שתף קטע נבחר

אוסטרליה עוצרת העברת כספים לרשות הפלסטינית

שרת החוץ האוסטרלית ג'ולי בישופ הודיעה על המהלך לאחר שלא קיבלה תשובות מרמאללה על בקשתה שהכסף, בסכום של 10 מיליון דולר אוסטרלי, לא יגיע לאסירים פלסטינים שהורשעו בעבירות טרור

 

בישופ ונתניהו (צילום: AP)
בישופ ונתניהו(צילום: AP)

שרת החוץ של אוסטרליה ג'ולי בישופ הודיעה היום (ב') כי מדינתה עוצרת את העברת הסיוע הישיר לרשות הפלסטינית בטענה כי עולה חשש שהכסף עובר לאסירים פלסטינים שהורשעו בעבירות טרור.

 

מדובר בסכום של 10 מיליון דולר אוסטרלי שמועבר על-ידי הממשלה האוסטרלית מדי שנה לקרן הסיוע לרשות הפלסטינית שהוקמה על-ידי הבנק המרכזי העולמי. בישופ סיפרה כי פנתה לרשות הפלסטינית ב-29 במאי כדי לקבל תשובות, אך לא נענתה.

 

"ביקשתי לדעת אם לא נעשה שימוש בכספים האוסטרליים עבור אסירים שהורשעו", אמר בישופ. "אני בטוחה שבכספים שעברו עד עכשיו לא נעשה שימוש כזה, אך אני מודאגת שהמשך העברת הסיוע ישמש לפעילויות שאוסטרליה אינה תומכת בהן".

 

שרת החוץ האוסטרלית אמרה גם כי הסיוע השנתי יועבר מעתה לקרן האו"ם עבור הפלסטינים, שמעניקה סיוע לאזרחים בדגש על נושאי בריאות, מזון, מים ותברואה. קרן האו"ם מסייעת ל-1.9 מיליון פלסטינים ו-75 אחוז מהמימון מגיע לרצועת עזה.

 

בחודש שעבר שללה בישופ את האפשרות כי ארצה תלך בעקבות ארצות הברית ותעביר את שגרירותה בישראל לירושלים - על אף התמיכה שיש למהלך בקרב מפלגת השלטון הליברלית, שבה היא חברה. דברי השרה הגיעו לאחר שהמועצה הפדרלית של מפלגתה קראה להעברת השגרירות לבירה.

 

ההחלטה, שאינה מחייבת אך עברה ברוב של 43 תומכים מול 32 מתנגדים, קראה גם לעצור את הסיוע האוסטרלי לרשות הפלסטינית - עד שזו תחדל להעביר תשלומים לאסירים פלסטינים שביצעו פיגועי טרור. כאמור, היום הודיעה בישופ על עצירת העברת הכספים.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים