שתף קטע נבחר

קנס 730 שקל בחוף נתניה: "נכנס למים ללא בגד ים"

צעיר פלסטיני, שעובד בישראל באישור, נקנס על ידי פקח בטענה שרחץ בחוף הרצל בנתניה ללא בגד ים. "אמרתי לו שאני לובש מכנסיים שמיועדים לשחייה, אבל הוא התעקש לרשום דו"ח", הלין הצעיר. העירייה: "הוא שהה בחוף בתחתונים, בניגוד לחוק העזר"

 

 

מוסטפא חפאידה (24), תושב הכפר הפלסטיני עלאר שבשומרון, הגיע לשחות בחוף הרצל בנתניה. לתדהמתו, פקח של עיריית נתניה רשם לו דו"ח בטענה שנכנס למים ללא בגד ים. הוא אמר כי היה עם מכנסיים קצרים, ואילו בעירייה אמרו כי לבש תחתונים - ולכן נקנס. 

 

בדו"ח, שאליו נלווה קנס בסך של 730 שקל, צוין כי "הנ"ל נמצא בשפת הים ללא לבוש רגיל או ללא בגד רחצה. הנ"ל נכנס לחוף הים ללא בגד ים בניגוד לחוק עזר עירוני".

מוסטפא חפאידה ()
"הרבה אנשים לובשים מכנסיים כמו שאני לבשתי". חפאידה והדו"ח

 מוסטפא חפיאדה ()
"נמצא ללא לבוש מתאים". סעיף העבירה בדו"ח

 

חפאידה, שעובד בבקה אל גרבייה ומחזיק באישור כניסה לעבודה בישראל, סיפר: "הגעתי לחוף בנתניה לפני שבועיים. לבשתי מכנסיים רגילים ומתחתיהם מכנסיים קצרים. הורדי את המכנסיים הארוכים ונשארתי עם המכנסיים הקצרים שמיועדים לשחייה".

 

הצעיר סיפר עוד כי "בזמן השחייה פקח קרא לי לצאת מהמים. הוא אמר לי 'אסור לך להיות עם המכנסיים האלה'. אמרתי לו שאלו מכנסי שחייה ושאני לובש אותם כמו הרבה רוחצים אחרים. לצערי, הפקח התעקש ולקח ממני את אישור הכניסה לארץ ואת תעודת הזהות, וכתב לי דו"ח בטענה שלא לבשתי בגד ים".

 

חפאידה נותר המום בעקבות המקרה. לדבריו, "הפקח הגזים ורשם דו"ח לא מוצדק. הרבה אנשים לובשים מכנסיים כמו שאני לבשתי. אני מריח כאן התנהגות מוזרה, אני מקווה שזה לא קשור לעובדה שאני מתגורר בשטחים".

 

הצעיר ציין כי בכוונתו לשלם את הקנס, אך הוסיף כי "אני בטוח שהפקח הזה נורא רצה לרשום דו"ח בכל מחיר, גם אם אין עבירה. אני מקווה שהדו"ח יבוטל, ואם לא - אשלם אותו". לסיכום דבריו ציין חפאידה כי לחוף בנתניה הוא כבר לא יחזור: "אני מפחד לקבל עוד דו"ח, אני לא יודע מה מותר ומה אסור".

 

מעיריית נתניה נמסר בתגובה כי "המתלונן שהה בחוף הים בתחתונים ולא בלבוש רגיל או בגד רחצה, בניגוד לקבוע בחוק העזר לנתניה (הסדרת מקומות רחצה) תשכ"ו 1966. העירייה ועובדיה פועלים בהתאם לחוק ומתוך מטרה לשמור על הסדר הציבורי בשוויוניות ללא הבדלי דת, גזע ומין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים