שתף קטע נבחר

מצרים: מאסר לתיירת שהתלוננה על הטרדות וקיללה את המדינה

תיירת לבנונית סיפרה בסרטון שהוטרדה מינית בקהיר, וקיללה את מצרים: "מדינה בת זונה". בשדה התעופה היא נעצרה, והיום נידונה לשמונה שנות מאסר. עורך דינה: ניתוח במוח פגע ביכולת שלה לשלוט על כעסים

מצרים גזרה עונש מאסר של שמונה שנים על תיירת לבנונית, שהעלתה סרטון לפייסבוק שבו התלוננה שהוטרדה מינית במהלך החופשה בקהיר.

 

הסרטון של מונה אל-מזבוח הפך לוויראלי ברשתות החברתיות. בסרטון היא כינתה את מצרים "מדינה בת זונה". בעקבות הפרסום היא נעצרה בחודש שעבר, בתום ביקורה במצרים, בשדה התעופה בקהיר.

מונה אל מזבוח תיירת מ לבנון מאסר במצרים אחרי סרטון על הטרדות מיניות ()
מונה אל-מזבוח. תערער על העונש הקשה
 

מונה בת ה-24 סיפרה בסרטון שנהגי מונית וצעירים ברחובות קהיר הטרידו אותה מינית. בסרטון, שאורכו עשר דקות, היא התלוננה על השירות במסעדות במהלך חודש הרמדאן, וסיפרה על תקרית שבה כייסו אותה בביקור קודם בקהיר. אזרחים במצרים זעמו עליה והגישו תלונה נגדה.

 

 בית המשפט בקהיר הרשיע את הצעירה הלבנונית בהפצת שקרים שפוגעים בחברה, בהעלבת הדת ובחוסר הגינות ציבורית. תחילה נגזרו עליה 11 שנות מאסר, ובהמשך תוקן גזר הדין לשמונה שנים. עורך דינה של מונה אמר שהיא מערערת על גזר הדין, ושבית משפט לערעורים ידון במקרה ב-29 ביולי.

כיכר תחריר בקהיר (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
כיכר תחריר בקהיר(צילום: רויטרס)
 

"עם כל הכבוד לבית המשפט זה גזר דין קשה מאוד", אמר עורך דינה של מונה. הוא סיפר שהיא סובלת מדיכאון, ושבשנת 2006 היא עברה ניתוח להסרת קריש דם במוח. לדבריו הניתוח פגע ביכולת שלה לשלוט על כעסים.

 

פעילי זכויות אדם מצרים טוענים שבתקופת א-סיסי הם מאוימים מאי פעם. תומכיו של הנשיא אומרים שהמדיניות של שלטונו הכרחית לייצב את מצרים אחרי שנים של מהומות, שהבריחו משקיעים זרים, ועל רקע המלחמה בג'יהאדיסטים בחצי האי סיני.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים