שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  פרופ' רולידר יוביל תואר שני בניתוח התנהגות
  במכללה האקדמית כנרת הודיעו כי יגישו את התוכנית לאישור המל"ג. פרופ' רולידר: "לפתיחת תואר שני בניתוח התנהגות בארץ קיימת חשיבות רבה בהתחשב בהתפתחות הרבה של התחום בישראל בשנים האחרונות"

  המכללה האקדמית כנרת הודיעה השבוע על קבלת אישור המל"ג להצעתה להכין תוכנית לימודים לתואר שני (M.A.) בניתוח התנהגות, ראשון מסוגו בישראל. את התוכנית המועצה להשכלה גבוהה תצטרך לאשר. במכללה אמרו כי פרופ' עמוס רולידר יוביל את התוכנית החדשה.

   

  פרופ' עמוס רולידר (צילום: המכללה האקדמית כנרת)
  פרופ' עמוס רולידר(צילום: המכללה האקדמית כנרת)

   

  נשיא המכללה האקדמית כנרת, פרופ' שמעון גפשטיין, אמר כי "תוכנית הלימודים תוגש לאישור המל"ג במסגרת בית הספר למדעי החברה והרוח במכללה ותהיה מיועדת לבוגרי תוכניות לתואר ראשון במדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, חינוך מיוחד ועבודה סוציאלית. כותב התוכנית והמיועד לעמוד בראשה הוא פרופ' עמוס רולידר, מומחה בעל מוניטין בתחום, המשמש גם כדיקן הסטודנטים במכללה האקדמית כנרת".

   

  במכללה אמרו כי ניתוח ההתנהגות יישומי (Applied Behavior Analysis) הינו מקצוע חדש יחסית, המבוסס על גישה מדעית ומחקר אמפירי, ובעל תוצאות מוכחות בתחום הטיפול באוכלוסיות עם צרכים מיוחדים - כמו אוטיזם, לקויות התפתחותיות, קשיי קשב וריכוז - כמו גם בטיפול בילדים בעלי התפתחות תקינה במסגרת הסביבה הביתית, שיש להם קשיי התנהגות מורכבים.

   

  ניתוח התנהגות הינו כלי המסייע להורים ולמערכת החינוך להבין ולנתח נכון את הקשר בין התנהגות הילדים לתגובת הסביבה שלהם. באמצעותו, ניתן ליצור שינוי בתפקודם והתנהגותם של הילדים. עוד אמרו במכללה האקדמית כנרת כי ניתוח התנהגות נמצא כיום בחזית המקצועות הטיפוליים בעולם, מוסדר בחוק ומוכר על-ידי חברות הביטוח וקופות החולים במדינות רבות בארה"ב ואירופה.

   

  פרופ' רולידר אמר: "לפתיחת תואר שני בניתוח התנהגות בארץ קיימת חשיבות רבה בהתחשב בהתפתחות הרבה של התחום בישראל בשנים האחרונות, בביקוש הרב למנתחי התנהגות מקצועיים ומוסמכים, וביעילות וחשיבות התחום בפתרון סוגיות חברתיות ובהתפתחות התחום כמקצוע אקדמי במדינות אחרות בעולם".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: המכללה האקדמית כנרת
  פרופ' עמוס רולידר
  צילום: המכללה האקדמית כנרת
  מומלצים