שתף קטע נבחר

בשל "תביעת ההשתקה": מרצות בת"א נגד חיים רמון

עשרות חברי סגל באוניברסיטת ת"א ישגרו מחר מכתב לרקטור האוניברסיטה, שבו ימחו על תביעת השר לשעבר נגד סטודנטית שכינתה אותו "עבריין מין" לאחר שנודע כי הוא עתיד להרצות בשנה הבאה במוסד האקדמי. חיים רמון: "הדרישה למנוע את הרצאותיי היא ניסיון השתקה"

 

חיים רמון. ארכיון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
חיים רמון. ארכיון(צילום: עוז מועלם)

על רקע העסקתו הצפויה של השר לשעבר חיים רמון בשנת הלימודים הבאה, צפויים יותר ממאה חברי סגל מאוניברסיטת תל אביב לשגר מחר (ראשון) מכתב לרקטור האוניברסיטה, פרופ' ירון עוז. במכתב הם יביעו מחאה על כך שרמון תבע סטודנטית לאחר שזו פנתה להנהלה ומחתה על כך שהוא צפוי להעביר בשנה הבאה קורס בחוג למדע המדינה, ובפנייתה ציינה כי רמון הוא "עבריין מין". מחאת המרצות פורסמה הערב בחדשות 10.

 

התביעה של רמון הגיעה, כאמור, לאחר שהסטודנטית הדר שגיא - הלומדת במוסד האקדמי - הביעה מחאה נגד העסקתו הצפויה של השר לשעבר באוניברסיטה בשנת הלימודים הבאה ושיגרה בסוף חודש מאי פנייה בעניין להנהלה. המרצות - ומרצים שהצטרפו אליהן - יביעו בפנייתן את מחאתן על מה שהן מכנות "תביעת השתקה". הן דגישות כי בתחילה לא התנגדו להעסקתו של רמון באוניברסיטה. כזכור, בשנת 2007 הורשע רמון בביצוע מעשה מגונה בקצינה צעירה שעבדה בלשכת ראש הממשלה.

 

הבוקר התייחס לנושא רמון באירוע ''שבתרבות" שהתקיים בתל אביב ואמר כי אם הסטודנטית תתנצל - יבטל את התביעה. "אני לא נכנע לטרור", אמר רמון - והוסיף: "היא לא עונה לי. גם עכשיו אם היא תתנצל, אני לא אתבע".

 

פרופ' דפנה הקר, מהפקולטה למשפטים באוניברסיטה, אשר חתומה על המכתב, סירבה להתראיין. הסיבה, לדבריה, היא שהיא "נותנת לרקטור הזדמנות להגיב". פרופ' דפנה יואל מהחוג לפסיכולוגיה השיבה באופן דומה וציינה כי הן מעדיפות בשלב זה לחכות לתשובת הרקטור.

 

חיים רמון מסר בתגובה: "דרישת הפרופסוריות יואל והקר מרקטור אוניברסיטת תל אביב למנוע את הרצאותיי באוניברסיטה דווקא היא הינה ניסיון להשתיק אותי. אלו שאמורות לייצג את הצדק והמוסר מנסות למנוע ממני להילחם על שמי ועל כבודי.למרבה הצער, בתמיכתן בסטודנטיות שטפלו עליי שקרים והוציאו את דיבתי רעה הן מכנות את דרישתי להתנצל על לשון הרע שהופצה נגדי כ'השתקה'.

 

"הן עצמן סומכות את טיעוניהן על דברי לשון הרע של הסטודנטיות ועוד מוסיפות דיבה חדשה כאילו תקפתי את המתלוננת, דבר שלא היה ולא נזכר לא בכתב התביעה, לא במשפט עצמו ולא בהכרעת הדין. אני לא אירתע ואיאבק על זכויותיי הבסיסיות כנגד כל מי שרוצות ורוצים למנוע מאבק זה, בחשש מפני האמת הפשוטה והעובדות לאשורן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
חיים רמון. ארכיון
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים