדייט הראשון הוא לא סשן אצל הפסיכולוג ולא הזדמנות להעצמה עצמית שלכם. דייט ראשון מוצלח הוא דייט שקורים לאחריו שני דברים: הראשון הוא שנוצרה שיחה זורמת, והשני הוא שיש רצון להיפגש שוב. אל תנסו להעמיס על הדייט הראשון יותר משתי המטרות הללו. הצלחה בהן תעזור לבנות בסיס יציב להמשך.

   

  רוצים להצליח בפגישה הראשונה? קראו את המדריך מההתחלה ויישמו את ההנחיות בעולם המציאותי.

  בהצלחה!

   

  נדב נישרי, מגשר מומחה בגישור גירושין, מחבר הספר "להתגרש בשלום" ומדריך קורסים וסדנאות בנושא גישור ומו"מ משתף.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אילוסטרציה: Shutterstock
  מחקרים מראים שנפש האדם לא עומדת בקצב השינויים המהיר
  אילוסטרציה: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים