שתף קטע נבחר

בכורה בין דתית: קולולם בעיר העתיקה בירושלים

רב, אימאם וכומר שרים את one love של בוב מארלי במגדל דוד בעיר העתיקה ושולחים מסר של אהבה, סובלנות ורחמים

אירועי שירת ההמונים של קולולם נושאים בדרך כלל מסר של אחווה ושלום, אבל במקרה הזה, המסר עולה כמה דרגות למעלה. באירוע מיוחד, שנפתח במפגש פסגה ותפילה משותפת של מנהיגים רוחניים משלוש הדתות, יצאה קריאה עולמית כי האמונה משמשת גשר לאהבה, סובלנות ורחמים.

 

 

על רקע הנוף של מצודת מגדל דוד בעיר העתיקה, התכנסו מאות אנשים שלא הכירו לפני כן ממגוון דתות ומגזרים, לביצוע מיוחד של השיר ONE LOVE של בוב מארלי בעיבוד חדשני, בשלוש שפות, בשלושה קולות ובשילוב קטעים מהחיזיון החדש של מוזיאון מגדל דוד- "דוד המלך".

 

מדובר במפגש יוצא דופן של אנשי דת בכירים משלוש הדתות המונותאיסטיות, ובראשם קאי ח'אג'י יאיא כוליל סטאקו (פאק יאיא), מזכ"ל התנועה האסלאמית NU – Vdsukv Cguko, שמונה כ-60 מיליון מוסלמים מאינדונזיה ומרחבי העולם.

 

על אנשי הדת הנוצרים נמנו האב ראס מקדוגל ממכון טנטור, האב וולפונג שמידט והאחות מרגרט ברנדוט ממנזר "גבירתנו מציון" לצד נזירות נוספות. בגזרת נציגי היהדות נצפו רבנים הפעילים בתנועות שיח והידברות, לצד רבנים אורתודוכסים ליברליים, קונסרבטיבים ורפורמים. בין המשתתפים, הרב יעקב נגן מישיבת עתניאל; הרב יהושע אנגלמן, הרב אביה כהן מישיבת תקוע - וכן הרבה תמר אפלבאום, לצד אישי ציבור כד"ר טובה הרטמן, ממייסדות קהילת "שירה חדשה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים