שתף קטע נבחר

על הבמה בכנס משרד החינוך: "בנית בית - כאילו חיסלת 100 ערבים"

בכנס רשמי, שבו נכח השר בנט, התייחס סוחר הקרקעות משה זר לפיגוע בחוות גלעד ואמר: "נקמתנו היא ביישוב ארץ ישראל. בנית יישוב - כאילו חיסלת עשרת אלפים גויים". הוא זכה לתשואות. משרד החינוך: "מגנים את דבריו". זר בתגובה: "התכוונתי למחבלים שרצחו את בני גלעד ואת הרב רזיאל שבח"

 

 

"בנית בית - כאילו חיסלת מאה ערבים. בנית יישוב - כאילו חיסלת עשרת אלפים גויים". כך אמר סוחר הקרקעות משה זר על בימת כנס רשמי של משרד החינוך שנערך אתמול (יום ב') בירושלים, כנס שבו השתתפו אלפי מורות ומורים. לאחר דבריו זכה זר למחיאות כפיים מצד יושבי האולם.

 

אתמול התקיים בבנייני האומה בירושלים "כנס מנהיגי החינוך" של החינוך הממלכתי דתי בחסות משרד החינוך. בכנס השתתפו גם שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב. מעבר למורים, בכנס השתתפו גם גננות, יועצות, מפקחים, ואנשי חינוך רבים.

משה זר (צילום: חמ
משה זר בכנס, אתמול(צילום: חמ"ד)

בכנס נכחו גם מייסד המכינה הקדם צבאית בעלי, הרב אלי סדן, הרבנית חנה הנקין, הרב אורי שרקי, הרב יובל שרלו, הרב דב זינגר, האלוף יעקב עמידרור ורבים נוספים. עמיר בניון הופיע בכנס. השנה כותרת הכנס, שמתקיים זו השנה השמינית, היא "מדברים על ערכי המשפחה היהודית ב-2018, על חינוך למיניות בריאה, צניעות, פמיניזם, ערכים וציונות".

 

זר, סוחר קרקעות מוכר מקרני שומרון, היה בעבר חבר במחתרת היהודית ובשנות השמונים הורשע בגרימת חבלה חמורה וחברות בארגון טרור. הוא היה הנהג של חוליה שהניחה ב-1980 מטען חבלה שגרם לקטיעת רגלו של בסאם אלשכעה, ראש עיריית שכם. ב-2015 אמר זר כי הוא מתחרט על מעשיו והדגיש זר כי הוא מתנגד לפשעי שנאה המכונים פעולות "תג מחיר". בנו של זר, גלעד זר, נרצח בפיגוע בשנת 2001. לאחר הרצח רכש זר את השטח שעליו נבנתה חוות גלעד, ועבר לגור בה.

 

לפני עלייתו של זר לבמה הוקרן סרטון וידאו שבמסגרתו דיבר על ההתיישבות ביהודה ושומרון ועזה. לאחר שסיפר על פיגוע שהתרחש, שבו נרצחו יהודים, אמר כי בניית היישובים היא "הנקמה המתוקה שלנו". על הבמה, תחת הכותרת "בית חינוך כמשפחה", הפנה זר את דבריו ליעל שבח, אלמנתו של הרב רזיאל שבח ז"ל, שנרצח בפיגוע בחוות גלעד שהתרחש בחודש ינואר השנה.

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט (צילום: גדעון שרון)
השר בנט(צילום: גדעון שרון)

"הנקמה שלנו, של כולנו, תהיה אך ורק ביישוב ארץ ישראל", אמר זר כאשר התייחס לפיגוע האכזרי שבו נרצח שבח. "ואני ידוע כאומר, 'בנית בית - כאילו שחיסלת מאה ערבים. בנית יישוב - כאילו חיסלת עשרת אלפים גויים, וזו האמת'". כאמור, דבריו זכו לתשואות מצד חלק ניכר ממשתפי הכנס.

 

"הכנס הוא גולת הכותרת של בעלי התפקידים השונים בחינוך הממלכתי דתי ומושך אליו את מנהיגי החינוך", אמר לפני הכנס ד"ר אברהם ליפשיץ, ראש מנהל החינוך הממלכתי דתי. "הכנס נותן תחושה של עוצמה ויחד וממצב את החינוך הממלכתי דתי כמוביל בחדשנות פדגוגית, טכנולוגיה ועשייה. בכנס יודגשו היבטים של מחוייבות גדולה ותחושת השליחות למען מדינת ישראל".

 

ממשרד החינוך נמסר: "משרד החינוך וראש החינוך הממלכתי דתי מגנים בתוקף את דבריו החמורים של משה זר, אשר נאמרו על דעתו בלבד. מדובר בהתבטאות לא ראויה שאינה משקפת את רוח ומדיניות משרד החינוך, אשר פועל רבות לקידום כלל המגזרים בחברה הישראלית, ובכללם המגזר הערבי".

 

משה זר מסר בתגובה: "כמובן שהתכוונתי בדבריי לערבים מחבלים שרצחו את בני גלעד ואת הרב רזיאל שבח ועוד אלפי יהודים. אני חי עם ערבים בדו קיום מיום הולדתי מתוך אמונה שבהדדיות אפשר לחיות בשלום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים