שתף קטע נבחר

בת 5 זרקה שקית במבה למגרסה - ואיבדה 4 אצבעות

מקרה מזעזע בתחילת החופש הגדול: הילדה ג'ורי אגברייה הגיעה לעיריית אום אל פחם עם אמה המורה. היא חשבה שהמגרסה היא פח זבל, השליכה אליה שקית במבה - ואצבעותיה נכרתו. האב: "זו רשלנות פושעת". העירייה: "אם הייתה טעות, ננקוט בצעדים המתאימים"

ילדה איבדה את אצבעותיה ממגרסת נייר באום אל פחם ()
מגרסה בבניין עיריית אום אל פחם

הילדה הקטנה חשבה שהמגרסה בעירייה היא פח זבל - וזה נגמר בטרגדיה: ג'ורי, בת 5 מאום אל פחם, איבדה לפני כמה ימים ארבע מאצבעותיה במגרסת נייר בבניין העירייה, שם התכוונה להשליך את שקית הבמבה שאותה אחזה. היא פונתה לבית החולים רמב"ם שבחיפה, נותחה ועדיין מאושפזת, ארבעה ימים לאחר המקרה המזעזע.

 

אביה כאלד אגברייה סיפר: "אשתי משמשת כרכזת קייטנות בבית ספר אלפראבי שבו היא מלמדת. ביום רביעי כל הרכזות מבתי הספר בעיר הוזמנו לישיבה בבניין העירייה. אשתי לקחה איתה את שלושת הילדים שלנו. אחד מהם ביקש לשתות מים מהמכונה וג'ורי החזיקה בינתיים ביד שקית במבה. כשסיימה לאכול היא זרקה את השקית למגרסה כי חשבה שזה פח זבל כמו במסעדות מזון מהיר. פתאום המכונה שפועלת דרך חיישנים משכה את ידה השמאלית עם השקית. כתוצאה מכך נכרתו לה ארבע אצבעות".

 

"אמא שלה משכה את הכבל מהחשמל", הוסיף האב ושחזר. "רוב המורות נכנסו להלם וצעקו. אחד הפקידים שהיה במקום ניגש במהירות ויחד עם אשתי הם שלפו בכוח את היד של הילדה ולקחו אותה למרפאה מקומית, ומשם היא הועברה לרמב"ם. המכונה הזאת נמצאת בצמוד למכונת המים ברחבת ההמתנה של הנהלת העירייה. מי שלא מכיר את המכונה, במיוחד ילדים, יחשוב שזה פח זבל".

ילדה איבדה את אצבעותיה ממגרסת נייר באום אל פחם ()
מגרסה בעירייה

ח'אלד אגבאריה  ()
האב, חאלד אגברייה

לדבריו, "הילדה נכנסה לחדר ניתוח לאחר ולצערי היא איבדה ארבע אצבעות והרבה דם. מצבה בהתחלה היה מוגדר קשה ובבית החולים ייצבו את מצבה לבינוני. כואב לנו מאוד שהילדה שלנו תישאר לכל החיים ללא אצבעות. יותר מזה, רק היום - אחרי ארבעה ימי אשפוז - הגיעו נציגי העירייה לבקר את הילדה. עכשיו כולנו מתפללים שהילדה שלנו תחזור עם חיוך לחיק המשפחה למרות הכאב והצער שילווה אותה ואותנו לאורך כל החיים".

 

האב זעם על עיריית אום אל פחם ואמר כי הוגשה תלונה נגדה: "הצבת המכונה במקום נגיש לקהל זה עבירה פלילית. איפה אנשי הבטיחות של העירייה? זאת רשלנות פושעת. אנחנו מאשימים את העירייה. דיווחתי למשטרה אחרי המקרה, אבל כשהם הגיעו הם לא מצאו את המכונה במקום. גם המכונה בקומה הראשונה נעלמה משם כי הם ידעו שיש כאן דבר לא תקין. אני מבקש ממשרד העבודה והרווחה ואגף הפיקוח על העבודה להתערב ולנקוט בכל ההליכים".

 

מעיריית אום אל פחם נמסר בתגובה: "קודם כל אנחנו מאחלים החלמה מהירה לילדה. מאז המקרה אנחנו בקשר עם המשפחה. באותו היום שבו אירע ראש העיר חאלד חמדאן התקשר אליהם, שוחח איתם ודאג למעקב אחרי המקרה. היום ביקרו בבית החולים שלושה מהנהלת העירייה, אתמול ביקרה מנהלת אגף הרווחה ויום לפני כן ביקרו עובדים".

 

בעירייה ציינו כי "יש אנשי צוות מקצועיים שאמורים לבדוק את מקום המכונה ואם יתברר שיש כאן טעות מסוימת אז העירייה תנקוט בצעדים מתאימים". בעירייה הוסיפו: "אחרי המקרה הקשה המקום היה מלא בדם. ישר הזיזו את המכונה ממקומה בכדי שיחפשו את האצבעות וכדי לנקות, ולא הייתה כוונה להעלמת ראיות. אנחנו גם רוצים שהתמונה תהיה ברורה לנו ולמשפחה".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם קבלת הדיווח במשטרת ישראל חוקרי המשטרה הגיעו למקום ואספו ממצאים, כאשר המשך הטיפול הועבר כנדרש לחוקרי תאונות של משרד העבודה והרווחה, בהיעדר חשד לפלילים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים