שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פציעה קשה ליד אתר בנייה: "פועלים פירקו פיגומים וזרקו קרשים"
  חמישה בני אדם, בהם מנהל העבודה, עוכבו לחקירה בחשד לרשלנות בעקבות פציעתו הקשה של רוכב אופניים חשמליים בן 21 שנפגע מקרש ליד אתר בנייה ברחוב אצ"ל בחולון. שכן סיפר ל-ynet: "הערתי לפועלים אתמול, בבוקר הם המשיכו לזרוק קרשים". אחד ממנהלי חברת הבנייה: "למה שייפול קרש? חוסר מזל לאותו בן אדם"

   

   

   

  מצבו של תושב חולון בן 21, שעליו נפל קרש מאתר בנייה, מוסיף להיות קשה מאוד. בשעה שרופאי בית החולים איכילוב בתל אביב נלחמים על חייו במחלקת טיפול נמרץ, עיכבה המשטרה לחקירה חמישה בני אדם, בהם מנהל העבודה באתר, בחשד לרשלנות.

   

  במשטרה ציינו עוד כי במקביל לחקירה שנערכת בשיתוף אנשי משרד הכלכלה, הופסקו לאלתר העבודות באתר הבנייה ברחוב אצ"ל.

   

  מעדות של אחד השכנים ששוחח עם ynet עולה חשד לרשלנות. הוא סיפר כי אתמול העיר לפועלים שזרקו קרשים מפיגומים שפירקו בבניין שעבר הוספת מרפסות: "הם התחילו לפרק חלק מהפיגומים וזרקו קרשים מלמעלה למטה".

   

  עוד אמר השכן: "אמרתי להם 'למה אתם עושים את זה?' כי זה מסוכן. הם הפסיקו ואחר כך סיימו את העבודה. כנראה שבבוקר הם המשיכו לזרוק קרשים וזה מה שקרה. זה מזעזע שככה מתייחסים לחיי אדם". הבניין ברחוב אצ"ל בחולון שממנו נפל או נזרק הקרש עבר בניית תוספת מרפסות.

   

   

   

   

  גבר נפגע בראשו מחפץ שנפל מגובה כשרכב על אופניים חשמליים סמוך לאתר בנייה ברחוב אצ
  שוטר מרים את הקרש שפגע ברוכב האופניים

  גבר נפגע בראשו מחפץ שנפל מגובה כשרכב על אופניים חשמליים סמוך לאתר בנייה ברחוב אצ
  הקרש, מסומן בעיגול, ליד אתר הבנייה(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

   

  כוחות המשטרה הגיעו לזירה ועיכבו לחקירה ארבעה עובדים ואת מנהל העבודה. אחד ממנהלי חברת הבנייה "בלאור", שבונה את פרויקט המרפסות, אמר בשיחה עם ynet כי לא היה מודע לאירוע הקשה. "מה אתה אומר? איזה מזל שאני לא מעורב ספציפית באירוע הזה, אבל זה חוסר מזל לאותו בן אדם. עצוב לי לשמוע. הוא נסע על רחוב אצ"ל? כי הפיגום נמצא בתוך האתר. אני בטוח ש'בלאור' עשו את כל הביטוחים האפשריים אבל למה שקרש ייפול על מישהו כי המדרכה רחוקה מהבניין? זה שבע קומות שזה יוצא 21 מטר. כשקרש נופל מגובה כזה הוא מגיע למהירות של 100 קמ"ש. אם זה נפל לו על הראש זה יכול להרוג".

   

  מיכאל, נציג חברת הבנייה שאחראי על הפרויקט בחולון, אמר כי "קיבלנו את ההודעה לא מזמן והקבלן ומנהל העבודה בדרך למסור עדות בתחנת המשטרה. הכול נעשה עם כל האישורים הנדרשים ואני לא יודע יותר מדי. מי שעושה את העבודות זאת חברה חיצונית".

   

  בעקבות הדיווח במוקד מד"א שהתקבל בשעה 10:19, יצאו למקום צוותי הצלה. חובש רפואת חירום במד"א אריה פרקש סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי גבר כבן 27 שוכב מחוסר הכרה עם חבלת ראש מדמם על המדרכה סמוך לאופניים חשמליים. אזרחים שהיו במקום סיפרו לי שהוא נפגע בראשו מקרש שנפל מגובה. הענקתי לו טיפול רפואי שכלל עצירת דימום וסיוע נשימתי והוא פונה במהירות לבית החולים בניידת טיפול נמרץ של מד"א כשהוא מונשם".

   

  זמן קצר לאחר מכן נפל פועל מגובה באתר בנייה ברחוב יצחק בן צבי בפתח תקווה. הצעיר, כבן 27, הובהל במצב בינוני עם חבלת ראש לבית חולים, לאחר שנפל מגובה של כשישה מטרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים