שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מרגלית מקדם פודטק
  וגם: אקירוב בעיר האורות, מצעים על הגל, איזקסון מעניקה סיכוי, מד"א מזניקה אופנועים וחזון גלגלי ישראל. רכילות עסקית

  מרגלית והפודטק מצפינים

  היזם ויו"ר קרן ההשקעות jvp - אראל מרגלית, נראה גאה במיוחד, כשהכריז בקרית שמונה על הקמת מאיץ עסקי בתחום הפודטק, בשותפות עם משרד הכלכלה, מעו"ף ועמותת 8200. והוא לא היה לבד. להשקת קהילת החדשנות הצפינו 64 נציגי חברות מזון, עשרות נציגי סטארטאפים בתחומי הפודטק, שר הבריאות יעקב ליצמן, ואפילו שגרירי מדינות, בהם שגרירי הולנד, שוויץ, דנמרק ושבדיה.

   

  "המאיץ ישמש פלטפורמה ליזמים מהגליל, מהרעיון ועד הקמת הסטארט אפ. היזמים לא יצטרכו לעבור למרכז, אלא יישארו בגליל ובצפון", הדגיש מרגלית, והוסיף, שמשרד הכלכלה יקצה 110 מיליון שקלים בשנה הקרובה למיזמי הפודטק, שמחבר בין פיתוחי מזון וחדשנות.

   

  במצפינים: יו"ר רשות החדשנות - ד"ר עמי אפלבאום, מנהל רשות השקעות הון - נחום איצקוביץ, יו"ר איגוד תעשיות המזון - שלום זיידלר, איש העסקים שלמה קליש, ראש עיריית קריית שמונה - ניסים מלכה וראשי רשויות מהגליל.

   

  בנוסף נכחו נציגים מארגון יוזמה לאומית 2020, שהוקם על ידי אראל מרגלית, במטרה להוביל שבעה מוקדי צמיחה, חדשנות וכלכלה חדשים בצפון ובדרום, בהם ניר קבלו, אחד המנהלים בארגון ואחד המתמודדים על ראשות מועצת ראש פינה.

  רכילות עסקית עמי אפלבאום, ניסים מלכה ואראל מרגלית (צילום: יח
  עמי אפלבאום, ניסים מלכה ואראל מרגלית(צילום: יח"צ)


  רכילות עסקית אראל מרגלית ושותפים לפרויקט פודטק ()
  אראל מרגלית ושותפים לפרויקט פודטק

  אקירוב בלוטיסיה

  אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בצרפת ערכה אירוע לציון פתיחתו מחדש של מלון לוטיסיה – מלון יוקרה היסטורי בפריז. האירוע התקיים בחסותו של איש העסקים אלפרד אקירוב, ד"ר לשם כבוד של האוניברסיטה, שמלון לוטסיה נמצא בבעלותו. אורח הכבוד היה ברונו לה מר, שר הכלכלה והאוצר של צרפת, שביקר לאחרונה באוניברסיטת תל אביב עם משלחת צרפתית.

   

  המלון, שנפתח ב 1910, הופקע בימי מלחמת העולם השנייה על ידי צבא הכיבוש הנאצי, שהשתמש בו לצרכיו. ב-2014 נסגר המלון, והאדריכל ז'אן-מישל וילמוט הופקד על שיפוצה וחידושה של האגדה הפריזאית.

   

  נהנו מהאירוע ומעיר האורות: נשיא אוניברסיטת תל אביב - פרופסור יוסף קלפטר, נשיא אגודת ידידי אוניברסיטת תל אביב בצרפת – פרופ' פרנסואה היילברון, חתן פרס נובל - קלוד כהן טנוג'י, סגן הנשיא לפיתוח משאבים - עמוס אלעד, אנשי עסקים ישראלים ותומכים מצרפת.

  רכילות עסקית פרנסואה היילברון, ברונו לה מאר, יוסף קלפטר, אלפרד אקירוב (צילום: אוניברסיטת ת
  פרנסואה היילברון, ברונו לה מאר, יוסף קלפטר, אלפרד אקירוב(צילום: אוניברסיטת ת"א)

   

  מד"א על אופנוע

  ידידי מד"א בישראל אספו באירוע התרמה בכפר שמריהו, אליו הגיעו אנשי עסקים ומעגל נשות מד"א, סכום לרכישת 3 אופנועי טיפול נמרץ.

   

  בנוכחים: אלי בין - מנכ"ל מד"א, אורלי אריאל - מנכ"לית ידידי מד"א בישראל, יפית גרינברג, ענת ושמואל פרנקל, סולי ושרי סקאל, גיל וייזר, אורית בנבנישתי.

  רכילות עסקית יפית גרינברג ואלי בין (צילום: אלירן אביטל)
  יפית גרינברג ואלי בין(צילום: אלירן אביטל)

   

  חזון הגלגלים

  ארגון נכי צבא ארה"ב חתם על עסקה להזמנת גלגלים לכיסאות גלגלים מחברת הסטארטאפ הישראלית Softwheel (סופטוויל), שתספק בשלב הראשון 2,000 גלגלים תמורת 4.5 מילון דולרים. החברה המציאה פטנט של גלגל שחלקו הפנימי מרכך זעזועים, מה שמאפשר ירידת מדרגות נוחה, עצמאות ורכיבה נוחה בדרכים משובשות.

   

  לפי ההסכם, כל מי ששירת בכוחות הביטחון של ארה"ב ויושב על כיסא גלגלים יהיה זכאי לקבל את גלגלי סופטוויל לפי הזמנה אישית, כשמחיר הגלגל נע בין 2,200 ל- 2,500 דולרים. דניאל בראל, מנכ"ל ומייסד סופטוויל, אמר, שהחזון השאפתני של סופטוויל הוא להחליף את כל הגלגלים בעולם.

  רכילות עסקית גלגלי סופטוויל (צילום: יח
  גלגלי סופטוויל(צילום: יח"צ)

   

  מצעים לילדים בסיכוי

  אירית איזקסון, יו"ר הבנק הבינלאומי, הובילה את הסיור של נציגי הוועד המנהל של חוג הידידים של עמותת "ילדים בסיכוי" בפנימיית "אחוזת שרה" בבני ברק. מנכ"ל העמותה, ירון בראון, סקר את פעילות העמותה, וסיפר על מצעים חדשים, שהוענקו לילדי הפנימיות ולבוגרים, בסך של אלפי שקלים, שתרם מרקו אברג'ל, מנכ"ל ובעלים של אופיס טקסטיל textile offis.

   

  במסיירים: חזי לביא, איציק חממי, מיקי בלומנטל, נורית הראל, ברק דותן, הדס גולדשטיין ועוד.

  רכילות עסקית אירית איזקסון (במרכז) באחוזת שרה (צילום: יח
  אירית איזקסון (במרכז) באחוזת שרה(צילום: יח"צ)

   

  גולשים ומשתקמים

  בבת ים ציינו בכירים מהמגזר הפרטי והציבורי חצי עשור לעמותת "הגל שלי". שר החינוך נפתלי בנט בירך על פעילות העמותה, יוסי

  בכר, ראש עיריית בת ים, נראה נרגש, וירון וקסמן, מייסד ומנכ"ל העמותה, שיתף את הנוכחים בעובדה, שמשרד החינוך הודיע על השקעה בסכום של כחצי מיליון שקלים עבור הרחבת פעילותה.

   

  העמותה הוקמה על ידי וקסמן ועומר טולצ'ינסקי, במטרה לשקם בני נוער בסיכון באמצעות גלישת גלים ככלי חינוכי, כשאת הייעוץ האסטרטגי מעניקים לה בין היתר דב קוטלר - מנכ"ל ישרכארט לשעבר, דורון שהרבני - שותף מנהל בפירמת EY, ותומר בר זאב - מנכ"ל ironSource.

   

  באירוע נכחו גם תומכי העמותה - עו"ד מנחם טולצ'ינסקי ורבקה קהת.

  רכילות עסקית דב קוטלר, דורון שהרבני, רבקה קהת, ירון וקסמן, עומר טולצ'ינסקי (צילום: שמואל לוי)
  דב קוטלר, דורון שהרבני, רבקה קהת, ירון וקסמן, מנחם טולצ'ינסקי(צילום: שמואל לוי)

   

  איך אומרים רוזנלבט בפורטוגית?

  באסיפה השנתית של לשכת המסחר ישראל-אנגולה, מונה איש העסקים, אורי דאלי, לתפקיד יו״ר הלשכה במקומו של חיים טייב, נשיא מיטרלי, שמעתיק את מגוריו ללונדון. ההיילייט של הערב: שגריר ישראל באנגולה, אורן רוזנבלט, שנכנס לתפקיד רק לפני מספר חודשים, מפגין שליטה בשפה הפורטוגזית, ומסביר למופתעים שהוא מתחיל כל בוקר בשעה 7 עם שיעור בפורטוגזית.

  התרשמו: יו״ר ארגון הגג של לשכות המסחר מריאן כהן, ומוריס רווח - מנכ״ל הלשכה.

  רכילות עסקית חיים טייב, אורי דאלי, אורן רוזנבלט (צילום: יח
  חיים טייב, אורי דאלי, אורן רוזנבלט(צילום: יח"צ)

   

  קופנגן בנווה ים

  חברת פיליפס ישראל קיימה את האירוע השנתי עבור כ-1,700 עובדי החברה ובני משפחותיהם לציון תחילת חופשת הקיץ עם הכותרת: "קופנגן זה כאן!". אמנם האירוע לא התקיים שם, אלא בפארק המים בנווה ים, אבל זה לא מנע מסיבת Full Moon בנוסח תאילנד, ואת טעם העוגות, שהוכנו על ידי בעלי מוגבלויות בסיוע מאפית לחמים.

  רכילות עסקית פיליפס ישראל ביום כייף (צילום: סתיו גרץ, אלדן הפקות)
  פיליפס ישראל ביום כייף(צילום: סתיו גרץ, אלדן הפקות)

   

  קופרלי והשקשוקה

  הבעלים והמנכ"ל של מתחם שרונים בהוד השרון - אור קופרלי, הוכיח לתושבים את הקשר בין עסקים ואוכל, ופתח במתחם פסטיבל אוכל רחוב אותנטי. בין היתר החליף חוויות של עסקים ומתכונים עם בינו גבסו, הלא הוא ד"ר שקשוקה.

  רכילות עסקית אור קופרלי ובינו גבסו (צילום: משה ציטיאת)
  אור קופרלי ובינו גבסו(צילום: משה ציטיאת)

   

  בקצר...

  "עמותת דור הפלמ"ח" השיקה באמצעות חברת "תבונה" אתר, בו למעלה מ-1200 מושגים, כ-20,000 תמונות, וכ-1,000 עדויות כתובות ומוקלטות של אנשי הפלמ"ח שנאספו מארכיונים שונים.

   

  מוטי אלמליח - מנכ"ל בזק בינלאומי, ושלי לנצמן - מנכ"לית מייקרוסופט ישראל, התכנסו להכרזה חגיגית על הרחבת שיתוף הפעולה העסקי בין החברות, במסגרתה ניתן יהיה לקיים שיחות מקומיות ובינלאומיות על בסיס אופיס 365.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים