שתף קטע נבחר

המחאה הצליחה: לשכת הפרסום הממשלתית תציג נשים חרדיות

לפני כחצי שנה השיק המשרד לשיוויון חברתי מאגר תמונות ישראלי, אולם אלה שיועדו לקהל החרדי לא כללו נשים. בעקבות הפרסום ב-ynet ובתום מאבק של פעילות פמיניסטיות הודיעה לפ"מ: "הדרת נשים - פסולה וחמורה"

 

מתוך המאגר המקורי: משפחה חרדית ללא נשים  (צילום: לפ"מ) (צילום: לפ
מתוך המאגר המקורי: משפחה חרדית ללא נשים (צילום: לפ"מ)

בעקבות המחאה: לשכת הפרסום הממשלתית (לפ"מ) הודיעה היום (א') שתפסיק להדיר נשים מפרסומיה המיועדים לציבור החרדי.

 

בסוף 2017 השיק המשרד לשוויון חברתי מאגר תמונות ישראלי שביקש לייצג את כלל המגזרים בחברה בפרסומי הממשלה. המאגר הציג תמונות של משפחות ישראליות לפי מגזרים - יהודיות, ערביות ודרוזיות. אלא שעל פי פרסום ב-ynet, בתמונות שיועדו למגזר החרדי לא הופיעו נשים כלל. אפילו בתמונות של שולחן שבת לא הופיעה דמות של אם או אחות.

 

מיד לאחר הפרסום הודיעו במשרד לשוויון חברתי שישנו את התמונות החרדיות כך שיופיעו בהן גם נשים. במקביל פנו פעילות פמיניסטיות למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, ולמנהל לשכת הפרסום הממשלתית בדרישה להפסיק את הדרת הנשים בפרסומים הממשלתיים. לאחר דיונים בנושא הודיע מנהל לפ"מ על המדיניות החדשה.

 

בהודעה נמסר: "לשכת הפרסום הממשלתית ומשרד המשפטים תמימי דעים כי הדרת נשים מן המרחב הציבורי הינה תופעה פסולה וחמורה, וכי יש למנוע מצב בו נשים מודרות מן הפרסום הממשלתי המיועד לאוכלוסיה החרדית. בהתאם לכך, לשכת הפרסום הממשלתית לא תערוך התאמות בפרסומים המיועדים לאוכלוסיה החרדית באופן שיהיה בהן כדי להפלות בין נשים וגברים, וככל שכלי תקשורת יסרב לפרסם את המודעה או התשדיר המיועדים לפרסום - לא יבוצע הפרסום בכלי תקשורת זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לפ"מ
מתוך המאגר המקורי
צילום: לפ"מ
מומלצים