שתף קטע נבחר

חשד לסחיטה בעזרת נערת פיתוי: חוקרים פרטיים נעצרו

בעל משרד חקירות פרטיות וחוקר לשעבר במצ"ח סחטו לפי החשד כספים מאדם בסיוע נערת פיתוי, שקיימה עמו יחסי מין במלון. מזמין הסחיטה טרם נעצר. השופטת מתחה ביקורת על המשטרה: "מתקשה להבין למה היחידה החוקרת לא פעלה נגד הסוחט". מעצרם הוארך עד יום רביעי

עירד תמיר (40), בעל משרד חקירות פרטיות בתל אביב, ואילן וינר (33) לשעבר חוקר במשטרה הצבאית החוקרת (מצ"ח), נעצרו אתמול (יום א') על ידי שוטרי מרחב דן בחשד שהיו שותפים לסחיטת אדם באמצעות נערת פיתוי. עם זאת, החשוד העיקרי בסחיטה טרם נעצר. בית משפט השלום הורה בתחילה על שחרורם למעצר בית, אולם המחוזי קיבל את ערעור המשטרה והם יישארו במעצר עד יום רביעי.

 

לפי החשד, שני החוקרים התקינו מצלמות נסתרות בבית מלון ויצרו קשר עם נערת הפיתוי. תפקידה היה לקחת את הקורבן לבית מלון ולקיים עמו יחסי מין. לפי החשד, לאחר שדרשו כסף מהקורבן בתמורה לכך שלא יפיצו את סרטוני התיעוד מבית המלון - פתחו החשודים קבוצת וואטסאפ שאליה צורפו הקורבן וחבריו ואליה נשלחו הסרטונים האינטימיים.

 

בהודעת המשטרה שמתייחסת לתמיר ולוינר נטען כי "החשודים יצרו קשר עם המתלונן וסחטו ממנו כספים על רקע מיני תוך שהם מאיימים עליו שאם לא ישלם להם, הסרטונים יופצו ברבים ויגיעו גם לידיעת אשתו וקרוביו".

 

נציג המשטרה הודה הבוקר במהלך דיון שנערך בבית משפט השלום בתל אביב כי טרם נעצר החשוד העיקרי, שהזמין את הסחיטה. עוד התברר כי גם נערת הפיתוי טרם מסרה את גרסתה.

 

"חלק מעבודתו זה לשכור ולהשכיר שירותים" 

עורכי דינם של החשודים טענו כי נערת הפיתוי נעצרה במאי האחרון בגין סחיטה וסובלת מבעיות נפשיות. "מרשי אדם נורמטיבי, חוקר פרטי זה 20 שנה ומעולם לא נפל בו רבב", אמר פרקליטו של תמיר. "חלק מעבודתו זה לבצע פעולות חקירה, לשכור ולהשכיר שירותים. הוא אינו יכול לדעת לצורך מה נועדה עבודתו. אין שום אינדיקציה שהחשוד התקין את המצלמות בבית המלון".

 

השופטת חיותה כוחן-עומר הורתה בתחילה לשחרר את שני החוקרים למעצר בית עד יום חמישי, ומתחה ביקורת על המשטרה. "החשוד בסחיטה טרם נעצר וטרם נחקר", קבעה השופטת בהחלטתה. "אני מתקשה להבין למה היחידה החוקרת לא פעלה נגד הסוחט ובחרה לבצע חקירה נוקשה כלפי שני החשודים שאין להם נגיעה ישירה. זאת ועוד, מסיבות אישיות - נערת הפיתוי טרם נחקרה וטרם נמסרה גרסתה".

 

על החלטתה הוגש כאמור ערר למחוזי, שקיבל את עמדת המשטרה והורה על המשך מעצרם עד יום רביעי.

 

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק העיקש נגד עבריינים המנסים בדרכים שונות ובתחבולות להטיל אימה בניסיון לסחוט, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לכאורה לביצוע עבירות נוספות, עצרה המשטרה שני חשודים בחשד למעורבות בעבירות סחיטה באיומים ופגיעה בפרטיות. המשטרה תמשיך לחקור בנחישות כדי לתפוס את העבריינים ולמצות עמם את הדין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים