שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחאה נגד מצעד הגאווה באשדוד: "מיעוט קטן רומס משפחה טבעית"
  ארגון "חותם", שאנשיו נמנים עם הציונות הדתית, מתכוונים למחות מחר במהלך האירוע השנתי של קהילת הלהט"ב בעיר הדרומית: "נעמוד כולנו אל מול הפרובוקציות שמבטאות תרבות מופקרת", נכתב במודעות הארגון לקראת האירוע. מארגן המצעד: "אין כוונה להתסיס או לפגוע באנשים שחושבים אחרת"

   

   

  המאבק נגד מצעד הגאווה מגיע לאשדוד: פעילים דתיים הודיעו כי יפגינו ביום שישי הקרוב במרכז העיר בזמן האירוע השנתי המרכזי של קהילת הלהט"ב, שצפוי להיערך במקום. הם מוחים על כך ש"מיעוט קטן הנתמך בגורמים מחוץ לעיר מעוניין לרמוס את המשפחה הטבעית - אבא, אימא וילדים", בזמן שלטענתם תושבי אשדוד עצמם הם ברובם מסורתיים.

   

  אירועי הגאווה באשדוד נערכים זו השנה הרביעית, כאשר המארגנים והחרדים שומרים על הסטטוס קוו: המצעד לא עובר בריכוזים דתיים מובהקים והרבנים לא מעוררים מחאה נגדו. ההתנגדות השנה באה דווקא מצד גורמים מהציונות הדתית בעיר, אנשי הזרם השמרני (המכונה "חרד"לי") מארגון "חותם".

   

  המפגינים יעמדו סמוך לצועדים (אם כי בהוראת המשטרה לא על המסלול עצמו) ויקראו למנוע את ההפנינג השנתי שלדעתם אינו מייצג את רוח התושבים. הם יניפו שלטים ויחלקו מנשרים לפיהם "אין גאווה בהרס המשפחה", "לא רוצה לגדול בלי אימא", "אשדוד מאמינה במשפחה הטבעית" ו"לאבא אין תחליף".

  מצעד הגאווה באשדוד ()
  מתוך הקמפיין של ארגון "חותם"

   

  מצעד הגאווה באשדוד ()

  במודעות שפורסמו לקראת ההפגנה והופצו גם ברשתות החברתיות נכתב: "ביום שישי הקרוב ייערך באשדוד מצעד פרובוקטיבי שפוגע בכל היקר לנו. מיעוט קטן מעוניין קנדם אג'נדות שזרות לרוב תושבי העיר, המאמינים במשפחה הטבעית ולא בתרבות הגאווה. נעמוד כולנו אל מול הפרובוקציות המבטאות תרבות מופקרת והרס התא המשפחתי הטבעי".

   

  הרב יוסף זייני, מרבני העיר, ניסה לרתום גם את הקהילות החרדיות למחאה, ושיגר מכתב לרבניהן על "הצורך לכנס את כל כוחות נאמני התורה מול הסכנות הנוראות המתפשטות בתוככי העיר". לדבריו, "עד כה חשבנו שהחזית העיקרית היא השבת וקדושת ערכה ומשמעותה, אלא שעתה לצערנו נוספה פרצה חמורה בקדושת המשפחה ובחומת הצניעות".

  מצעד הגאווה באשדוד ()

  "עומדות להיערך במרחב הציבורי תהלוכות שתצלינה אוזניים משומען ותוכנית העירייה לפתוח בית למעשים נוראיים", הוסיף הרב זייני, והגדיר את המצב "מלחמת תרבות קשה". הוא ביקש מהחרדים להנחות את נציגיהם "להזכיר לאחראים על כך שהעיר הוקמה מיסודה מאוכלוסיות שומרות מסורת ומכבדות תורה וחכמיה, ואין שום היגיון או הצדקה להתחרות עם הגרועות והמקולקלות שבערים".

   

  נתנאל אחיטוב מארגון "חותם", שנמנה עם מארגני ההפגנה, שלח מכתב לראש העיר יחיאל לסרי, וביקש ממנו להודיע על ביטול המצעד שלטענתו "פוגע בבריאותה הרוחנית של החברה ובתושבי העיר אשדוד בפרט, ומשדר מסר חינוכי שלילי כלפי הצורך בהקמת משפחה והבאת ילדים לעולם". לדבריו, מדובר ב"כאוס מוסרי שמשתרש ומשפיע על חינוך ילדינו ועל תרבות העיר אשדוד".

   

  "האמפתיה כלפי הסובלים מנטיות הפוכות לא צריכה להפוך למפגן של קידום אג'נדות הרומסות את ערכי היסוד שלנו כחברה - ואלו הדברים שאכן עומדים מאחורי המצעד ההזוי הזה", כתב אחיטוב לראש העירייה. "מתוך דאגה כנה לעתיד העיר, החברה והמשפחה, אנו מצפים ממך לבטל את קיומו של המצעד בעיר אשדוד".

   

  הרב אבנר פורת, מארגון חותם שיפגין נגד המצעד, הסביר באולפן ynet את המניע למהלך: "הייתה יוזמה של כל מיני גורמים בתוך העיר שחברו אלינו מתוך הבנה שהתופעה הזו הולכת ומתפשטת ברחבי הארץ. יש בה צד של איום על החברה. הבסיס הגרעיני של כל חברה זה משפחה ביולוגית, אבא, אמא וילדים, שמחוברים. הנושא הוא רשות הרבים".

   

  אנדריי איתן רובין, רכז צוות גאווה אשדודית המארגן את המצעד, השיב לרב פורת באולפן: "אנחנו לא נגד מפגינים. המצעד לא עובר בתוך רובעים דתיים מהבנה שלנו שאנחנו לא רוצים להתסיס ולא לפגוע בזכויות אנשים אחרים".

   

  יו"ר האגודה למען הלהט"ב, חן אריאלי, אמרה בתגובה למחאה: "גורמים פוליטיים ואינטרסנטיים מנסים להפחיד את תושבי אשדוד מפני מצעד הגאווה בעיר ומכנים אותו 'פרובוקציה של תרבות מופקרת והרס התא המשפחתי', מה שמעיד בעיקר על כך שלהטבופוביה מגיעה בכל מיני צורות, וכולן מתחילות בפחד גדול שמבוסס על חוסר ידיעה.

   

  "אנחנו מזמינות את המפגינים נגד המצעד להצטרף אלינו, להכיר באופן אישי את הקהילה הלהט"בית באשדוד, את השכנות והשכנים שלהם, את החברות והחברים של הילדים שלהם, את בני המשפחות שלהם ולגלות שאהבה חזקה מפחד".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים