שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כך וידא המוסד שמדובר בשעון של אלי כהן
  ככל הנראה נציג המוסד נשלח לסוריה כדי לוודא שזהו שעונו האמיתי של המרגל הישראלי. בתו של אלי כהן: "זה היה כנראה במדינת אויב, בסוריה. וזה נקנה באינטרנט"

   

  שעון אלי כהן ()
  אלי כהן
  שעון היד של אלי כהן, המרגל הישראלי שנתפס בסוריה והוצא להורג, הובא לישראל לפני כמה שבועות, לאחר שככל הנראה נציג המוסד נשלח לסוריה כדי לוודא שזהו שעונו האמיתי. אתמול (ה') סיפרה בתו של כהן, סופי בן דור, על ההתרגשות הרבה בקרב בני המשפחה, בראיון לרדיו 103fm.

   

  השעון הוצע למכירה באינטרנט ונציג המוסד קנה אותו אחרי שווידא באמצעות תמונות ומחקר שזהו הפריט המקורי. אתמול אף עלו תמיהות לגבי עיתוי הפרסום, יותר משבוע לאחר הטקס במוסד, ומעט אחרי הביקורת החריפה מיד ושם על הצהרת ראש הממשלה ומקבילו הפולני בדבר חלקם של הפולנים בשואה. בלשכת ראש הממשלה התייחסו בביטול לטענות, אך לא הסבירו את הסיבות לעיתוי החשיפה.  

  שעון אלי כהן (צילום: עמוס בן גרשום, לע
  שעון היד של אלי כהן(צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ)
   

  בן דור, שהייתה בת ארבע וחצי כשאביה הוצא להורג, העידה כי הגילוי "מרגש מאוד. זה בעצם הדבר הראשון והיחיד שיש לנו מאבא אחרי שהוא נתפס". על פרטי המבצע העדיפה שלא לפרט, אך ידעה לומר כי "זה היה כנראה במדינת אויב בסוריה. וזה נקנה באינטרנט".

   

  לדבריה, מישהו קנה את השעון ואמר שהוא ברשותו. "נעשו בדיקות, ולאחר שמצאו שהאנשים מהימנים והסיפור נשמע הגיוני החליטו לרכוש את השעון". בן דור אמרה כי ניסו לערוך בדיקות DNA שלא צלחו, ובהן היה מעורב אחיו של אלי כהן, אברהם כהן. "אני לא יודעת איזה בדיקות הם עשו. הם לא חשפו בפנינו".

   

  על הרכישה ידעו בני המשפחה כבר לפני תקופה ארוכה. באזכרה "הם חשפו לנו אותו. הם סיפרו עליו קודם. הם ביקשו רשות להשאיר אותו אצלם לתקופה, להראות אותו לאנשים שלהם. סיפרו שיש הרבה התרגשות סביב התמונה הזו והובטח לנו שסביב ראש השנה זה יוחזר אלינו".

   

  על הזכרונות שנותרו לה מאביה הוסיפה: "אני זוכרת אותו כי הוא בא לביקורים כל כך מעטים והמציאות שלנו כל כך השתנתה כשהוא בא".

   

  בן דור סיפרה כי אמה עסוקה "במהלכים לפתוח מוזיאון של הדברים שלו. יש גם חליפה שאנחנו מנסים לאתר, ממוזיאון השעווה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים