שתף קטע נבחר

נעילה ירוקה בוול סטריט: ביוג'ן טסה כמעט 20% לאחר ניסוי מוצלח בתרופה לאלצהיימר

המדדים המובילים בניו יורק ננעלו בעליות: נאסד"ק זינק ב-1.3%, S&P 500 הוסיף לערכו 0.9%. בלטה במסחר: מניית ביוג'ן שדיווחה על תוצאות מוצלחות בניסוי לתרופה נגד אלצהיימר. עוד בלטו: פייסבוק שהתחזקה ב-2.4%, ואפל ומיקרוסופט שעלו ב-1.4%. אבן קיסר הישראלית נחלשה ב-1.6%, לאחר מינוי יובל דגים למנכ"ל

המשקיעים הריעו לדו"ח התעסוקה החזק, ודחו באדישות את החששות ממלחמת הסחר - כך ניתן לסכם את יום המסחר החולף בבורסות ניו יורק.

 

המדדים המובילים ננעלו בעליות נאות: נאסד"ק זינק ב-1.3%, S&P 500 הוסיף לערכו 0.9%, ודאו ג'ונס התחזק ב-0.4%. בלטה במסחר היום מניית ביוג'ן, שטסה כמעט 20% לאחר תוצאות חיוביות בניסוי לתרופה נגד אלצהיימר.

 

עוד בלטו מניות הטכנולוגיה: מיקרוסופט עלתה ב-1.4%, פייסבוק הוסיפה לערכה 2.4%, אפל התקדמה 1.4%, גוגל עלתה ב-1.2%. בגזרת הישראליות מניית אבן קיסר ירדה ב-1.6% לאחר הדיווח על מינוי מנכ"ל שיכון ובינוי יובל דגים למנכ"ל. טבע התחזקה ב-0.9%. בסיכום שבועי, דאו ג'ונס עלה ב-0.8%, S&P 500 התחזק ב-1.6%, ונאסד"ק הוסיף לערכו 2.4%.

 

מחיר הנפט הגולמי מסוג WTI עלה היום ב-1.2% ונקבע על 73.8 דולר לחבית בבורסות הסחורות של ניו יורק. זאת, חרף עלייה שבועית במספר קידוחי הנפט הפעילים בארה"ב, שעליה דיווח Baker Hughes ודיווח של מינהל האנרגיה האמריקאי אתמול, שלפיו משלוחי הנפט האמריקאיים עלו באופן באופן בלתי צפוי בשבוע שעבר. יצוין, כי בסיכום שבועי, ירד מחיר הנפט ב-0.5%.

 

מחיר הזהב ירד היום בשיעור של 0.2% (3 דולר) ונקבע על 1,255.8 דולר לאונקיה. עם זאת, בסיכום שבועי עלה מחיר המתכת היקרה ב-0.1%.

 

בורסות אירופה נעלו את המסחר היום בעליות קלות - כשברקע מלחמת הסחר המתהווה בין ארה"ב וסין. מדד הבנצ'מארק הפן-אירופי Europe Stoxx 600 הוסיף לערכו 0.2%. הפוטסי הבריטי והקאק הצרפתי ננעלו בעלייה של 0.2%, בעוד הדאקס הגרמני הוסיף לערכו 0.3%.

 

ברקע למסחר: מלחמת סחר ודו"ח תעסוקה

כלכלת ארה"ב ייצרה 213 אלף משרות חדשות ביוני - כך עולה מדו"ח התעסוקה שפרסם היום משרד המסחר האמריקאי. שיעור האבטלה עלה מ-3.8% ל-4%. האנליסטים ציפו לתוספת של 200 אלף משרות ולשיעור אבטלה של 3.8%.

  

עוד פורסם היום כי הגירעון המסחרי של ארה"ב נפל במאי ב-6.6% לרמתו הנמוכה ביותר מאז אוקטובר 2016 - 43.1 מיליארד דולר. זאת בעקבות עלייה של 0.4% ביבוא לצד קפיצה של 1.9% ביצוא.

 

יצרנית הסלולר הסינית ZTE פיטרה את המנכ"ל ואת כל ההנהלה הבכירה שלה, בעקבות ההסכם עם ארה"ב שכלל שינויים מרחיקים לכת בחברה על מנת לבטל את החרם שהוטל עליה. אפריל אסרה ממשלת ארה"ב על סחר של חברות אמריקאיות עם ZTE למשך שבע שנים, לאחר שהחברה הסינית הפרה את אמברגו הסחר על איראן וצפון קוריאה. בעקבות החרם נאלצה ענקית התקשורת להקפיא את מרבית פעילותה. בעקבות התערבותו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, הודיע משרד הסחר האמריקאי לפני כשבועיים על עסקה להסרת הסנקציות מ-ZTE בתמורה לקנס של כמיליארד דולר ותנאים נוספים, בהם החלפת ההנהלה.

 

סין מטילה מכסים על מוצרים אמריקאיים, בתגובה למכסים שהטילה עליה ארה"ב ואשר נכנסו לתוקף ב-07:00 שעון ישראל. סוכנות הידיעות הממשלתית של סין, Xinhua, הודיעה כי רשימת המוצרים האמריקאיים עליהם יוטל מכס בשיעור של 25%, תהיה זהה לזו שפורסמה באמצע יוני, ותכלול בעיקר מוצרים חקלאיים, בהם סויה, מכוניות ונפט גולמי.

 

בבוקר נכנסו לתוקף מכסים אמריקאיים על כ-800 מוצרים סיניים בהיקף של 34 מיליארד דולר. מדובר בחלק הראשון ממכסים בהיקף של 50 מיליארד דולר שעל הטלתם החליט טראמפ ביוני. שאר המכסים, בהיקף 16 מיליארד דולר, צפויים להיכנס לתוקף בשבועיים הקרובים. בייג'ין כבר הודיעה כי תטיל בתגובה מכסים בהיקף דומה על מוצרים מתוצרת ארה"ב, בהם מכוניות ומוצרים חקלאיים.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים