שתף קטע נבחר

הרמטכ"ל איזנקוט קיים הערכת מצב בגבול סוריה

רב אלוף איזנקוט הגיע עם נציגים מהמטכ"ל להערכת מצב בגבול הצפון לאור הלחימה סמוך לגבול. צה"ל: "נמשיך לסייע הומניטרית בשטח סוריה, אך נמנע את כניסת הפליטים למדינה". המו"מ בין אסד למורדים נמשך, אך הלחימה טרם הופסקה

 

 

 

כשמצדו השני של הגבול כובש צבא אסד שטחים מידי המורדים בדרום סוריה, ביקרו היום (ד') הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, ראש אגף המבצעים אלוף אהרון חליוה, ראש אגף התכנון אלוף אמיר אבולעפיה וראש חטיבת המחקר תת-אלוף דרור שלום בעוצבת "הבשן" שברמת הגולן.

 

ביקור הרמטכ
הרמטכ"ל איזנקוט עם אלוף פיקוד צפון יואל סטריק(צילום: דובר צה"ל)

ביקור הרמטכ
הרמטכ"ל בתדריך בעוצבת הבשן(צילום: דובר צה"ל)

במהלך הביקור קיים הרמטכ״ל הערכת מצב בנושא הלחימה בסוריה ומוכנות פיקוד הצפון מפי מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק ומפקד עוצבת "הבשן", תת-אלוף עמית פישר. בהודעת דובר צה"ל נכתב כי צה"ל עוקב אחר הנעשה בסוריה וערוך למגוון תרחישים על מנת לשמור על מציאות הבטחונית במרחב הגבול. עוד נמסר כי צה"ל ימשיך לסייע הומניטרית ל"בני המקום" בשטח סוריה, זאת לצד מניעת כניסת פליטים לשטח מדינת ישראל.

 

שני הצדדים נכנסו לשיחות משא ומתן בתיווך ירדני רוסי. היום נפגש שר החוץ במוסקבה הירדני עם מקבילו הרוסי כדי לדון במצב הלחימה ומצב הפליטים בדרום סוריה.

 

פליטים מחוז דרעא מגיעים ל מחוז קונייטרה גבול ישראל סוריה רמת הגולן תקיפות צבא אסד (צילום: AFP)
הפליטים של מחוז דרעא מתקרבים לגבול עם ישראל(צילום: AFP)

סוריה דרעא פליטים ב גבול ירדן (צילום:AFP)
המו"מ נמשך - אך הלחימה לא הופסקה לחלוטין(צילום:AFP)

סוריה דרעא פליטים ב גבול ירדן (צילום:AFP)
ילדי פליטים מדרעא בגבול עם ירדן(צילום:AFP)

מוקדם יותר פירסמה אל ג'זירה את דרישות המורדים שבין היתר דרשו את הפסקת הלחימה בדרום סוריה באופן מיידי ולמנוע את כניסת כוחות המשטר לאזורים שנשלטים על-ידי האופוזיציה בדרום.

יחד עם זאת הציעה האופוזיציה הסורית להתפרק מנשק כבד בתמורה לנסיגת כוחות המשטר מהכפרים באזור שנכבשו בתקופה האחרונה.

 

כמו כן, הוצע לחדש את פעילות מוסדות המדינה בניהול תושבי דרום המדינה ולהקים כוח צבאי מרכזי. האופוזיציה דרשה לפתוח את מעבר הגבול עם ירדן בפיקוח משותף של המשטרה הרוסית והאזרחים המקומיים במסגרת תכנית מקיפה להפסקת הלחימה באזור.

 

על אף שיחות הפיוס, המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי הלחימה באזור דרעא ובדרום סוריה התחדשו אתמול לפרקים. בנוסף לדיווחים המשטר מקפיד לפרסם מדי יום דיווחים על שחרור אזורים נוספים מידי המורדים, גם באזור דרום סוריה וגם באזורים אחרים במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הרמטכ"ל בתדרוך בגבול בצפון
צילום: דובר צה"ל
מומלצים