שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  55 מיליון שקלים יועברו למילואימניקים שלא קיבלו תשלום

  המוסד לביטוח לאומי יפקיד עד סוף השנה 55 מיליון שקלים עבור יותר מ-170 אלף ימי מילואים שלא שולמו לסטודנטים, מובטלים ועצמאים בין השנים 2017-2013. בשורה נוספת: הביטוח הלאומי יעביר מעתה את תגמולי המילואים ישירות לחשבון ללא צורך בטפסים

   

   

   

  המוסד לביטוח לאומי יעביר החל מעתה את תשלום תגמולי המילואים באופן אוטומטי ישירות אל חשבון המשרתים ללא צורך בהגשת טפסים או הגעה לסניפים. כך הודיע היום (ב') שר העבודה והרווחה חיים כץ במסגרת הצגת תוכניות העבודה של הביטוח הלאומי בוועדת העבודה והרווחה של הכנסת.

   

  שיאן המילואים ל-2017: "אומרים לבוא - אז באים"

   

  במסגרת התוכנית, המוסד לביטוח לאומי יפקיד עד סוף השנה 55 מיליון שקלים עבור יותר מ-170 אלף ימי מילואים שלא שולמו לסטודנטים, מובטלים ועצמאים בין השנים 2017-2013. עד כה, נהגו בביטוח הלאומי ליידע את המבוטחים על ידי מכתב שנשלח אל הזכאים לתשלום. במקרים רבים, לרוב כשמדובר בחיילי מילואים שאינם מועסקים במקום מסודר, המשרתים לא טיפלו בהליכים הבירוקרטיים הנדרשים, ולא קיבלו את התשלום עבור השירות.

   (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)
   

  ההפקדות אל חשבון משרתי המילואים יתבצעו בשלוש פעימות. בפעימה הראשונה יתבצע תשלום למשרתי המילואים שהיו סטודנטים או שלא עבדו בין השנים 2017-2013 . התשלום יועבר כבר בשבוע הבא, בסכום כולל של 28,236,797 שקלים.

   

  הפעימה השנייה תשולם במהלך חודש אוגוסט, למשרתי המילואים שהיו עצמאים ושכירים בין השנים 2017-2013 וקיבלו תגמול רק מהכנסתם כשכירים בסכום של 6,992,124 שקלים עבור למעלה מ- 35 אלף ימי מילואים שלא שולמו.

   

  הפעימה השלישית תשולם עד לחודש דצמבר 2018 למשרתי המילואים, שכירים ועצמאים, שלא הגישו כלל תביעה לביטוח לאומי בין השנים 2017-2013. לפי הערכות ראשוניות, בפעימה זו מדובר על 30 אלף ימי שירות מילואים שלא שולמו בשווי כולל של כ-20 מיליון שקלים.

   

  כ-5,500 זכאים שחשבון הבנק שלהם לא מעודכן בביטוח הלאומי יקבלו מסרון עם קישור לאתר האינטרנט שבו יוכלו לעדכן את חשבון הבנק ובכך לקבל את הכסף ללא צורך בהגשת מסמכים.

   

  שר העבודה והרווחה חיים כץ אמר כי "המצב שלפיו חוסר ידיעה על זכויות מנוצלת לאי תשלום לאלו שמגיע להם מקוממת. הוצאתי הנחיה ברורה להעניק לזכאים את מלא התמורה במינימום בירוקרטיה ומקסימום פשטות. מדובר בהנחיה כוללת לכלל האוכלוסיות שאמצא שאינן ממצות זכויות".

   

  מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר, אמר: "כמנכ"ל הביטוח הלאומי אני שואף לכך שאזרחי מדינת ישראל יקבלו את המגיע להם בדין, בפשטות וללא בירוקרטיה. אנו נמשיך לבחון כיצד ניתן למצות זכויות גם עבור אוכלוסיות נוספות ואני בטוח כי יגיעו בשורות נוספות בקרוב". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דובר צה"ל
  צילום: דובר צה"ל
  צילום: הדס פרוש/פלאש90
  השר חיים כץ
  צילום: הדס פרוש/פלאש90
  מומלצים