שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  מכון ויצמן במקום ה-9 במדד איכות המחקר בעולם
  המדד מתבסס על נתונים לגבי פרסומיהם המדעיים של מדעני האוניברסיטאות ומכוני המחקר בעולם, מספר הציטוטים של המאמרים האלה, ועוד. היחס בין מספר הפרסומים למספר הציטוטים מעיד על איכות המחקר המדעי

  מכון ויצמן למדע מדורג במקום התשיעי במדד העולמי של איכות המחקר המשוקללת. זו הפעם השנייה שהמכון נכלל ברשימת עשרת מוסדות המחקר האיכותיים בעולם. בסקר הקודם, שהתפרסם ב-2015, הגיע המכון למקום העשירי. הסקר בוצע על-ידי המכון לסקרי מדע וטכנולוגיה שבאוניברסיטת ליידן שבהולנד ופורסם לפני כמה שבועות.

   

  20 האוניברסיטאות המובילות באיכות המחקר (צילום: מתוך אתר אוניברסיטת ליידן)
  20 האוניברסיטאות המובילות באיכות המחקר(צילום: מתוך אתר אוניברסיטת ליידן)

   

  במכון ויצמן למדע מסבירים כי מדד איכות המחקר העולמי מתבסס על נתונים מספריים בלבד, ולא על שאלונים. מדובר בבסיסי נתונים על פרסומיהם המדעיים של מדעני האוניברסיטאות ומכוני המחקר בעולם, מספר הציטוטים של המאמרים האלה, ועוד. היחס בין מספר הפרסומים למספר הציטוטים מעיד על איכות המחקר המדעי.

   

  במקום הראשון בדירוג איכות המחקר נמצאת אוניברסיטת רוקפלר ואחריה MIT, אוניברסיטת פרינסטון, אוניברסיטת סטנפורד, אוניברסיטת הרווארד, אוניברסיטת קליפורניה בברקלי, המכון הטכנולוגי של קליפורניה (Caltech),

  London Sch Hyg & Trop Med מדורג שמיני ולאחר מכן מכון ויצמן למדע.

   

  לפני כעשור היה מכון ויצמן מדורג במקום ה-19 ובדו"ח שפורסם ב-2015 הוא הגיע למקום ה-10 והיה - כמו הפעם - המוסד האקדמי היחיד מארצות הברית המדורג בעשירייה הראשונה.

   

  מהנתונים עולה כי 20% מהמאמרים המדעיים של מדעני מכון ויצמן דורגו ברשימת 10% המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר. 2.1% מהמאמרים המדעיים של מדעני המכון נכללו באחוז העליון ברשימת המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה הרבה ביותר, ו-67% נכללו במחצית העליונה של המאמרים המדעיים בעלי ההשפעה. מדעני המכון פרסמו בשנים 2016-2012 לא פחות מ- 2,526 מאמרים מדעיים, שצוטטו 33,164 פעמים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים