שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אותרו במערה: חילוץ הילדים עלול להימשך חודשים
  בתאילנד חוגגים את איתור 12 הילדים ומאמן הכדורגל במערה שהוצפה, אבל עד החילוץ הדרך ארוכה. יועברו להם תרופות ומזון ל-4 חודשים, וכן אימוני צלילה - אך איש מהם לא יודע לשחות. כבלי טלפון יותקנו במערה כדי שההורים יוכלו לדבר עם ילדיהם

  חגיגות בתאילנד לאחר האיתור המדהים של קבוצת הכדורגלנים הצעירים, אבל עד החילוץ והחזרה הביתה עלול לחלוף זמן רב מאוד: מומחה למערות אמר כי הפעולה להצלת 12 הילדים ומאמן הכדורגל שלהם עלולה להימשך חודשים, ועקב החשש הזה כבר הוחלט לספק להם מזון שיספיק לפחות לארבעה חודשים. 

   

   

  מומחים ציינו כי הניסיונות להוציא את הילדים מהמים עלולים להיות "מסוכנים מאוד" לילדים ולמחלצים, עקב התנאים. המומחה אוסטרלי למערות פיטר וולף אמר כי הפעולה להצלת הילדים והמאמן עלולה להימשך חודשים. לדבריו, עקב העובדה שהם לא יודעים לשחות לא ניתן לבצע את החילוץ לפני כן. "האופציה הטובה ביותר היא להשאיר אותם היכן שהם כרגע. האזור רטוב, אז צריך להשאיר אותם חמים ויבשים ולספק להם מים לשתייה, אוכל ואוויר נקי לנשימה".

  מציאת הנערים במערה (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  חילוץ הנערים שנמצאו במערה ב תאילנד (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  חילוץ הנערים שנמצאו במערה ב תאילנד (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  מחלצים מחוץ לזירת האירוע (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  מחלצים מחוץ לזירת האירוע (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  בני משפחה של הנערים הכדורגלנים שנמצאו חיים במערה ב תאילנד (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  חילוץ הנערים שנמצאו במערה ב תאילנד ()

  חילוץ הנערים שנמצאו במערה ב תאילנד (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  הילדים, בני 11 עד 16, התגלו אמש לצד המאמן בן ה-25, כשהם מצטופפים על מדף סלע עמוק במערה שהוצפה עקב גשמי המונסון. הם אותרו על ידי צוללים בריטים אחרי תשעה ימים במערה, וכעת הצבא התאילנדי יחל להתמקד במשימה המורכבת של חילוצם ממערכת המנהרות התת-קרקעיות. פרט למזון, הכולל גם ג'ל אנרגיה, יועבר אליהם גם ציוד רפואי, ובכלל זאת אקמול.

   

  "אנחנו מתכוננים לשלוח להם מזון לתקופה של לפחות ארבעה חודשים, ולאמן את כל ה-13 בצלילה, תוך שאנחנו ממשיכים לשאוב את המים", אמר מפקד הצי התאילנדי אנאנד סוראוואן, לפי הודעה שפרסם הצבא התאילנדי. סוכנות הידיעות הגרמנית dpa דיווחה במקביל כי הרשויות החלו להתקין כבלי טלפון במערה כך שההורים יוכלו לדבר עם ילדיהם, שאותם לא ראו תשעה ימים.

   

  תאילנד מערה (איור: אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)
  (איור: אינפוגרפיקה ידיעות אחרונות)

   נרונגסאק אוסוטנאקום (צילום: GettyImages)
  (צילום: GettyImages)

  קרובי משפחה מחכים לחדשות בזירת האירוע (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  תאילנד קבוצת כדורגל ילדים נעדרת נעלמה מערה שיטפון (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  תאילנד קבוצת כדורגל ילדים נעדרת נעלמה מערה שיטפון (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  תאילנד קבוצת כדורגל ילדים נעדרת נעלמה מערה שיטפון (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  קבוצת כדורגל לכודה ב מערה טאם לואנג נאנג נון תאילנד (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  קבוצת כדורגל לכודה ב מערה טאם לואנג נאנג נון תאילנד (צילום: AP)
  (צילום: AP)

  קבוצת כדורגל לכודה ב מערה טאם לואנג נאנג נון תאילנד (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  קבוצת כדורגל לכודה ב מערה טאם לואנג נאנג נון תאילנד (צילום: EPA)
  (צילום: EPA)

  אבל מושל מחוז צ'אנג ריי הבהיר כי היום בוודאות הילדים לא יוצאו מהמערה. "קראנו לחיפוש אחריהם משימה בלתי אפשרית כי כל יום ירד גשם, אבל בעזרת הנחישות והציוד שלנו נאבקנו בטבע", אמר מושל המחוז, נרונגסאק אוסוטנאקום. "הרופאים המליצו שנספק להם תרופות שונות כדי להימנע מזיהומים וממחלות אחרות", הוסיף וציין כי רופאים כבר הגיעו לכדורגלנים הצעירים. "אני לא חושב שהם יהיו בבית בקרוב", הבהיר.  

   

  צוות רפואי נשלח כדי לבחון את המצב הרפואי של הילדים הלכודים. לפי הדיווחים, כולם בבריאות טובה או שיש להם רק פציעות קלות. כמה אופציות נבחנות לקראת החילוץ, ובהן לימוד הילדים לצלול או המתנה עד שגובה המים יירד, דבר שעלול לקחת חודשים.

   

  צוותי חילוץ ומתנדבים ממדינות זרות סייעו לתאילנד בחיפושים במערה. הראשונים שמצאו את קבוצת הכדורגל הצעירה היו שני צוללנים בריטים. "אנחנו מגיעים, זה בסדר", אמר אחד הצוללנים באנגלית לנערים. "הרבה עוד יגיעו, אבל אנחנו הראשונים". "אתם מאוד חזקים", אמר להם.

   

  הנערים בסרטון יושבים בשקט מול הצוללנים הנרגשים. אחד הנערים שואל את המחלצים איזה יום היום. "יום שני", משיב הצוללן לנערים, שייתכן שכבר איבדו תחושת זמן אחרי ימים ארוכים בחושך מוחלט. אחד הנערים, שמבחין במצלמה, אומר בתאילנדית: "הם רוצים לצלם אותנו. תגידו לו שאנחנו רעבים. אין לי מה לאכול". אז הנער אומר באנגלית: "לאכול, לאכול, לאכול"

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים