שתף קטע נבחר

דרמה פוליטית בת"א: אסף זמיר יתמודד לראשות העיר

פרסום ראשון: סגנו של רון חולדאי ב-10 השנים האחרונות הודיע על התמודדותו לתפקיד ראש העיר. "חשוב לי שהעיר תעמוד על ערכיה כמרכז הליברלי והחופשי של ישראל"

 

 

אסף זמיר (צילום: בן פטר)
אסף זמיר(צילום: בן פטר)

סגן ראש העיר תל אביב-יפו, אסף זמיר, הודיע אחר הצהריים (יום ב') כי הוא יתמודד באוקטובר הקרוב על ראשות העיר. זמיר, שכיהן בעשור האחרון כסגן ראש העיר וממלא מקומו של רון חולדאי, הצהיר: "אני מכיר בגודל התפקיד ובעוצמת האחריות המוטלת על כתפיי. חשוב לי להבטיח שתל אביב-יפו תעמוד על ערכיה כמרכז הליברלי והחופשי של ישראל". חולדאי אמר בתגובה: "רצונו של אדם כבודו".

 

בשיחה עם ynet אמר זמיר כי "אחרי 10 שנים בתפקיד, שאותו אני ממלא באהבה גדולה, אני מרגיש שאני מבין את צורכי העיר האמיתיים של תושבי תל אביב-יפו, ומסוגל להוביל אותם בצורה הטובה ביותר".

 

זמיר, בן 38, עומד בראשות תנועת "רוב העיר". לפני עשור הוא הפך לסגן ראש העיר הצעיר בהיסטוריה של תל אביב, ובחמש השנים האחרונות היה אחראי על תחומי החינוך והקהילה בעיר. זמיר ביצע מגוון של תפקידים עירוניים, בהם גם מ"מ יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, והוביל שורה של החלטות ופרויקטים שהשפיעו על העיר.

 

בין היתר הוא הוביל את החלטת העירייה לקחת אחריות על החינוך מגילאי לידה עד שלוש, לצד פיקוח על הגנים הפרטיים, הקמת רשת מרכזי נוער בשכונות דרום העיר ומרכזי צעירים ברחבי העיר, קידום של פרויקטים לדיור בר השגה ועוד.

 

"ההחלטה לא באה לי בקלות" 

על המניעים שהביאו אותו להחליט על ההתמודדות אמר זמיר כי "ההחלטה הזו לא באה לי בקלות - בעיקר כי אני מכיר בגודל התפקיד ובעוצמת האחריות המוטלת על כתפי מי שיוביל את העיר האהובה שלנו אל עתיד טוב יותר - כזה שימצה את מלוא הפוטנציאל שלה ויהפוך אותה למובילה עולמית בניהול עירוני".

 

הוא הוסיף: "אני דור רביעי בתל אביב. סבא רבא שלי היה מפקד המשטרה של מאיר דיזנגוף. אני נושם את תל אביב, חולם עליה בלילות ומכיר אותה כמו את כף ידי. ב-10 השנים האחרונות, כיו"ר תנועת 'רוב העיר', קידמתי, יחד עם חבריי לתנועה, שינויים רבים ששיפרו בצורה אמיתית את החיים כאן. אבל יכול להיות הרבה יותר טוב.

 

"לאחר עשור בעירייה, עם חזון עתידי אמיתי, אני מבקש מתושבי תל אביב-יפו את המנדט לנסות ולהגשים את החזון הזה. אני רוצה שתל אביב-יפו תהיה העיר שהכי טוב לגדל בה ילדים ולחנך אותם - מלידה ועד לסיום התיכון".

 

זמיר נחשב ל"בן טיפוחיו" של ראש העיר חולדאי ובעבר אף הבטיח שלא יתמודד מולו. בשבועות האחרונים המערכת הפוליטית בתל אביב גועשת עם האפשרויות ששמות חדשים יכנסו לקרב על ראשות העיר. בין השמות המרכזיים שעלו: חברת הכנסת סתיו שפיר, שעדיין שוקלת את הנושא בכובד ראש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים