שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תקלה ברכבת לבנימינה: "נתקענו שעתיים בדרך"
  במשך שעתיים המתינו נוסעי הרכבת שיצאה מרחובות בגלל תקלה. רכבת חלופית שהגיעה לבסוף הסיעה אותם דרומה

   

   

  נוסעי הרכבת שיצאו בצהריים (יום ג') מתל אביב לכיוון בנימינה נאלצו להמתין שעתיים בדרך עקב תקלה טכנית. בשלב מסוים הובילו אותם לרכבת חלופית, אך זו עשתה את דרכה דרומה, וכלל לא הגיעה ליעד המתוכנן.

   

  הנוסע שמוליק דיווח ל-ynet: "שעתיים תקועים בין הרצליה לבית יהושע. שלחו רכבת חילופית וכבר שעה היא לא נוסעת. אנחנו מטר מבית יהושע אבל מחזירים אותנו להרצליה, כדי שמשם נעבור לרכבת אחרת". 

  נוסעים שהורדו מהרכבת (צילום: דור)
  נוסעים שהורדו מהרכבת(צילום: דור)

  נוסעים שהורדו מהרכבת (צילום: Shmulik V)
  נוסעים שהורדו מהרכבת(צילום: Shmulik V)
   

  נוסעים שהורדו מהרכבת ()
  עולים לרכבת החלופית

  אילנה מרגלית (78) סיפרה כי כבר ביציאה מתל אביב הרכבת הייתה "מקרטעת, נסעה לאט מאוד. אני נוסעת כל יום מחדרה לתל אביב וחזרה, זו לא הייתה מהירות רגילה. ישבנו שעה ברכבת וכל הזמן הכריזו שבגלל תקלה ממתינים. לאחר מכן הגיעה רכבת מחלצת, היינו צריכים לרדת בסולמות. מזל שחיילים וקצינים עזרו לנו לרדת, נשים בהריון ילדים בעגלות, קשישים, חיילים, מאות אנשים".

   

  לדבריה, "לאחר שירדנו, הלכנו בשדה קוצים לעבר הרכבת שהגיעה ואז עלינו בעזרת סולם לרכבת המחלצת, ולאן נסענו? חזרנו להרצליה, ואז שוב נאלצנו לחכות לרכבת שהגיעה עמוסה בנוסעים. עמדנו כמו סרדינים". היא אמרה עוד: "זו היתה נסיעת סיוט, הידיים שלי שחורות מהעלייה והירידה בסולמות. יצאנו ב-14:26 מעזריאלי והגענו 17:30. רק כשהגענו להרצליה חילקו לנו בקבוקי מים".

   

  נוסעים נוספים סיפרו כי התבקשו להמתין ברכבת התקועה מבלי שיידעו אותם בדבר הסיבה לכך. דור היה על הרכבת: "קצת אחרי שעברנו את הרצליה הרכבת נעצרה, אמרו לנו שיש תקלה ותבוא רכבת חלופית, אבל אנשים רצו ללכת ברגל. פקחי הרכבת אסרו עליהם". על פי החוק יש להישמע להוראות פקחי הרכבת ואין להיכנס או להסתובב באזור המסילה.

   

  הוא הוסיף: "הייתי אמור להוציא את הילדה מהגן, לא אגיע לזה. ברכבת רק מתנצלים, לא אמרו לנו למה עצרנו, אמרו רק שזו תקלה טכנית, לא אמרו כמה זמן זה ייקח. היינו שעתיים על הרכבת עד שהעבירו אותנו ברכבת אחרת חזרה לתחנה בהרצליה. יש פה חוסר ארגון, בלגן, כרזו שיחלקו מים לנוסעים, אבל המים אזלו".

   

  מרכבת ישראל נמסר: "ברכבת הפרברית שבין רחובות לבנימינה, סמוך לשפיים, אירעה תקלה במנוע הקטר. הנוסעים הועברו לרכבת חלופית. צוות הרכבת יחד עם פקח הרכבת סייעו להעברה בטוחה של הנוסעים לרכבת הנוספת וחילקו ערכות כיבוד ובקבוקי מים קרים. הרכבת החלופית המשיכה בדרכה דקות ספורות לאחר מכן".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים