שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניסאן מודה ומתנצלת על הטעיית הציבור
  יצרניות הרכב היפניות מודות בזו אחר זו כי עובדיהן אשמים בנתוני פליטת מזהמים וצריכת דלק. עכשיו תור ניסאן להתנצל, והיא פונה לבעלי המניות

  הודעת ההתנצלות של ניסאן על הטעיית הציבור, באתר החברה. לאחר שנחשף בתקשורת היפנית כי יצרנית הרכב הטעתה את הציבור ודיווחה על נתוני צריכת דלק וזיהום אוויר נמוכים מהנתון האמיתי, מודה בכך היצרנית ומפרסמת היום (ב') הודעת התנצלות מפורטת באתר הגלובלי שלה תחת הכותרת: "התייחסות להתנהגות לא נאותה בבדיקת פליטת מזהמים במהלך בדיקות רכב אחרונות ביפן".

   

  מיצובישי הודתה ברמאות - המשטרה פשטה על המשרדים

  מיצובישי מודה: רימינו צרכנים במשך 25 שנה

   

   

  ניסאן קשקאי (צילום: ניר בן זקן)
  מתנצלת בפני בעלי המניות - ניסאן(צילום: ניר בן זקן)

   

  "מאז שהתגלו ב-2017 אי סדרים בתהליך הבדיקות האחרונות (של כלי רכב) בפסי הייצור ביפן, ובהתאמה להוראות ייעול שהתקבלו ממשרד התחבורה (תשתית ותיירות), קיימה ניסאן בדיקות מקיפות בנושא הקפדה על תהליך בקרת האיכות בחלקים שונים של פסי ייצור כלי רכב חדשים.

   

  "כחלק מבדיקת מבחני צריכת דלק ופליטת מזהמים התגלתה התנהלות לא נאותה במספר אופנים בפסי הייצור המקומיים: 1. בדיקת פליטת מזהמים וצריכת דלק שסטתה מהנחיות (מדויקות) לסביבה בה מתבצעת הבדיקה. 2. דו"חות בדיקה המבוססים על נתונים שגויים".

   

  ניסאן הבהירה כי עדכנה היום (ב') את משרד התחבורה היפני בממצאי הבדיקה שערכה. "ניסאן מבינה ומצטערת על שגרמה אי-נוחות לבעלי המניות עקב הגילויים בשנה החולפת", דברי ההודעה הרשמית. היצרנית מוסיפה כי ממצאי הבדיקה (האחרונה) הינם פועל יוצא של ניסיון לשיפור תהליכים.

   

  "חקירה מלאה ומקיפה של הסיבות לאירועים המוזכרים, לרבות הסיבה והבסיס להתנהלות הלא ראויה, יצאה לדרכה. ניסאן שכרה את שירותי משרד עורכי הדין המוביל נישימורה ואסאהי כדי לחקור את המקרה, ותשתמש בממצאים כדי להשתפר", דבר היצרנית.

   

  לפני כשנתיים הודתה מיצובישי היפנית כי הטעתה מאז 1991 את לקוחותיה באשר לצריכת הדלק ונתוני הזיהום שפולטים כלי הרכב מתוצרתה. בתחילה הודתה היצרנית כי מדובר רק בכמה מאות אלפי מכוניות, אך בדיקה פנימית שערכה החברה, כל דיווחה, העלתה כי נתוני צריכת דלק מוטעים התפרסמו כבר לפני 27 שנים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים