שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  יש לכם אייפון? אתם כנראה עשירים
  מחקר חדש שנערך באוניברסיטת שיקגו קובע כי האינדיקציה, בעיני הציבור, מספר אחת כיום לכך שמישהו "מסודר כלכלית" היא העובדה שהוא מחזיק במכשיר אייפון. ב-1992 אגב, זה היה חרדל דיז'ון

  יש לכם אייפון? אתם ככל הנראה מסודרים כלכלית. כך לפחות קובע מחקר חדש שנערך באוניברסיטת שיקגו, אשר בדק לאורך השנים אילו סממנים מעידים טוב מכל (לדעת הנחקרים כמובן) על מצבם הפיננסי ואם בשנת 1992 במקום הראשון היה מדיח כלים כאנידיקציה כזו, אז בשנת 2016, השנה בה נערך המחקר, אייפון הוא האינדיקציה הראשונה.

   

  בחור מסודר כלכלית... (צילום: EPA) (צילום: EPA)
  בחור מסודר כלכלית...(צילום: EPA)

   

  המחקר מתחלק למוצרים ולמותגים וניתן למצוא בו כמה דברים מוזרים, שככל הנראה רלוונטים לשוק האמריקני, אליו מתייחס המחקר, כמו למשל הנתון שאם החזקתם בבית בשנת 1992, צנצנת משומשת של חרדל דיז'ון מתוצרת חברת Grey Poupon, אז זה אומר שהייתם, לפחות אז, מסודרים כלכלית.

   

  מחקר אייפון (צילום מסך)
  היה לך חרדל כזה ב-1992? אתה מסודר(צילום מסך)

   

  בשנת 2004, אם היו לכם בבית חמאה מתוצרת Land O Lake (במקום הראשון) או לחילופין רוטב סויה של חברת קיקומן (במקום השני) זה העיד על היציבות הכלכלית שלכם. בטבלת המוצרים לעומת זאת, רכב חדש בשנת 2004 העיד על אותה יציבות כלכלית.

   

  שנת 2016, השנה האחרונה אותה בדק המחקר הכניסה לטבלאות מוצרים ומותגים מתחום הטכנולוגיה, כך שמייד לאחר האייפון שנמצא במקום הראשון נוכל למצוא בטבלת המותגים את האייפד, חשבון סלולרי של וריזון, טלווזיה של סמסונג ומכשיר אנדרואיד ואילו בטבלת המוצרים נוכל למצוא דברים כמו אחזקה של דרכון, טכנולוגיית בלוטות' ברכב ואפילו הזמנה של כרטיס טיסה דרך האינטרנט.

   

  הטבלה המלאה (צילום מסך)
  הטבלה המלאה(צילום מסך)

   

  "במהלך כל השנים, לא היה נתון מובהק כל כך כמו האייפון בשנת 2016 כדי להעיד על יכולתו הכלכלית של הנחקר", אמרו בצוות המחקר מאוניברסיטת שיקגו. "לדעת אם בן אדם מחזיק ברשותו אייפון או אייפד בשנת 2016 מאפשר לנו להעריך בצורה מדויקת האם הנחקר נמצא בקבוצת איכות כזו או אחרת בסבירות של כ-70%, וזו סבירות מצוינת מבחינה מחקרית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים