שתף קטע נבחר

עוברים דירה? טעויות שלא כדאי לעשות

לא להעריך נכון את מספר הארגזים, לארוז ציוד עם ארגזים משומשים מהמכולת ולא לתמחר פירוק והרכבה של רהיטים. אתר "המקצוענים" עם טיפים שיחסכו לכם עוגמת נפש במהלך מעבר הדירה

נכון, עונת מעברי הדירות הופכת את חברות ההובלה למבוקשות ביותר בתקופת שיא זו ולמחירים לעלות בעד 30 אחוז בהשוואה לתעריפי הובלה באמצע החורף. לכן, עצם המעבר ביולי-אוגוסט הוא בבחינת טעות שכדאי מלכתחילה להימנע ממנה, אם לא חייבים לעבור בתקופה זו. ובכל זאת, יש עוד טעויות שכדאי להיות מודעים אליהן, כדי לעבור את יום ההובלה בשלום ועם כמה שפחות הפתעות בשלב התשלום - כתבה ראשונה בסדרה.

 

אורזים ספרים? עדיף בארגזים חדשים ומסוג איכותי כדי שלא יתפרקו במהלך ההובלה (shutterstock) (shutterstock)
אורזים ספרים? עדיף בארגזים חדשים ומסוג איכותי כדי שלא יתפרקו במהלך ההובלה(shutterstock)

הטעות: לא למסור מידע מדויק לחברת ההובלה

ככל שההצעה שלכם תהיה פחות מפורטת ופחות תואמת את מצב הדברים בשטח, אל תתפלאו להפתעות במחיר ביום ההובלה. אם אינכם יודעים כמה ארגזים יהיו לכם להוביל בסופו של דבר, בקשו שתי הצעות מחיר, או טווח מחירים עבור מספר משתנה של ארגזים. כך, במידה שתחרגו מכמות הארגזים שהערכתם שיהיו לכם, לא תידרשו לשלם תוספת מחיר מופקעת.

 

מתי כדאי לסגור הצעת מחיר טלפונית ומתי חשוב שנציג מטעם חברת ההובלה יגיע לביתכם? "אם מדובר בדירת חדר או שניים, תוכלו בהחלט להסתפק בהצעת מחיר טלפונית, אך דרשו גם מסמך כתוב שכולל פירוט של מחיר ההובלה וכן של עלויות פירוק והרכבה אם אלו נדרשים", אומרים במוקד השירות של אתר "המקצוענים". "לעומת זאת, אם מדובר בדירה של כמות גדולה יחסית של חדרים, ציוד רב שכולל ריהוט שיש צורך בפירוק שלו הכינו רשימה של החפצים הכבדים שתידרשו להוביל וכן של כמות הארגזים שאתם מעריכים שיהיו לכם".

 

בכל מקרה - בין אם הצעת המחיר היא טלפונית או בעקבות ביקור של נציג החברה - הקפידו לציין בפני חברת ההובלה כמה שיותר נתונים. מוקד השירות: "האם יש מעלית והאם ניתן להוביל באמצעותה את כלל החפצים או שעבור חלק יידרש מנוף, באיזו קומה מדובר, האם יש גישה נוחה של משאית לפתח הבית וכן הנתונים של הבית אליו אתם עוברים. כל אלו יכולים לחייב אתכם בתוספות שונות במחיר. ביום ההובלה, כבר לא תהיה לכם יותר יכולת מיקוח. לפני, אתם יכולים פשוט להתקשר למספר חברות הובלה אחרות ולבחור בהצעה משתלמת יותר".

 

הטעות: לחסוך בציוד האריזה

לרוב אתם יודעים על מועד המעבר מספיק זמן מראש. לכן, אל תשאירו את רכישת ציוד האריזה לדקה ה-90. כבר בעת סגירת התקשרות עם חברת הובלה, בקשו לרכוש מהם בעלות מופחתת ציוד אריזה. מרביתם יספקו לכם את הציוד בעלות סמלית (כ-2 שקל לארגז), שכן הם רוכשים ציוד זה בסיטונאות ומקבלים עבורו תעריף נמוך משמעותית מאשר אתם תקבלו. כמו כן, רבים מהם יספקו לכם ללא עלות ארגזים משומשים. הדבר כמובן תלוי בתקציב שלכם, אך מכיוון שמדובר בתוספת זניחה יחסית לעלות מעבר דירה, אל תתפתו לארוז עם ארגזים שמצאתם בסופר. לא רק שהם יהיו פחות יציבים, הם גם יכולים להכיל עש המזון (שיגרום לכם להצטער על כך, כשייגרם נזק בלתי הפיך לתכולת הדירה שלכם). הקפידו לרכוש גם ארגזים משוריינים (דו-גליים), לצורך אריזת חפצים שבירים (בעיקר כלי מטבח). ברגע שהציוד יהיה כבר בביתכם, תוכלו לארוז בנחת. עבור דירת 5 חדרים כדאי להתחיל במלאכת האריזה כבר 3 שבועות לפני המעבר. דירת חדר תוכלו לארוז תוך יומיים.

 

עוד כתבות בנושא:

אל תעשו את זה לבד: פירוק והרכבת רהיטים בהובלה

עוברים דירה בלי משברים של השנייה האחרונה

אל תיפלו בין הארגזים

 

הטעות: פירוק והרכבה של ריהוט על-ידי בעלי מקצוע שונים

דאגו לתמחר גם אותם ולציין זאת בפני המובילים, שכן הם מצריכים חישוב מראש של לוח-הזמנים הנדרש לשם כך. מומלץ שאותו בעל מקצוע יפרק ויתקין עוד באותו היום את הרהיט, כך אתם מבטיחים שהוא יהיה אחראי לפירוק אחראי של הציוד ולא יאבד לכם חלקים שבלעדיהם הרהיט יהיה בלתי ניתן להרכבה. כמו כן, דאגו להסיר מהקירות מדפים, או כל אלמנט קבוע (לרבות בחדרי השירותים והאמבטיה). הדבר יזרז את מהלך ההובלה וימנע נזקים שיכולים להיגרם בשל עבודה מהירה ורשלנית. תוכלו להיעזר בהנדימן ולשלם לו תשלום שעתי או שכר גלובאלי. תתפלאו אבל העלות היא זניחה כשמדובר בהגעה לצורך פירוק והתקנה של כמות גדולה של חפצים, מאשר הזמנת בעלי מקצוע שונים לכל עבודה בנפרד. ממילא כל מעבר דירה כרוך בהתאמות ושדרוגים מתחומים שונים. הנדימן, יהיה האיש הרלוונטי ביותר עבורכם לצורך ביצוע כל העבודות האלו.

 

בכתבה הבאה: הבירוקרטיה והסידורים שכדאי לטפל בהם בימים שלפני ההובלה

 

מחפשים חברת הובלה? לחצו כאן

 

ynet הוא שותף באתר "המקצוענים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים