שתף קטע נבחר

נרצחה ונקברה בחצר ביתה: אותרה גופת הנעדרת אופירה חיים מתל מונד

שלושה שבועות לאחר היעלמותה של תושבת תל מונד בת 56, חפרו שוטרים באזור החיפושים ואיתרו גופה במקום מגוריה. הגופה הועברה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית. במשטרה חושדים שנרצחה וגבו עדויות מבני משפחה. החקירה חוסה תחת צו איסור פרסום

 

חשד: הנעדרת מתל מונד נרצחה ונקברה בחצר ביתה. שוטרים איתרו הבוקר (יום ג') את גופתה של הנעדרת אופירה חיים (56) מתל מונד לאחר חפירות שערכו במקום. הגופה הועברה לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית. המשטרה חושדת שהאישה נרצחה וגבתה עדויות מבני משפחתה. צו איסור פרסום הוטל על פרטי החקירה.

 

אופירה חיים הוכרזה כנעדרת לפני כשלושה שבועות. במשטרה טוענים כי מיד עם קבלת התלונה על היעדרה ביצעו חיפושים ופתחו בחקירה על אודות היעלמותה. אתמול ביצעה משטרת ישראל הערכת מצב שבעקבותיה הגיעו הבוקר שוטרים וצוותי זיהוי פלילי לחיפושים וחפירות במקום מגוריה.

 

  

כפי שחשדו במשטרה, במהלך החיפושים נמצאה גופה החשודה כגופת הנעדרת קבורה מתחת לעצי תפוז ופיקוס בחצר ביתה. עקב מצב הגופה היא תישלח לזיהוי סופי במכון לרפואה משפטית באבו כביר. במשטרה אומרים כי "ככל שיאושר החשד כי מדובר בגופתה של אופירה חיים הרי שמדובר בחקירת רצח".

 

תושבים בתל מונד אמרו כי "זו מבוכה למשטרה שגופתה נמצאה כעבור שלושה שבועות בחצר ביתה". אחת.השכנות סיפרה כי "ב-8:00 בבוקר הגיעו הרבה שוטרים והתחילו לחפור מאחור. במהלך החפירות הרחנו ריח חזק. בת משפחה שהייתה אצלנו סיפרה שאתמול הריחה ריח רע ולא הבינה מה המקור שלו". היא סיפרה שהייתה לה שכנות טובה עם אופירה חיים.

אופירה חיים (צילום: באדיבות המשפחה)
אופירה חיים(צילום: באדיבות המשפחה)

זירת הרצח בה נמצאה גופתה של אופירה חיים בתל מונד (צילום: שמיר אלבז)
ליד מקום מציאת הגופה(צילום: שמיר אלבז)

חיפושים אחר אופירה חיים המעדאת ביער אילנות (צילום: עידו ארז)
החיפושים ביער אילנות(צילום: עידו ארז)

בימים האחרונים התקיימו חיפושים ביער אילנות ליד קדימה. הצוותים הרגליים עברו בין עצי היער והצמחייה הסבוכה ובדקו אם יש סימנים שחיים השאירה אחריה. החיפושים התקיימו באזור בעקבות מידע על רכב שנכנס ליער לפני כשבועיים וחצי ויצא לאחר כמה דקות, וכן על רקע הנחיות של אישה הטוענת כי היא "מתקשרת".

 

ביום היעלמותה הותירה חיים בביתה את מכוניתה והטלפון שלה נותר כבוי. הראשונה להבחין בהיעדרה הייתה בתה עדיה, ששהתה בהודו. "ניסיתי להתקשר אליה ביום רביעי ללא הצלחה. כל הזמן ניסיתי ואמא לא ענתה. זה לא אופייני לה. התחלתי לדאוג, התקשרתי למשפחה. קניתי כרטיס טיסה וחזרתי לישראל", אמרה.

 

סיפור ההיעלמות פורסם ב-ynet בשבוע שעבר, ובמשטרה אמרו כי בעקבות אותה כתבה חלה פריצת הדרך - לאחר שעד אז לא נרשם קצה חוט שיוביל למציאתה. לפני כמה ימים אמרו בני המשפחה כי הצליחו להבין שאופירה נעלמה כשהייתה בעבודה, ובמסגרתה הלכה לקנות בצהריים כיבוד לכנס שאליו הוזמנה. היא שבה הביתה והחליפה בגדים. אז הייתה אמורה לצאת לכנס, אבל לא הגיעה אליו. הכיבוד נמצא ברכב שחנה בחניית הבית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
אופירה חיים
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים