שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תוך יממה אחת: האישה ילדה בן - וגם הפכה לסבתא
  לידה "כפולה" בהדסה הר הצופים: אלישבע בוימל חבקה נכד ראשון – ולמחרת ילדה את בנה העשירי: "בעזרת השם נשוב ללידות נוספות"

   

  פער גילים קטן בין אנשים מדורות שונים באותה משפחה הוא דבר שגרתי למדי בחברה החרדית. הנשים מתחתנות צעירות מאוד ובהמשך מנצלות עד תום את שנות הפריון, וכך קורה שתוך שנים ספורות יכולה אישה אחת ללדת בעצמה וגם להפוך לסבתא.

   

  אבל לידה "כפולה" שכזו בתוך יממה אחת - ספק אם הייתה. בשבוע שעבר זה קרה בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, כאשר אלישבע בוימל חבקה נכד ראשון - ולמחרת ילדה את בנה העשירי.

   

  יולדות בהדסה (צילום: הדסה הר הצופים)
  המשפחה המאושרת בהדסה. מתכננים לידות נוספות(צילום: הדסה הר הצופים)

   

  אלישבע ובעלה אהרון שמואל הם זוג חרדים תושבי גבעת זאב - עד לפני כמה ימים הורים לתשעה. בנם נחמן, זמר במקצועו, נישא לפני עשרה חודשים ללאה ובגיל 20 בדיוק, סמוך ליום הולדתו, הפך לאב - ואת הוריו לסבא וסבתא. וייקרא שמו בישראל: יוסף חיים בוימל.

   

  כמה שעות חלפו, ואלישבע התייצבה גם היא בבית החולים. במקום לבקר את כלתה היולדת היא נכנסה בעצמה לחדר הלידה – בפעם העשירית. לתינוק שהביאה לעולם יש, אפוא, אחיין המבוגר ממנו, ויוסף חיים הוא דוד חדש וצעיר, שאולי אף ישחק איתו בארגז החול.

   

  "אנחנו עוד לא מעכלים את כל הטוב הזה", אמרה האמא-סבתא הטריה לאחר השמחה הכפולה, "אמש החזקתי את שני התינוקות המקסימים האלה ומאוד התרגשתי". האבא-סבא אהרון שמואל, העובד כחובש במד"א, נכח בחדר הלידה וסיכם: "זו הייתה חוויה מאוד מיוחדת".

   

  זהו הבן החמישי של בני הזוג בוימל ("הגדולים") שמגיח לאוויר העולם בהדסה הר הצופים, והבחירה בבית החולים הייתה טבעית עבורם. אלישבע אף סיפקה רמז לבאות, ונראה כי הם לא עוצרים בעשירי: "בעזרת השם עוד נשוב הנה".

   

  מנהל המחלקה לנשים ויולדות בהדסה, פרופ' שמחה יגל, אמר: "אנחנו שמחים תמיד כשדבר כזה קורה ומצביע על המיוחדות של הקהילה הדתית והחרדית. כיף לראות שגם הדור השני בוחר ללדת בהדסה. בדרך כלל הסבתא עוזרת לכלה לגדל את הנכדים, ורק בודדים זוכים שהסבתא והאמא יגדלו את הילדים יחדיו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הדסה הר הצופים
  המשפחה המאושרת בהדסה
  צילום: הדסה הר הצופים
  מומלצים