שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לסביבה הם דווקא דואגים: ארגון הטרור נגד שקיות ניילון
  ארגון הטרור א-שבאב החליט לאסור את השימוש בשקיות ניילון באזורים שבו הוא שולט בסומליה. שעות לפני ההחלטה רצח ארבעה בפיגוע
  ארגון הטרור א-שבאב אמנם לא מרחם על בני אדם, אבל לאיכות הסביבה הוא דווקא דואג. שעות אחרי מתקפה שבה נרצחו ארבעה הודיע הארגון שהוא אוסר להשתמש בשקיות ניילון.

   

  "הפינגטון פוסט" דיווח שהארגון הסומלי שמסונף לאל-קאעידה מאמין ששימוש בשקיות ניילון "מהווה איום חמור על רווחתם של בני האדם ובעלי החיים". ההודעה על האיסור פורסמה בתחנת הרדיו של א-שבאב ביום ראשון. כמה שעות קודם לכן ירה הארגון פצצות מרגמה בבירת סומליה מוגדישו. המתקפה גבתה את חייהם של ארבעה. שבעה נפצעו.

  סומליה לוחמים א שבאב (צילום: AP)
  אנשי א-שבאב(צילום: AP)

  לפי מומחים ההודעה של א-שבאב נועדה להראות שלארגון יש מדיניות גם לגבי איכות הסביבה. רפאלה פנטוצ'י, מומחית ללוחמה בטרור, אמרה ל"הפינגטון פוסט": "ממשלות במזרח אפריקה כבר אסרו על השימוש בשקיות ניילון, והאיסור הזה של א-שבאב מראה לאנשים שלהם שגם הם יכולים ליישם חוקים ולהנהיג כמו שלטון לגיטימי".

   

  "אירוני שאותו הארגון היה מעורב בסחר בלתי חוקי בשנהב, כדי לממן את הפיגועים שלו", הוסיפה פנטוצ'י. עדיין לא ברור איך הארגון מתכוון ליישם את ההנחיה החדשה. מוחמד אבו-עבדאללה, שמושל מטעם הארגון באזור שאבלה בדרום סומליה אמר שהפרטים המלאים יימסרו בהמשך.

  זירת הפיגוע במוגדישו: לפחות 500 נרצחו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  זירת הפיגוע במוגדישו: לפחות 500 נרצחו(צילום: EPA)
    

  לא-שבאב יש לפי ההערכות בין 7,000 ל-9,000 לוחמים. באזורים שהארגון כבש בסומליה הוא מיישם משטר אכזרי. נשים נסקלות למוות על ניאוף ואנשי הארגון כורתים ידיים של גנבים. עוד לפני שקיות הניילון הטיל א-שבאב שלל איסורים על התושבים בשטחים בשליטתו. בין השאר אסר עליהם לשמוע מוזיקה מערבית, ללכת לבתי קולנוע ולהתקין צלחות לווין.

   

  ממשלת סומליה מטילה על ארגון הטרור האיסלאמיסטי את האחריות לפיגוע הקשה ביותר במזרח אפריקה. לפחות 500 איש נרצחו בפיגוע שבו התפוצצה משאית תופת במוגדישו באוקטובר 2017.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים