שתף קטע נבחר

אחרי 12 שנים בכלא: שחרור מוקדם לאישה שהרגה את בן זוגה

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט הורתה על שחרורה המוקדם של אנסטסיה מיקל, שהרגה את בן זוגה ב-2006 בחוף בכינרת, בעקבות ויכוח שהתגלע ביניהם. תחילה היא הורשעה ברצח, אך ערערה לעליון - והסעיף הומתק להריגה

אנסטסיה מיקל בבית המשפט. ארכיון (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
אנסטסיה מיקל בבית המשפט. ארכיון(צילום: דודי ועקנין)

ועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט החליטה אתמול (ג') על  שחרורה המוקדם של אנסטסיה מיקל, שנידונה ל-16 שנות מאסר בגין הריגת בן זוגה ב-2006. הפרקליטות, שהתנגדה לשחרור, ביקשה לאחר ההחלטה עיכוב ביצוע של כמה ימים כדי שתוכל לערער אם תבחר לעשות כן. אם ההחלטה תישאר בעינה, מיקל תשוחרר בסוף החודש בתום ריצוי עונש בן 12 שנות מאסר. היא תשוחרר להוסטל שיקומי ותיאלץ לעמוד בתנאי שחרור נוספים.

 

פרקליטתה של מיקל, עו"ד שרון גואטה מהסנגוריה הציבורית, מסרה כי "לאחר ששמעה את כל הטיעונים, ועדת השחרורים הכירה בכברת הדרך השיקומית שעברה אנסטסיה והחליטה לאפשר לה להתקדם לאתגר הטיפולי הבא שיביא, בסופו, לשילובה מחדש בחברה".

 

מיקל, צעירה ממגדל העמק, הורשעה תחילה ברצח בן זוגה נסים עפיפי מנצרת. אלא ששופטי בית המשפט העליון קיבלו ב-2009 את ערעורה והמתיקו את סעיף האישום להריגה. השופטים מרים נאור, עדנה ארבל ואליקים רובינשטיין, קבעו אז כי יש ספק בשאלה האם לצעירה היתה כוונה להמית את בן זוגה. בנוסף טענה מיקל בערעור כי דקרה את המנוח "מתוך עצבים" ולא הייתה לה כוונה להרגו, אלא להכאיב לו.

 

האירוע התרחש בספטמבר 2006, כשמיקל, עפיפי, בני זוג נוספים וילדיהם בילו בחוף רסיטל בכינרת. כשהגיעו למקום, החלה מיקל להתווכח עם אדם שפגשה בחוף. בהמשך כעסה על עפיפי, שהיה מצוי בקשרי ידידות עם אותו אדם, ואמרה כי היא אינה מבינה כיצד הוא נשאר ידיד שלו, בעוד שהיא עצמה מסוכסכת איתו. בשלב זה נטלה מיקל סכין, שהייתה מיועדת לחיתוך בשר, ודקרה את עפיפי בכתפו. הוויכוח התחדש בלילה, אז דקרה מיקל את עפיפי בחזהו.

 

בדיון הראשון בעניינה, שנערך בבית המשפט המחוזי בנצרת, טענה מיקל כי דקרה את בן זוגה לשם הגנה עצמית וכי הייתה מצויה בגילופין. השופטים קבעו כי הדקירה הקטלנית לא הייתה דרושה באופן מיידי כדי להדוף את תקיפת המנוח. עוד טענו השופטים, כי מיקל יכולה הייתה לעזוב את המקום או להזעיק עזרה - ואז הרשיעו אותה ברצח.

  

השופטת נאור כתבה בפסק הדין כי מיקל פעלה מתוך כעס על המנוח ומעשיו. מהראיות עולה כי בעבר נקטו גברים באלימות כלפיה. "היא אמרה בשחזור שדקרה את המנוח וכי עשתה כן 'בעצבים'. באותה נשימה היא מזכירה שכוונתה לא היתה להורגו אלא להכאיב לו, שירגיש מה שהיא הרגישה".

פורסם לראשונה 10/07/2018 21:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
אנסטסיה מיקל בגזר הדין
צילום: דודי ועקנין
מומלצים