שתף קטע נבחר

שוב: רעידת אדמה הורגשה באזור הכינרת

גם היום חשו מסביב לכינרת ברעש אדמה קל, בעוצמה 3. מנהל אגף סיכונים במכון הגיאולוגי מפרט: אלו האזורים המועדים לפגיעה במקרה של רעש אדמה עוצמתי

 

 

 

כמו כמעט בכל יום בשבוע האחרון, גם היום הורגשה רעידת אדמה בצפון: מעט אחרי השעה 14:00 הורגש רעש אדמה קל באזור הכינרת. לפי המכון הגיאופיזי, עוצמת רעש האדמה היא בסביבות 3 בסולם ריכטר. גולשים דיווחו במייל האדום כי חשו ברעידה בין היתר במושב רמות שבמזרח הכינרת ובמושב אלמגור שמצפון לימה.

 

רעידות האדמה שפקדו את ישראל בשבוע שעבר מעלים שאלות רבות לגבי הרעידה הבאה באזור. ד"ר יריב חמיאל, מנהל אגף סיכונים גיאולוגיים במכון הגיאולוגי, הסביר היום (א'): "אני לא יכול להגיד מתי תהיה רעידת אדמה חזקה בישראל, אבל אני כן יכול להגיד שתהיה. היו בעבר ויהיו בעתיד".

 

לדבריו, "לאורך הגבול המזרחי נמצא העתק ים המלח או השבר סורי אפריקאי. שם יהיו רעידות אדמה חזקות. גם בהעתק הכרמל צפויות רעידות אדמה בעוצמה חזקה. הערים שנמצאות לאורך הערבה, הבקעה, אזור ים המלח, אזור עמק החולה, הם האזורים המועדים לפגיעה חזקה יותר במקרה של רעידת אדמה חזקה".

 

לגבי מוכנות העורף הוסיף חמיאל: "מאז סוף שנות ה-70 יש תקן בנייה בישראל, אבל מבנים שנבנו לפני כן - איכות הבנייה שלהם לפעמים חלשה יותר ומועדת לפגיעה חזקה. באזורים מסויימים, גם בחיפה ובמפרץ צפויים לחוות הגברה של הגלים, במיוחד כאשר תהיה רעידת אדמה באזור העתק הכרמל".

 

הוא הסביר עוד: "רעידת אדמה זה איזשהו שחרור מאמצים על ההעתק עצמו. כפי שאמרתי, זה אזור מפגש בין שני מקטעים שונים, יש שם עכשיו שחרור מאמצים באיזור המפגש הזה. מה יקרה בעתיד עם שחרור המאמצים הזה? אני לא יכול להגיד. אבל זה יכול להשפיע על המקטעים השונים. אנחנו צריכים להיערך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים