שתף קטע נבחר

גנרל איראני: הסיבה לבצורת - ישראל גונבת עננים

גנרל באיראן בטוח שמצא את הסיבה לבצורת הקשה והאשים את ישראל בגניבת משקעים: "היא מוודאת שהעננים שמגיעים אלינו לא מורידים גשם". השירות המטאורולוגי באיראן דחה את דבריו: "מדינה לא יכולה לגנוב עננים"

בתקופה שבה מתמודדת איראן עם בצורת קשה טוען גנרל איראני שהבצורת היא תוצאה של מזימה ישראלית. הגנרל מאשים את ישראל ב"גניבת עננים", ואומר שהיא מונעת מעננים להוריד גשם ברפובליקה האיסלאמית.

 

"השינויים האקלימיים באיראן חשודים", אמר אתמול (ב') הגנרל גולאם רזה ג'לאלי, ראש ארגון ההגנה האזרחית של איראן. במסיבת עיתונאים אמר ג'לאלי כי "החשד הוא שלהתערבות זרה יש תפקיד בשינויים האקלימיים". ג'לאלי התעקש שהוא מסתמך על מחקר מדעי שנערך בנושא באיראן.

איראן הגנרל האיראני גולאם רזה ג'לאלי מאשים את ישראל בגניבת עננים  ()
הגנרל גולאם רזה ג'לאלי

"לישראל ולמדינה אחרת באזור יש צוותים משותפים שפועלים לוודא שעננים שנכנסים לשמי איראן לא מסוגלים להוריד גשם", הצהיר. "בנוסף על כך אנחנו מתמודדים עם הנושא של גניבת עננים ושלג". ג'לאלי אמר שלפי המחקר ירד שלג בכל האזורים ההרריים בגובה של יותר מ-2,200 מטרים שנמצאים בין אפגניסטן לים התיכון - חוץ מבאיראן.

 

השירות המטאורולוגי של איראן הפריך את דבריו של הגנרל. ראש השירות, עהד ווזיף, אמר שהגנרל ג'לאלי "מחזיק כנראה במסמך שאני לא מכיר. על בסיס הידע של השירות המטאורולוגי בלתי אפשרי שמדינה תגנוב גשם או עננים. איראן סובלת מבצורת ממושכת, וזאת מגמה עולמית שלא תקפה רק על איראן".

עננים בטהרן  (צילום: shutterstock)
בלי טיפה של גשם. עננים בשמי טהרן(צילום: shutterstock)
 

לפי ווזיף הטענות של ג'לאלי לא עוזרות לפתור את משבר המים באיראן, שהוביל להפגנות אלימות בימים האחרונים. "לא רק שזה לא פותר את הבעיות שלנו, זה מונע מאיתנו למצוא את הפתרונות הנכונים", אמר על טענות הגנרל.

 

ההאשמות של ג'לאלי הן לא הפעם הראשונה שבה בכיר איראני מאשים מדינה זרה בגניבת גשם מאיראן. כבר ב-2011 אמר הנשיא דאז, מחמוד אחמדינג'אד, שארצות המערב זוממות "לגרום לבצורת" באיראן, והוסיף: "ארצות אירופה משתמשות בציוד מיוחד כדי לגרום לעננים להוריד גשם באירופה".


פורסם לראשונה 02/07/2018 20:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים