שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איך משטרת ניו יורק פורצת לאייפונים?
  מכשיר מיוחד שפותח על ידי חברת GrayShift משמש את משטרת ניו יורק על מנת לפרוץ לאייפונים נעולים. עד כה לא הייתה הוכחה לשימוש של כוחות הביטחון במכשיר הפריצה הייחודי

  GrayKey הוא מכשיר מיוחד אשר פותח על ידי חברת GrayShift והייעוד שלו הוא פריצה מהירה של מכשיר אייפון נעול. החברה שומרת על דיסקרטיות רבה בכל מה שקשור לפיתוח המכשיר ואף לגורמים אשר משתמשים בו, ולמרות שגופי ביטחון רבים היו שמחים להשתמש בו, לא הייתה עד כה הוכחה לשימוש בו.

   

  GrayKey (צילום מסך)
  GrayKey(צילום מסך)

   

  כעת, נחשף שמשטרת ניו יורק השתמשה במכשיר כזה על מנת לפרוץ לאייפונים נעולים של שני חשודים בסחר בסמים, אשר נתפסו כאשר ניסו למכור קראק לשוטר סמוי ובמהלך החקירה, כאשר משטרת ניו יורק ניסתה לגלות פרטים נוספים על דרך הפעולה של החשודים ואולי גם על שותפים אפשריים לעבירה, היא נתקלה בשני מכשירי האייפון הנעולים של החשודים והיא פנתה לחברת GrayShift על מנת לסייע לה בפתיחת הנעילה.

   

  אייפון נעול ()
  אפל לא מוכנה לסייע בפתיחת נעילה

   

  מסמכים מבית המשפט חושפים את הבקשה לשימוש בציוד המיוחד, בקשה אשר אושרה על ידי שופט ניו יורקי ששמו לא נחשף. לא נחשפו גם התאריכים של הבקשה בכדי להגן על הגורמים המעורבים בה.

   

  מכשיר ה-GrayKey פותח על ידי החברה בחודשים שלאחר אירוע הטרור בסן ברנרדינו בקליפורניה, בו קיפחו את חייהם 14 אנשים ועוד 22 אנשים נפצעו באורח קשה. באותה עת, פנו כוחות הביטחון לחברת אפל בבקשה לסיוע בפתיחת הנעילה של מכשיר אייפון שהיה שייך לאחד החשודים במעשה הטרור, בקשה אשר נתקלה בסירוב חד משמעי מצד אפל.

   

  המכשיר שפותח הצליח לפרוץ מכשירי אייפון מכל הסוגים ומי שאחראי על פיתוחו הבטיח שכל דגם של אייפון ניתן לפריצה, מה שהוביל גורמי ביטחון מכל העולם להתעניין במכשיר וכעת גם מגיע האישור שהוא אכן משמש גורמים כאלו בעיקר במלחמתם נגד גורמי פשיעה שונים. מחירו של מכשיר כזה עומד כיום על 15,000 דולרים ורכישה שלו אפשרית רק לאחר שהיצרנית מבררת באופן יסודי מי הרוכש הפוטנציאלי. גם כניסה למידע באתר החברה אפשרית רק לאחר הזדהות והיכרות עם הגורם שמעוניין לרכוש אותו.

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים