שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "הכל נעלם, הושתק. טיוח ענק בפרשת המצלמות"
  הודעת משטרת ישראל כי אילן כרמית, בכיר במכון התקנים הישראלי, חשוד שמסר עדות שקר בבית המשפט בעניין מצלמות המהירות היא רק פרק נוסף בעלילה השערורייתית. עורך הדין שחשף את הפרשה התארח באולפן ynet

  פרשת מצלמות המהירות מתגלה כשערורייה בקנה מידה בלתי נתפס, ומעלה תהיות באשר לאופן התנהלותה של המשטרה עצמה. משטרת ישראל הודיעה אתמול (ב') במפתיע כי אילן כרמית, בכיר במכון התקנים הישראלי ומי שהעיד בעבר בבית המשפט כי בדק את אמינותן ואיכותן של מצלמות א'3 הדיגיטליות לפני הפעלתן המבצעית, חשוד כי מסר עדות שקר בבית המשפט. לדברי המשטרה, כרמית, המכהן כעת כממלא מקום מנכ"ל מכון התקנים, נחקר לפני כחודשיים ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433.

   

  חשיפה: ניסוי האמינות החשאי שסיבך את המשטרה

  המשטרה השעתה חלוקת דו"חות ממצלמות מהירות מחשש שאינן אמינות

   

   

  כרמית, שנחקר בעקבות פניית המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים לראש אגף החקירות והמודיעין, היה הסמכות המקצועית שאישרה את קבלת תו התקן למצלמות המהירות - שאת אמינותן, כך מתברר, לא הצליחו המשטרה ומכון התקנים להוכיח. בעבר נקרא כרמית על ידי משטרת התנועה להעיד בבית המשפט בעכו בתביעה שמנהל עו"ד תומר גונן, המייצג נהגים שטענו כי המצלמות אינן אמינות.

   

  באותו משפט נחשף גם כי המדינה מעולם לא בדקה את המצלמות. כרמית, שהיה אחראי לבדיקתן, העיד כי נכח בניסוי שנערך בהולנד, אבל לא הצליח לשחזר את פרטיו או להוכיח כי אכן התבצע. עו"ד גונן, שחשף למעשה את השערורייה, התארח באולפן ynet.

   

  עורך הדין תומר גונן, מה אומרת לנו העובדה שהאיש ממכון התקנים העיד עדות שקר?

  "בחמש הדקות שחקרתי אותו בבית המשפט היה ברור לי שהוא מעיד עדות שקר, הייתי במשטרה ואתה יודע לזהות את המצבים האלה. אבל המשטרה גילתה את זה בעצמה, זאת אומרת, היא יצאה להולנד לחפש את הניסויים שהוא "ישב וראה במו עיניו", ולא מצאה כלום. כיום הוא טוען שהוא התבלבל. אני חושב שאנשים במעמד כזה, גם אם הם מתבלבלים, עדיף שיפנו את הכיסא שלהם".

   

  נחזור רגע אחורה לשם ההבהרה. לא היו ניסויים כאלה בהולנד, הוא פחות או יותר בדה את זה?

  "לא פחות או יותר, הוא בדה את זה. לא היה ולא נברא. הוא תיאר ניסויים שנמשכו על פני כמה ימים, שהשתתפו בהם כמה כלי רכב. (אבל) לא היה ניסוי אחד. זה פשוט דמיון ממוחו הקודח.

   

  "אני שואל איפה מבקר המדינה, איפה היועץ המשפטי לממשלה. יושבים אנשים במכון התקנים, איך אמר לי שופט: אני שומע מכון התקנים, אני מצדיע, זה אלוהים, לא יכול להיות דבר כזה. יש יו"ר מכון התקנים בשם אורי דורי, הכל מכוסתח. לפני שלושה שבועות היתה ישיבת דירקטוריון, לא מודיעים אפילו לדירקטוריון שלהם שהאיש נחקר באזהרה. הכל נעלם, הושתק. אתה מתלהב מהחקירה? אני הייתי במשטרה עשר שנים, אני לא מתלהב בכלל מהחקירה הזאת. שלחו נציגים מלהב 433 לחקור איזה פיון קטן כי רוצים להקריב אותו.

   

  "אנשי המשטרה שידעו על זה נעלמו מהחקירה, אנשי המשרד לביטחון פנים שידעו על זה נעלמו מהחקירה, מח"ש לא מעורבת, אני מריח טיוח קולוסאלי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  מצלמת מהירות - מי אחראי לטיוח?
  צילום: ירון ברנר
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים