שתף קטע נבחר

מהומה בכנס "ילדים תחת כיבוש": ח"כים התעמתו - וסולקו

הכנס, שנערך במשכן הכנסת, עורר עימותים בין נבחרי הציבור. עודד פורר (ישראל ביתנו) קרא לעבר מיכל רוזין (מרצ): "תתביישי לך" - והוצא מהאולם. ח"כ אורן חזן (הליכוד) צעק לעבר חברי הכנסת מהשמאל: "לאיזה שפל עוד תגיעו? אתם פוגעים במדינה"

 

 

 

עימותים בבמשכן הכנסת: כנס "דור ללא עתיד - ילדים תחת כיבוש" שעורר סערה עוד לפני שהחל, וזכה לגינויים מהשרה מירי רגב שכינתה אותו "גיס חמישי" ומיו"ר יש עתיד יאיר לפיד שצייץ בטוויטר על תמיכת המחנה הציוני בכנס "מתנה לאויבי ישראל", התקיים היום (ב') ועורר מהומה, כשארבעה חברי כנסת התפרצו לדברי הדוברים והוצאו בכוח מהאולם על ידי המאבטחים.

 

הכנס התקיים במעמד שגריר האיחוד האירופי בישראל, שגריר הולנד וסגן השגריר הבריטי; שלושתם נתנו את התייחסותם לנושא בדיון. יוזמי הכנס התייחסו בתחילתו לביקורת שנמתחה על קיומו בימים האחרונים.

 

 

חבר הכנסת עודד פורר (ישראל ביתנו) סולק מהכנס לאחר שצעק לעבר ח"כ מיכל רוזין (מרצ): "תתביישי לך, (את) עושה כנס בלי להזכיר את הילדים שנרצחו. בושה וחרפה". המאבטחים סילקו בכוח גם את ח"כ אורן חזן (הליכוד) שגם כן צעק ואמר: "לאיזה שפל אתם עוד מוכנים להגיע? להכניס את האויב אליך הביתה? אתם פוגעים במדינה".

 

אורן חזן (צילום: הלל מאיר/TPS)
ח"כ אורן חזן מוּצא מהדיון(צילום: הלל מאיר/TPS)

חנין זועבי (צילום: הלל מאיר/TPS)
ח"כ חנין זועבי בדיון(צילום: הלל מאיר/TPS)

עודד פורר (צילום: הלל מאיר/TPS)
ח"כ עודד פורר בדיון(צילום: הלל מאיר/TPS)

 

גם ח"כ ענת ברקו (הליכוד) סולקה אחרי שהתפרצה לכנס וח"כ נורית קורן - גם היא מהליכוד - יצאה בהנחיית המאבטחים לאחר שהתפרצה לדברי אחד הנואמים.

 

על אף האיסור של יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין להקרין באירוע סרטון שמציג את חייהם של ילדים פלסטינים למול חייהם של ילדים יהודים, יוזמי הכנס שלחו לכל המשתתפים קישור לצפייה. ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה: "אנחנו נראה את הסרטון הזה על אפם ועל חמתם".

 

ח"כ מיכל רוזין (מרצ) אמרה: "גיס חמישי קראה לנו השרה מירי רגב. לפיד קרא לנו מתנה לאויבי ישראל. מסתבר שהנפשות הרכות של ילדים מאוד מפחידות את נבחרי הציבור. התגובות שלכם הם לא פטריוטיות ולא אהבת ישראל - אתם אלה ששולחים את החיילים לבצע את המדיניות הזו ואין לכם את הזכות לעצום עיניים ולא לראות את ההשלכות שלה".

 

ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת) הודה לח"כ קסניה סבטלובה, מיוזמות הכנס והיחידה ממפלגת המחנה הציוני שהביעה תמיכה בקיומו - על "ש'לא נכנעה ללחצים שהופעלו עליה מצד האופוזיציה".

 

ח"כ דב חנין, מיוזמי הכנס, אמר: "הסתערות הימין הקיצוני על הכנס הזה מלמדת שאי אפשר לנתק בין הכיבוש למרחב הדמוקרטי בתוך ישראל. מתנקשים בחובה ובזכות שלנו כחברי כנסת להביע את עמדותינו. אנחנו נמשיך להביע אותה ולא נוותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר/TPS
ח"כ אורן חזן מוּצא מהדיון
צילום: הלל מאיר/TPS
מומלצים