שתף קטע נבחר

ההתנגשות הקטלנית באומגה: "בארץ אין 'שגר ושכח'"

פגע באשתו הטרייה שגלשה לפניו, ונהרג: מומחה ספורט אתגרי אמר לאולפן ynet כי מה שקרה באסון בהונדורס דומה ל"תאונת דרכים". לדבריו, בארץ גולשי האומגה "נשלטים על ידי מפעיל, ואילו במקומות בחו"ל נותנים לבן אדם לבלום את עצמו לבד"

 

 

סכנות האומגה: אחרי התאונה הטרגית בירח הדבש של הזוג הישראלי בהונדורס, אופיר ינאי, העוסק בספורט אתגרי זה 21 שנים, שוחח היום (א') עם אולפן ynet על נושא הספורט האתגרי והסכנות הטמונות בו. ינאי אמר כי "האומגות באמת הפכו להיות יותר ויותר פופולריות עם השנים, אבל יחד עם זאת אנחנו שומעים על בעיקר בחו"ל. בארץ עובדים בשיטות שיש בהן גיבוי".

 

"העיקרון הוא שמי שגולש באומגה נשלט על ידי מפעיל, ויש הרבה מקומות אחרים בעולם שבהם נותנים לבן אדם לבלום את עצמו לבד", הוסיף. מקורב למשפחת בני הזוג סיפר כי ככל הנראה האישה גלשה ראשונה ובעלה התנגש בה לאחר שגלש מיד אחריה. ינאי אמר כי ייתכן שהבעל פגע באשתו במהירות גבוהה מאוד, שיכלה לנוע בין 60 ל-70 קילמוטרים בשעה: "למעשה מה שקרה זה כמו התנגשות בתאונת דרכים".

 

הוא הבהיר כי שיטת העבודה בארץ אחרת שונה לחלוטין. "בארץ אין שיטה כזאת ששולחים 'שגר ושכח'. יש שליטה, תמיד יש מפעיל ששולט ורואה כל הדרך את הגולש, הוא לא ייתן לגולש אחר לצאת ולהיתקע אחד בשני".

ישראלי נהרג ישראלית נפצעה אומגה הונדורס ()
"בארץ המפעיל לא ייתן לגולש אחר לצאת ולהיתקע אחד בשני". גופת הגבר שנהרג בתאונה

ישראלי נהרג ישראלית נפצעה אומגה הונדורס ()
"התאונות שעליהן שומעים זה בעיקר לא בארץ". הצעירה שנפצעה בהונדורס
 

הוא הזהיר ואמר כי "במדינות עולם שלישי צריך לדאוג יותר. ככל שיש פחות רגולציה אני באמת לא יודע על מי אפשר לסמוך ועל מי אי אפשר לסמוך". ינאי אמר כי אם למטיילים יש ספק או שהמחירים באטרקציה זולים מדי - מדובר בנורות אזהרה.

 

"הציוד הוא מאוד יקר, הבלאי שלו מאוד גבוה והוא מצריך תחזוקה מאוד יקרה", הוסיף והבהיר: "אם מגיעים למקום שמנוהל על ידי חברה רצינית ויכולים לראות הסמכות ותעודות, לראות אם הם שייכים לארגון בינלאומי - אז אפשר להיות יותר רגועים".

 

הצעירה שניצלה מהתאונה עברה ניתוח לייצוב מצבה והועברה במטוס אמבולנס בסוף השבוע לקבלת טיפול בארצות הברית. אימהּ נמצאת לצידה בבית החולים בעיר פורט לודרדייל שבפלורידה. בבית החולים בארצות הברית חל שיפור במצב והיא שבה להכרה מלאה. על פי הערכות בימים הקרובים היא תועבר למחלקה פנימית בבית החולים.

 

בני הזוג, מאזור השרון, בילו את ירח הדבש שלהם במרכז אמריקה לאחר חתונתם שנערכה לפני כמה שבועות. הבעל, בן 29, נהרג בתאונה, והאישה נפצעה קשה. מקורב למשפחה סיפר: "ככל הנראה מפעילי האומגה פעלו ברשלנות. היא גלשה ראשונה והבעל גלש מיד אחריה אך במרווח קצר מדי. כתוצאה מכך הוא התנגש באשתו בעוצמה והעיף אותה. הכל עדיין בבדיקות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים