שתף קטע נבחר

נפטרה שעות לאחר הלידה: "אמרה לי 'אל תדאג, אני אוהבת אותך'"

בזמן שחן ויזמן רכש בסין רהיטים לבית המשפחה החדש, הובהלה אשתו סימה לחדר הלידה. כמה שעות לאחר שילדה תינוקת בריאה, נפטרה מסיבוכי תסחיף מי שפיר. בעלה, שקיבל את הבשורה המרה כשנחת בנתב"ג: "אין אהבה בעולם כמו האהבה שלנו"

ביום ראשון בערב ליוותה סימה ויזמן את בעלה חן לנתב"ג - לתת לו חיבוק אחרון לפני שיטוס לסין כדי לרכוש ריהוט לביתם החדש של בני הזוג ביישוב אדם. זו הייתה הפעם האחרונה שבה חן ראה את אשתו. למחרת בערב הובהלה סימה, שהייתה בחודש התשיעי להריונה, לבית החולים שערי צדק בירושלים, וכעבור כמה שעות נפטרה בלידה, כשהיא מותירה אחריה תינוקת שלא הספיקה לראות ועוד שני ילדים.

 

סימה ויזמן ()
סימה ויזמן שנפטרה לאחר הלידה
 

"לא רציתי שסימה תיקח אותי לנתב"ג אבל היא התעקשה", מספר חן ויזמן, שוטר במחוז ירושלים, בעיניים דומעות. "נפרדנו בשדה והיא נתנה לי נשיקה. טסתי 10 שעות והייתי חצי יום בסין. רגע לפני הלידה התכתבנו בוויצ'ט ובהודעה היא כתבה לי: 'תלך לישון, הכול בסדר, אל תדאג, זה ייקח עוד זמן. אני אוהבת אותך'. זה היה המשפט האחרון שלה, יותר אין לי משפטים ממנה".

  

סימה נכנסה לחדר לידה ביום שני, סמוך לשעה 22:00, כשאמה לצידה. "פתאום אישתי ראתה שכל הסומק בלחיים של סימה נעלם והיא אומרת שהיא מתקשה לנשום", סיפר דני סייג, אביה של סימה. "אשתי הזעיקה את הרופאים, והם החלו ליילד את סימה. תוך שש דקות נולדה התינוקת בניתוח קיסרי".

 

בעקבות תסחיף מי שפיר קיבלה ויזמן דום לב במהלך הלידה. היא חוברה למכונת הנשמה ואושפזה ביחידה לטיפול נמרץ כשמצבה מוגדר קשה. לקראת השעה 4 לפנות בוקר נאמר למשפחתה שיש סימנים חיוביים, וההורים הלכו לכמה שעות הביתה. במקביל הם דאגו לעדכן את חן במצבה של אשתו. "קיוויתי שהכל יהיה בסדר, שרק תצא מהטיפול נמרץ. לא האמנתי שזה מה שיקרה. כל הדרך במטוס קראתי תהילים", הוא מספר.

  

בבוקר הוזעקו ההורים בבהילות לבית־החולים. "הרופאים אמרו לנו שסימה שלנו, הילדה המתוקה שלנו, כבר לא בין החיים. זה היה מזעזע. אי־אפשר לתאר את התחושה הקשה", מספר האב דני. כמה שעות אחר כך נחת חן בישראל והתבשר על מות אשתו. "מיד כשנחתתי לקחו אותי לחדר צדדי ואמרו לי שהיא כבר לא בין החיים", הוא מספר. "בפגישה הראשונה שלנו, כבר ברגע הראשון, ידעתי שזו היא. אחרי חצי שנה הצעתי לה נישואין. היא אישה למופת, אמא שטיפחה את הילדים. אין אהבה בעולם כמו האהבה שלנו. אין לי יותר חיים". למרות הכאב הנורא, חן מבקש להודות לשכניו ביישוב אדם, הסמוך לירושלים, ולחבריו במשטרה. "אנשים עשו עבורנו מעל ומעבר, וגם בשעה הקשה הזו אנחנו מודים להם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סימה ויזמן שנפטרה לאחר הלידה
מומלצים