שתף קטע נבחר

רעידת אדמה בכינרת הורגשה בצפון ובמרכז: "חשבתי שהבית יקרוס"

רעידת אדמה בעוצמה של 4.1 דרגות הורגשה ב-4:50 והמוקד היה בצפון הכינרת. אחריה הורגשו כמה רעידות משנה. תושבת טבריה: "כל השכונה פה על הרגליים". שלי מפתח תקווה: "המיטה זזה והציפורים בכלובים התעופפו בצרחות"

 

מפה רעידת אדמה טבריה כנרת כינרת מוקד הרעש ()

רעידת אדמה בעוצמה של 4.1 דרגות הורגשה ב-4:50 לפנות בוקר (ד') והמוקד היה בצפון הכינרת - כ-10 קילומטרים צפונית מזרחית לטבריה. אחריה הורגשו רעידות משנה בעוצמה נמוכה יותר. כך נמסר מהמכון הגיאופיסי לישראל. גם תושבים במרכז ובשפלה דיווחו שהרגישו בכך. איש לא נפגע ולא דווח על נזק.

 

מוקד הרעש הראשון היה כאמור בצפון הכינרת ובעומק של ארבעה קילומטרים מתחת לפני הקרקע. אחר כך נרשמו רעידות משנה: ב-4:58 הורגשה רעידה בעוצמה פחותה של 3.2 דרגות וב-6:41 הורגשה רעידה בעוצמה של 2.1 דרגות. ב-6:51 התרחשה באותו מוקד רעידת משנה חזקה יותר בעוצמה של 3.8 דרגות. דב זאקוסקי, מנהל אגף סיסמולוגיה במכון הגיאופיסי, אמר ש"הורגשו כמה רעידות, אנחנו עדיין מנתחים את הנתונים".  

 

גם אתם הרגשתם את רעידת האדמה? יש לכם תיעוד? שלחו למייל האדום 

 

 

 

אינפו גרפיקה רעידת אדמה ב צפון רעש אדמה ()
 

אינפו גרפיקה הנחיות פיקוד העורף רעידת אדמה ()

בר בן שבת מטבריה סיפרה כי רעידת האדמה הורגשה בכל החדר: "הרעידה הייתה ממש חזקה, המיטה רעדה, כל מה שהיה בחדר רעד, זה היה ממש מפחיד. עד שהבנתי שמדובר ברעידת אדמה וצריך לקום ולצאת היא נרגעה, אך אחר כך הייתה עוד אחת קטנה". היא הוסיפה כי "כל השכונה פה על הרגליים. היו כאלה שממש יצאו מבוהלים מהבתים, לא נעים".

  

מילנה מטבריה תיארה: "זה היה פשוט מפחיד. בדיוק עמדתי בסלון, הדלקתי את המזגן ופתאום הרגשתי שאני זזה. כל הבר עם הבקבוקים התחיל לרעוד מאחורי השנדלירים. זה היה פשוט אחד הדברים הכי מפחידים שקרו לי. הלב שלי פשוט נפל. זה קרה ממש במהירות. מרוב פחד לא הצלחתי לעשות כלום, פשוט קפאתי במקום". שלמה מצפת סיפר: "הייתה רעידת אדמה מאוד חזקה, אנשים יצאו מבוהלים מהבתים". 

 

גולשים דיווחו כי הרגישו את רעידת האדמה גם באזור המרכז. שלי מפתח תקווה סיפרה: "אני הרגשתי את המיטה זזה והציפורים שחיות בכלובים אצלי בבית קמו משינה והתעופפו בצרחות ובבהלה". גולשים נוספים דיווחו כי הרגישו את הרעידה גם בכפר סבא, ברעננה ובהוד השרון.

 

למילוי שאלון בנוגע לרעידת האדמה באתר המכון הגיאופיסי - לחצו כאן

 

 

לאה בן קיקי מטבריה סיפרה: "שכבתי במיטה והרגשתי כאילו מישהו קופץ על המיטה. במקביל שמעתי רעש מוזר, יצאתי לחלון ולא ראיתי משהו חריג. חזרתי שוב למיטה והרגשתי כאילו מזיזים לי את המזרון בחוזקה". עלמי, שגר סמוך לכפר תבור, חשב בהתחלה שמדובר בשוד: "שמעתי את הדלת של הארון כאילו נפתחת ונסגרת, הייתי בטוח שזה שוד, ישר עבר לי בראש שיש מישהו שמנסה לגנוב לי את הבית, אחרי שראיתי שאין אנשים קלטתי שזו רעידת אדמה".

 

שירן פרץ מטבריה: "הכול זז, החלונות, המיטות. קמנו מתוך שינה, כאילו היה פיצוץ. מפחיד מאוד". לירון אביטן מראש פינה סיפרה: "לא נתקלתי עדיין בדבר כזה. ברעידה הראשונה הרגשתי שהבית עומד לקרוס. אני גרה בקומה שנייה וממש פחדתי לחיי".

 

 
 

 

גאי יוטל מעפולה סיפר כי "חזרתי מחתונה ב-2 וחצי והלכתי לישון בערך שעה אחרי. הרגשתי לפתע את כל המיטה רועדת. הייתי בטוח שחזרתי שיכור מידי".

 

רעידת האדמה הורגשה גם בעמק הירדן. אחד מתושבי העמק סיפר: "זה היה בערך עשר שניות וזה היה מאוד מפחיד. אני גר בקומה שנייה והבניין ממש רעד. ישבתי על הספה ופתאום הרגשתי כאילו משהו דופק לי בגב ומנער את הספה. גם רהיטים אחרים התנדנדו ודפקו על הקיר. לפני שהספקתי לחשוב מה לעשות זה נגמר". לימור מקיבוץ מסדה סיפרה: "ההרגשה הייתה כאילו מישהו מזיז את המיטה קדימה אחורה במהירות, בעלי ואני התעוררנו".

 

גם בקריות הורגשה הרעידה. "זה נמשך בערך 15 שניות", סיפר שלמה פלג מקריית מוצקין. "אני גר בקומה שמינית והרגשתי את הרצפה רועדת. המנורות התנדנדו קצת". שי מחיפה תיאר: "הרגשתי את הבניין רועד בשניה הראשונה חשבתי לעצמי אולי מתקפת טילים ולא נשמעה אזעקה. הרעידה הייתה מאוד חזקה והורגשה טוב במבנה לא יכולתי שלא להתעורר מזה".

 

אמיר מהכפר טורעאן שבגליל התחתון סיפר: "זה היה די חזק. הספה ממש רקדה. הסתכלתי על גופי התאורה התלויים בבית והם ממש זזו. זה היה באמת מפחיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים