שתף קטע נבחר

בגלל עימות על רחצה מעורבת: פעילות הבריכה בקריית ארבע בספק

האם הבריכה בקריית ארבע תיסגר בעקבות מאבק בין חילונים לדתיים? אחרי שבג"ץ הורה לפתוח את הבריכה לרחצה מעורבת בשעות מסוימות, המליצו רבנים לא לחדש את המינויים למקום. התוצאה: הבריכה סובלת מגירעון ולא ברור אם תמשיך לפעול

בריכת השחייה בקריית ארבע הפכה למוקד התכתשות בין חילונים, שמעוניינים בשעות שחייה מעורבות לגברים ונשים, לבין דתיים שמתנגדים לדרישה הזו בתוקף. כעת מוטל בספק המשך פעילות הבריכה בגלל גירעון שנובע בחלקו מהוראת רבנים לתושבים שלא לחדש את המינוי לבריכה.

בריכה קריית ארבע ()
בריכת המריבה בקריית ארבע
  

בשבוע שעבר שיגרו מנהלי מתנ"ס קריית ארבע, שהוא הגוף שמפעיל את הבריכה, פירוט למועצה ובו נתונים על גירעון תקציבי של כ-300 אלף שקל. בגלל הגירעון הודיע המתנ"ס כי אין ביכולתו לשאת עוד בעלויות של תפעול הבריכה ולכן התפעול יועבר למועצה. גורמים במתנ"ס מסבירים כאמור כי הגירעון נבע בחלקו מהוראת רבנים לתושבים שלא לחדש את המינוי לבריכה.  

 

הרקע: עד לפני כשנה התקיימה בבריכה הפרדת שעות מוחלטת בין גברים לנשים. החילונים, שמהווים כמעט שליש מהתושבים בקריית ארבע, עתרו לבג"ץ, וזה הורה לקיים בבריכה גם "שעות משפחה" (שעות שבהן תתקיים רחצה מעורבת לגברים ונשים). בעקבות פסיקת בג"ץ המליצו הרבנים להחרים את הבריכה.  

 

אתמול קיים ראש המועצה, מלאכי לוינגר, פגישה עם נציגי התושבים החילונים ואמר כי נבחנות כל האופציות לגבי תפעול הבריכה. אחת האפשרויות היא לסגור את הבריכה בגלל מחסור בתקציב, אפשרות אחרת היא לנסות ולמצוא מפעיל חיצוני חדש.  

 

"כרגע אנחנו לא יודעים מה יהיה, צריך לעבור על המספרים ולבדוק", הסביר אתמול אחד ממובילי המאבק החילוני. "אנחנו יודעים שהיו גירעונות דומים גם בשנים עברו. אחרי שזה יעבור למועצה נחליט בהתאם. אנחנו יכולים להגיד שבכל מקרה הבריכה לא תחזור למצב הקודם שבו לא היו שעות משפחה. נקווה שהיא גם לא תיסגר".  

 

המאבק סביב הבריכה מתנהל כשברקע מתקרבות הבחירות המקומיות. ראש המועצה לוינגר מנסה לאחד את העיר, ובעקבות פסיקת בג"ץ פתח את הבריכה לשעות מעורבות. אבל המהלך גרר אחריו ביקורת קשה מהצד התורני ביישוב, ביקורת שמשמשת את מתנגדיו. וכך, המאבק שבו פתחו החילונים הפך לכלי פוליטי רגע לפני הבחירות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים