שתף קטע נבחר

במחאה על הפרדת הילדים: אישה טיפסה על פסל החירות

במשך כארבע שעות התבצרה מפגינה על הפסל עד שהורדה על ידי שני שוטרים. בשל התקרית, פונה האי ליברטי ממבקרים. במקום התקיימה קודם לכן הפגנה נגד מדיניות ההגירה, שבה נעצרו 6 בני אדם

אישה טיפסה על פסל החירות בניו יורק (AP)
התבצרה על הפסל במשך 4 שעות. התקרית בפסל החירות(AP)

אישה טיפסה הלילה (ה') על פסל החירות בניו יורק במחאה על מדיניות ההגירה של ארצות הברית. היא התבצרה במקום במשך ארבע שעות בגובה של 30 מטרים, עד ששני שוטרים הורידו אותה אל הקרקע ולקחו אותה למעצר. האירוע תועד בשידור חי כשהשוטרים והמפגינה עשו דרכם בירידה מטה מבסיס הפסל. 

 

האישה השתתפה קודם לכן בהפגנה שנערכה במקום. במסגרת ההפגנה נתלה שלט באתר שקרא לבטל את מדיניות ההגירה של ממשל טראמפ, אשר זכתה לאחרונה לביקורת במדינה וברחבי העולם על רקע תיעוד ילדי מהגרים ממקסיקו שהופרדו מהוריהם.

 

 

אישה טיפסה על פסל החירות בניו יורק (AP)
(AP)
 

להפגנה היה אחראי ארגון "לקום ולהתקומם" שמתנגד למדיניות של ממשל טראמפ. מארגני ההפגנה טענו כי לא היו מודעים לכוונותיה של האישה לטפס על הפסל: "לא ידענו אם היא תכננה זאת מראש או שעשתה זאת בלהט הרגע", אמר ג'יי ווקר, אחד המארגנים, והוסיף כי החשיפה תסייע לקידום נושא ההגירה. לפחות שישה מפגינים שהשתתפו במחאה נעצרו על ידי המשטרה.

 

בעקבות האירוע פונה האי ליברטי שבו מוצב הפסל ממבקרים. דובר שירות הפארקים הלאומיים ג'רי לואיס, שאחראי על הפעלת האתר, הביע צער על המהלך: "אני ממש מצטער עבור המבקרים שנאלצו לעזוב את האתר או לא יכלו להגיע אליו בשל התקרית".

אישה טיפסה על פסל החירות בניו יורק (צילום:רויטרס)
"לא היינו מודעים לכוונותיה". ההפגנה מול פסל החירות(צילום:רויטרס)
 

הפרדת הילדים בארה
הפרדת הילדים בארה"ב

ארה"ב סערה בחודש האחרון בעקבות מדיניות "אפס הסובלנות", שבמסגרתה ילדים של מסתננים שהגיעו מגבול מקסיקו מופרדים מהוריהם לקראת העמדתם לדין. במהלך המשבר הביע טראמפ תמיכה במדיניות הפרדת המשפחות, אך במקביל היה שותף לקריאות לערוך רפורמה בחוקי ההגירה.

 

בחודש שעבר חתם טראמפ על צו נשיאותי שקובע כי מעתה מסתננים לארה"ב שנעצרים בגבול עם מקסיקו לא יופרדו עוד מילדיהם. טראמפ הדגיש עם זאת כי אין מדובר בסיומה של מדיניות ה"אפס סובלנות" למסתננים שעליה הכריז ממשלו.

 

"הצו עוסק בשמירת המשפחות יחד במקביל לכך שנוודא שיש לנו גבול חזק מאוד, עוצמתי מאוד", אמר טראמפ במעמד החתימה. הוא שב ואמר: "לא אהבתי לראות משפחות מופרדות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
AP
אישה טיפסה על פסל החירות
AP
מומלצים