שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד בפרשת רצח פאדיה קדיס: נכנס לבית שבו רצח את אם זוגתו - וברח
  כתב אישום הוגש בגין רצח נגד טרייסי קדיס ובן זוגה אמיר מרמש על רצח האם בת ה-52. כעת נחשפת אחת הראיות הדרמטיות בתיק: צילומי מצלמת האבטחה שתיעדה את מרמש מגיע לבית על קצות האצבעות ויוצא ממנו בריצה. השניים שחזרו והודו במעשה שתוכנן בקפידה

   

   

  במקביל להגשת כתב האישום נגד טרייסי קדיס ובן זוגה אמיר מרמש, בני 18 מיפו, על רצח האם פאדיה קדיס (52) בחודש שעבר - נחשפת הבוקר (יום ה') אחת הראיות הדרמטיות בתיק: תמונות ממצלמת האבטחה המותקנת בבית, שתיעדה את מרמש שהגיע על קצות האצבעות ויצא לאחר הרצח בריצה, הביט לאחור - ולא שב. בהמשך היום הגישה פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד הבת ובן זוגה בגין רצח. בית המשפט קבע כי השניים יישארו במעצר עד להחלטה אחרת.

   

  לקריאת כתב האישום המלא - לחצו כאן

   

  בני משפחת הנרצחת צעקו בערבית לנאשם ברצח, ואמרו בעברית: "תחייך, יא כלב". מכתב האישום עולה כי בליל הרצח שהו השניים יחד בחדרה של טרייסי ובשעה 05:30 לערך היא ביקשה מאמיר לצאת מחדרה ולבצע את המעשה. היא נתנה לו צעיף לכסות את פניו, איחלה לו "בהצלחה", הרכיבה אוזניות ושמעה מוזיקה בעוצמה חזקה כדי שלא תשמע את זעקות אמה.  

   

  הרצח התרחש ב-7 ביוני ולאחריו נמצאה קדיס ללא רוח חיים במקלחת ביתה ברחוב אוהב ישראל ביפו. מחומר החקירה שנאסף על ידי חוקרי משטרת ישראל, עולה כי טרייסי קדיס, בת הזקונים של הנרצחת, ובן זוגה שניהלו קשר רומנטי בשנה וחצי האחרונים, תכננו בקפידה לרצוח את פאדיה קדיס ולהעלים את גופתה. הסיבה הייתה התנגדותה הנחרצת של האם לקשר הרומנטי שמנהלת בתה עם בן הזוג, בין היתר גם על רקע הבדל הדתות ביניהם.

  הרוצח אמיר מרמש רצח פאדיה קדיס ()
  אמיר מרמש, שיואשם ברצח פאדיה קדיס, עם הגעתו לבית ובצאתו לאחר הרצח
   
  הרוצח אמיר מרמש רצח פאדיה קדיס ()

  פאדיה קדיס וטרייסי קדיס ()
  פאדיה קדיס ובתה טרייסי

  על פי החקירה, מיד עם מציאת גופתה של הנרצחת בשעות הערב בדירתה ביפו, הצליחו חוקרי המשטרה לסמן את החשודים העיקריים במעשה ולהתחקות אחריהם. שעות ספורות לאחר מכן, באותו הלילה, אף הביאו למעצרו של החשוד ברצח.

   

  החוקרים גילו כי בבוקר יום הרצח, נכנס הרוצח בהיחבא ובתיאום עם שותפתו, בתה של הנרצחת, לבית משפחת קדיס, בו התגוררו הנרצחת וביתה. השניים התכנסו בחדרה של הבת והחליטו יחד להוציא לפועל ולממש את תוכניתם - לרצוח את האם פאדיה ולהעלים את גופתה.

   

  כעבור שעות ספורות, הוציאו השניים את תוכניתם לפועל. הרוצח קיבל את ברכת חברתו, בתה של הנרצחת, ניגש לחדר הסמוך - שם ישנה אותה עת פאדיה ז"ל כשסכין בידיו ורצח אותה בכמה דקירות בחלקי גופה השונים. את הגופה סחבו השניים לחדר האמבטיה הנמצא בקומה העליונה ושם נעלו אותה, לא לפני שניקו את הבית מסימני הדם במטרה להעלים ראיות.

   

  טרייסי קאדיס בהגשת כתב האישום (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  אמיר מרמש בהגשת כתב האישום (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

  תומר נווה (צילום: עמית הובר)
  עו"ד תומר נווה. מייצג את החבר(צילום: עמית הובר)

  נעא מנה מחמוד (צילום: רועי רובינשטיין )
  עו"ד מחמוד נעאמנה, מייצג את הבת(צילום: רועי רובינשטיין )
   

  את מרמש איתרו השוטרים בדירתו, ומצאו אצלו את כרטיס האשראי של פאדיה קדיס שבאמצעותו אף בוצעו כמה רכישות לאחר הרצח על ידי בני הזוג.

   

  המשטרה חשדה כי במסגרת ניסיונות השמדת הראיות וטשטושן על ידי החשודים, הם התחזו בכזב למנוחה לאחר שרצחו אותה, שלחו בשמה מהטלפון הנייד שלה מסרונים לבני משפחה מודאגים ובישרו שהכול בסדר ואין מה לדאוג, כל זאת כאמור לאחר הרצח. בנוסף, איתרו החוקרים מספר רב של התכתבויות בין החשודים לבין עצמם המפלילים אותם לכאורה במעשה לפני, במהלך ואחרי הרצח.

   

  בתחילה טען מרמש בחקירותיו כי אמה של בת זוגו ניסתה לתקוף אותו בסכין והוא הוציא אותה מידה ודקר אותה כ"הגנה עצמית". מאוחר יותר הוא חזר בו והודה שביצע את הרצח בכוונה תחילה ובתכנון מוקדם יחד עם חברתו. הוא שחזר את האירוע, הראה לחוקרים כיצד נכנס לבית והצביע על המקום והאופן שבהם דקר את קדיס, כמו גם את מהלכיו ומהלכי חברתו לאחר חקירה. משם הוא הוביל את החוקרים למקום שבו החביא את מכשיר הטלפון הנייד של המנוחה. בחיפוש במחשבו של מרמש נמצא כי הוא ביצע חיפושים באינטרנט אחר חנויות נשק וכן חיפש כיצד "להרוג בסיבוב ראש".

   

  הבת טרייסי הציגה בחקירה את המניע לביצוע הרצח ביחסים העכורים שהיו לה עם אמה בשל מערכת היחסים עם מרמש. היא הודתה בתכנון הרצח, בביצוע חלקה ובניסיון לטשטש את הריאיון. היא גם הודתה בתכנון הפגיעה בגיסה על רקע התנגדותו לקשר של טרייסי ואמיר. גם היא ערכה שחזור. 

   

  עורך דין תומר נווה המייצג את מרמש מסר: "יש לנו טענות וראיות שיכולות להטות את הכף לעבר בעיית התכנון ובעיית כוונת ההמתה. כלל הנתונים יובאו בצורה מסודרת בבית המשפט. מרמש שיתף פעולה באופן מלא ולא היה שותף על אף מה שכתוב בכתב האישום. הוא לא היה שותף בחלק נכבד מהתכנון. הוא ביקש לבטל את רוע הגזירה וניסה לשכנע אדם כזה או אחר שלא לבצע את הרצח ובלית ברירה ולאחר לחצים כאלו ואחרים, הוא ביצע את העבירה".

   

  לפני שש שנים, בינואר 2012, נרצח בעלה של פאדיה, גבי קדיס, יו"ר האגודה האורתודוכסית ביפו, במהלך תהלוכה של מאמינים נוצרים, שהתקיימה בעיר לרגל חג המולד. הרקע למעשה היה סכסוך שנגע להחזקת דירת מגורים ביפו. הרוצח, פואד אבו מנה, נידון למאסר עולם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים