שתף קטע נבחר

מאות במצעד הגאווה באשדוד: "אנחנו כאן ונהיה מה שאנחנו רוצים"

מול מאות הצועדים שהגיעו לחגוג את זהותם בלי להתבייש, "כדי להראות לאשדודים שיש גם להט"בים בעיר ולהראות ללהט"בים שיש גם אשדודים בקהילה", הפגינו כ-30 מתנגדים למצעד: "אין גאווה בהרס משפחה"

 

 

מאות השתתפו היום (ו') במצעד הגאווה באשדוד, שיצא מרחבת העירייה לחוף הים בעיר. זו הפעם הרביעית שהמצעד מתקיים באשדוד, לאחר שנתיים של הפסקה.

 

המשטרה חסמה לתנועה בזמן המצעד את רחובות הגדוד העברי, מנחם בגין ואקסודוס. בסמוך לאירוע התקיימה הפגנה של כ-30 מתנגדים למצעד.

 

המצעד התקיים השנה בסימן "בונים קהילה", והמארגנים ציינו כי מטרתו היא "לזעוק זעקה ברורה בעיר גדולה, מגוונת ומיוחדת כמו אשדוד - אנחנו גם פה. אנחנו נדבך בלתי נפרד מהעיר ומהמרקם שלה ואנחנו מתכוונים להישאר".

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: רועי עידן)
מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018(צילום: רועי עידן)

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מצעד הגאווה והסובלנות באשדוד 2018 (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)
הגר, נערה טרנסית מאיגי, ארגון הנוער הגאה, סיפרה: "תמיד רציתי מקום בעולם. מקום שבו אוכל להיות אני, בסביבה חמה ותומכת, שבה אוכל לאהוב את עצמי כמו שאני. לפני בערך שנה הצטרפתי לאיגי וזו הפעם הראשונה שלא הרגשתי טרנסית, אלא פשוט הגר".

 

שירי, נערה גאה נוספת מאשדוד, סיפרה כי הגיעה למצעד "כדי להראות לאשדודים שיש גם להט"בים בעיר ולהראות ללהט"בים שיש גם אשדודים בקהילה. לצערי יש גורמים בעיר שחושבים שרק בתל אביב מותר להיות מה שאתה רוצה. אנחנו כאן ונהיה מה שאנחנו רוצים".

 

דורון, בן 22, יצא מהארון לפני שנה אחרי שהשתחרר מהצבא. "זו השנה הראשונה שאני חוגג את הזהות שלי בלי להתבייש", אמר. "אני עדיין גר פה ומקווה שאוכל גם להמשיך לעשות את זה בכיף ובכבוד הדדי. היום אני יכול להגיד למי שלא מקבל אותי שזו בעיה שלו ולא שלי".

 

למצעד הגיעו גם הורים ללהט"בים, שבאו להפגין תמיכה בילדיהם. אחת מהן היא נורית, שסיפרה: "אני מקבלת את הבן שלי בלי היסוס, כמו שהוא. פעם ההורים חששו שאם יהיה להם ילד הומו הם לא יוכלו להיות סבא וסבתא. היום כבר יש פתרונות".

מתנגדים למצעד הגאווה באשדוד (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

מתנגדים למצעד הגאווה באשדוד (צילום: רועי עידן)
מתנגדים למצעד הגאווה באשדוד(צילום: רועי עידן)
 

כ-500 מטרים מאזור התכנסות הצועדים התקיימה הפגנה שיזם ארגון "חותם". המפגינים הניפו שלטים שעליהם נכתב "אין גאווה בהרס המשפחה", "אין סיבה למסיבה, מצעד הגאווה הינו מצעד הבושה" ו"לאבא אין תחליף". אחד המפגינים, אביתר מימון, אמר כי הסיבה למחאה היא ש"הצועדים כופים עלינו את זה

בפומבי. אם יש לך בעיה אישית אז תעשה בבית שלך מה שאתה רוצה אבל הם כופים עלינו בפומבי שכולנו נהיה כמוהם. לא יכול להיות שגבר וגבר יביאו ילד לעולם, זה לא נורמלי". מימון הדגיש: "אנחנו לא שונאים אותם, הם חלק מעם ישראל. אנחנו אוהבים אותם אבל לא את מעשיהם".

 

מנכ"ל הארגון, עמיטל בראלי, אמר: "המשפחה הטבעית היא הבסיס שלנו כחברה ואם פוגעים בה פוגעים בחברה. קבוצת מיעוט חשוכה של להט"בים שהגיעו מחוץ לאשדוד מעוניינת להחזיר אותנו לתקופת החושך, לסדום ועמורה, שם עשו מצעדי גאווה. הם רוצים להכניס את המשפחה הנורמלית לארון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
מצעד הגאווה באשדוד
צילום: אבי רוקח
מומלצים