שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מת מפצעיו הצעיר שנפצע קשה מנפילת קרש ליד אתר בנייה בחולון
  בבית החולים איכילוב נקבע מותו של תושב העיר בן 21, שנפגע בשבוע שעבר מקרש שנפל ליד אתר בנייה ברחוב אצ"ל שבעיר. המשטרה חוקרת חשד לרשלנות. מנהל עבודה באתר ושני פועלים שוחררו בתנאים מגבילים

   

  גבר נפגע בראשו מחפץ שנפל מגובה כשרכב על אופניים חשמליים סמוך לאתר בנייה ברחוב אצ
  זירת התאונה בחולון(צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

  תושב חולון בן 21, שנפגע בשבוע שעבר מקרש שנפל ליד אתר בנייה ברחוב אצ"ל שבעיר, מת מפצעיו הערב (יום א') בבית החולים איכילוב. במשך ארבעה ימים נלחמו הרופאים על חייו במחלקת טיפול נמרץ.

   

  במשטרה ציינו כי במקביל לחקירה שנערכת בשיתוף אנשי משרד הכלכלה, הופסקו לאלתר העבודות באתר הבנייה.

   

  מהמשטרה נמסר עוד כי "המשטרה תמשיך לחקור את התאונה ותרחיב את חקירתה לבדיקת כלל הנסיבות שהביאו למותו של רוכב האופניים, לרבות חקירת חלקם של כלל המעורבים. החקירה מתנהלת בהובלת חוקרי משטרת ישראל ובשיתוף חוקרי משרד העבודה".

   

  מעדות של אחד השכנים ששוחח עם ynet עולה חשד לרשלנות. הוא סיפר כי יום קודם לכן העיר לפועלים שזרקו קרשים מפיגומים שפירקו בבניין, שעבר הוספת מרפסות: "הם התחילו לפרק חלק מהפיגומים וזרקו קרשים מלמעלה למטה".

   

  עוד אמר השכן: "אמרתי להם 'למה אתם עושים את זה?' כי זה מסוכן. הם הפסיקו ואחר כך סיימו את העבודה. כנראה שבבוקר הם המשיכו לזרוק קרשים וזה מה שקרה. זה מזעזע שככה מתייחסים לחיי אדם". הבניין ברחוב אצ"ל בחולון שממנו נפל או נזרק הקרש עבר בניית תוספת מרפסות.

   

  מיכאל, נציג חברת הבנייה שאחראי על הפרויקט בחולון, אמר כי "הכול נעשה עם כל האישורים הנדרשים ואני לא יודע יותר מדי. מי שעושה את העבודות זאת חברה חיצונית".

  גבר נפגע בראשו מחפץ שנפל מגובה כשרכב על אופניים חשמליים סמוך לאתר בנייה ברחוב אצ

  המשטרה חוקרת חשד לרשלנות בעקבות האסון. למחרת האירוע שחרר בית משפט השלום בתל אביב בתנאים מגבילים מנהל עבודה באתר, ובמקביל האריך בארבעה ימים את מעצרם של שני פועלים. הבוקר שוחררו גם השניים בתנאים מגבילים.

   

  נציג המשטרה, ליאור סולומון, אמר בדיון שנערך בבית המשפט ביום חמישי שעבר כי "אדם שרכב על אופניו, סמוך לבניין שבו מתבצעות עבודות של 'תמ"א 38', נפגע על פי החשד בראשו מקרש שהושלך מאותו בניין. הקרש נחת על ראשו וגרם לו לחבלה חמורה". נציג המשטרה הוסיף אז כי "הנחת העבודה היא שהקרש הושלך, לא נפל".

   

  עו"ד נבולסי עבד, פרקליטם של מנהל העבודה ושני הפועלים, אמר בדיון: "מדובר בשלושה עובדים זוטרים. לצערנו הרב הייתה תאונת עבודה כמו שקורה בכל יום. מתחילת השנה נפלו לפחות 20 עובדים מבניינים וזה קורה. מי שאחראי על אתרי הבנייה זה המהנדס. הפועלים היו באותו מקום והיה כנראה כשל טכני שגרם לכמה קרשים ליפול. הייתה תאונה בזמן פירוק של קרשים של תפסנים שמחזיקים יציקות בטון, זה כשל טכני בלי כוונה פלילית".

   

  השופט עלאא מסארווה אמר בדיון כי המשטרה בדקה חשד שמדובר במעשה מכוון בשל היותם של החשודים תושבי השטחים, אך הבהיר: "יש לסלק כל טענה על פעולה מכוונת מהדיון. קשה להתעלם מהתוצאה. אולם, הניתוח לגבי ההצדקה למעצר ייעשה בצורה אנליטית ולוגית".

   

  השופט אף מתח ביקורת על כך שהמשטרה עצרה את מנהל העבודה באתר, ואילו את מהנדס האתר שחררה לאחר חקירתו. "זה נתון מטריד, שלפיו העבודות במקום נעשו ללא אישור חרף צו הפסקת עבודות", אמר השופט. לגבי שני הפועלים קבע השופט כי "מדובר בשני עובדים שקשורים באופן ישיר לחשד המיוחס להם ומסרו גרסאות ויש להעמיד את החקירה בעניינם. כשמדובר במעשים שנעשו שלא במכוון, קשה להצביע על עילת מעצר מסוג מסוכנות חרף התוצאה הקשה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים